top of page

עוד יום הולדת עצוב

עודכן: 16 בפבר׳ 2021

עונג שבת בקהילה


בתחילת השבוע ציינו יום הולדת שביעי בו החייל המצטיין אורון שאול, לוחם חטיבת "גולני" מוחזק בשבי החמאס בעזה – ועדיין אין בנמצא מנהיג שימצא את הנוסחה להשבתו הביתה יחד עם הדר גולדין ואברה מנגיסטו.


עקב נגיף הקורונה לא קיימנו אירוע המציין את יום ההולדת, אך העלנו מודעות דרך הרשתות החברתיות לציון יום הולדתו של אורון: עידן עמדי, ישי ריבו, רותם כהן, עדן בן זקן ו"הצל" התגייסו וציינו את יום הולדתו של אורון בחשבונותיהם ברשתות, יחד עם עמודים רבים בעלי עוקבים רבים.


אסיף אלקיים קיים לייב אינסטגרם עם אופק אחיו של אורון, הדר אברהם קרוב משפחתו של אורון הקרין את תמונתו על קיר ענק מחלון דירתו ברחוב דיזינגוף בתל אביב ואנשים ונשים רבים כתבו מילים חמות לאמא זהבה, לאבירם ואופק – להביע תמיכה, להעלאת מודעות.

אומרים בפה מלא: אנחנו איתכם, אנחנו דורשים את אורון בבית.


אורון שאול
"עידן עמדי, ישי ריבו, רותם כהן, עדן בן זקן ו"הצל" התגייסו וציינו את יום הולדתו של אורון בחשבונותיהם ברשתות, יחד עם עמודים רבים בעלי עוקבים רבים".


תלושי מזון למען הקהילה


סוף סוף מישהו התעורר שם בכנסת: במשרד הפנים החליטו לחלק תלושי מזון למשפחות נזקקות על סך 700 מיליון ש''ח. החלטה מעוררת התפעלות בעיניי, למרות שיש עליה הרבה ביקורת, כולל מהתנועה לאיכות השלטון ושאר גופים כאלה ואחרים. לדעתי – אם סוף סוף החליטו לחלק כסף בשכל ולא באופן גורף וסתמי, עם פרמטרים מדויקים וקריטריונים המודדים מי באמת זקוק – אז תודה לאל. הגיע הזמן שאוכלוסיות מוחלשות הזקוקות לכך – יקבלו סיוע, בטח בתקופה מאתגרת כמו זו.


שימו לב" הקריטריונים לקבלת התלושים כדלהלן: מי שזכאי ל70% הנחה בארנונה ומעלה – זכאי לקבל תלושים על סך 300 ש''ח לכל אדם הגר בבית (בני זוג נשואים יקבלו 600, חד הורית תקבל 300) ועוד 225 ש''ח על כל ילד מתחת לגיל 18 המתגורר בבית. סיוע זה יינתן ל3 חודשים בכרטיס נטען אשר יגיע הביתה ישירות באמצעות שליח דואר לכתובת הרשומה בארנונה. לכן, וזה פרט חשוב מאוד – אין לזרוק את הכרטיס הנטען לאחר השימוש בחודש הראשון.


בנוסף – גם מי שלא זכאי להנחה בארנונה, אך הכנסתו מועטה – יש טבלה עם תבחין הכנסה המאפשרת הגשת בקשה שתעניק את קבלת התלושים. למעוניינים בסיוע מוזמנים לפנות אליי או לחברי רפאל טרבלסי ונשמח לענות על כל שאלה.


פינת הפרגון


יש לי מנהג קטן: תמיד לומר מילה טובה למישהו. השבוע קיבלתי שיחת טלפון מאשת חינוך ותיקה, ששמה הפרטי ושם משפחתה מתחילים באות זהה, אך היא ביקשה שלא להיחשף.

הגב' ביקשה בכל לשון, להודות להלל ולשבח את מנהל אגף התברואה שמעון פיניאן.

הגב' סיפרה שהרחוב שלה היה מצחין בעבר ומוזנח, וחרף פניותיה – המצב לא השתפר.

מרגע שנכנס פיניאן לעניינים, אומרת הגברת, הכל השתנה.

הפחים מסודרים ובמקום, מפונים בזמן, השבילים מצוחצחים ואין גרוטאות נערמות.

אז שמעון פיניאן – תודה רבה מהגב' האלמונית, שמה וכתובתה שמורים במערכת, מוזמן לפנות אלינו – ולקבל את פרטיה.#עונגשבתבקהילה#החיילהמצטייןאורוןשאול#שביהחמאסבעזה# נגיףהקורונה#דורשיםאתאורוןבבית# תלושימזוןלמשפחותנזקקות#הנחהבארנונה

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page