top of page

אלופי הנוער!

עודכן: 16 בפבר׳ 2021

סיכום שבוע טברייני עם רפאל טרבלסינהוראי כהן תלמיד הישיבה תיכונית אורט טבריה ורכז נוער המתנדבים של מד"א וטלי אביטן תלמידת האולפנית בטבריה נבחרו על ידי הועדה המחוזית של משרד החינוך כמתנדבים מצטיינים מחוזיים במסגרת אות שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל לשנת תשפ"א.


את נהוראי כהן אני מכיר אישית. מנהיג מלידה, צנוע, חדור מטרה ומצטיין בכל משימה, שנבחר גם ע"י מחלקת הנוער העירונית למצטיין התנדבות נוער על עשייה התנדבותית במסגרתה הוא מרכז את מתנדבי הנוער במד"א, מתנדב במועצת הנוער העירונית וחבר צוות במיזם קול הנוער במועדון הנוער נחשון.


נהוראי אחראי על מתנדבי הנוער בעיר בימים אלו ומסייע למשל"ט העירוני בגיוס בני נוער מתנדבים דרך מחלקת הנוער העירונית להתמודדות מול נגיף הקורונה. את כל העשייה הברוכה הוא עושה לאחר לימודיו בישיבה התיכונית "אורט" טבריה ברשות הרב גלעד מסינג.


גם טלי אביטן מתנדבת במד"א וביוזמות בית ספריות באולפנית טבריה זכתה באות מצטיין.

נהוראי וטלי, ישר כוח ענק ותמשיכו להפיץ אור וטוב בכל מקום שתהיו. בטוח בהצלחתכם.


"מי שהצליח לשלם מיסים אלו, לזכות אותו בסכום ששילם לשנת 2021 ובכך לתת מעט אוויר לנשימה לאנשי העסקים שפשוט קורסים ולא מצליחים להתקיים".

ממגננה - להתקפה - ולניצחון


ב"ה מדינת ישראל התחילה את מבצע החיסונים נגד נגיף הקורונה ובכך נוכל בע"ה לחזור לסוג של שגרה בריאה ובטוחה יותר, אך הצלחת המבצע תלויה אך ורק בשיתוף הפעולה שלכם. ככל שיותר אנשים יצאו להתחסן כך נצליח לצלוח את האירוע בהצלחה. לכן כל מי שמעל גיל 60 ויש באפשרותו להתחסן, פשוט שיעשה זאת כמה שיותר מהר.


בימים אלו אני ועמרי נחום, מפקד יקל"ר טבריה יחד עם יואל חדד, מנהל המשל"ט פועלים סביב השעון לדאוג להביא מתחם חיסונים לכלל האוכלוסייה אשר יהיה ממוקם במתנ"ס פירסט הפותח את שעריו לטובת הקהילה, ובכדי שטבריה תוכל לחזור כמה שיותר מהר לשגרה בריאה. על כך מגיעה תודה ענקית למנכ"ל יום טוב אליהו ולכל צוות העובדים. פרטים נוספים בקרוב...

צאו להתחסן!


סיוע לעסקים כאן ועכשיו


עשרות עסקים בטבריה פונים אליי מידי יום ומתחננים לסיוע, לצערי הרב נוצרה אווירה של חוסר אמון, איבוד תקווה וייאוש, דבר שעלול לפגוע קשות בטבריה לעתיד הקרוב והרחוק גם יחד.

לדעתי, עיריית טבריה חייבת לעשות הכל בכדי להחזיר את התקווה לעסקים בעיר ואת זה אפשר לעשות במעשים כאן ועכשיו.


אני מציע כצעד ראשון לבטל לאלתר את כל חיובי מס השילוט, מס שולחנות וכסאות, מס רישוי עסקים ודו"חות שונים, אם ניתנו, במהלך שנת 2020. מי שהצליח לשלם מיסים אלו, לזכות אותו בסכום ששילם לשנת 2021 ובכך לתת מעט אוויר לנשימה לאנשי העסקים שפשוט קורסים ולא מצליחים להתקיים. אנשים אמידים וידועים בוכים בדמעות בטלפון, אנשי עסקים שלפני הנגיף יכולתי להגיד שהם מסודרים לעוד שנים, כמעט וסיימו את החסכונות שלהם רק בכדי להתקיים.


הרי אותם עסקים נשארו עם סחורה רבה שרכשו, אשר רובה בסופו של דבר תגיע לפח האשפה, המשיכו לשלם לעובדים גם אם זה חלק מהשכר, המשיכו לשלם מים - חשמל - שכירות - חלק מהארנונה ועוד הוצאות שונות שמחויב כל עסק.


גם מספר החודשים שיכלו העסקים "לעבוד" לא כולל הסגרים, המגבלות והפחדים, לא באמת עבדו בגלל מצב הכלכלי של התושבים שהפכו להיות מובטלים.


לכן, כצעד ראשון והכרחי - על עיריית טבריה לבטל לאלתר את המיסים באחריותה ובסמכותה ובכך לדאוג להציל את העסקים הקורסים.


הפסד לעירייה בטווח הקצר, אך רווח ענק לטווח הארוך. אין לי ספק שמדובר ב"כסף קטן" לעירייה, אך "כסף ענק" לעתיד העסקים.


שבת שלום והמון בריאות

רפאל טרבלסי


#סיכוםשבועטברייניעםרפאלטרבלסי#הישיבהתיכוניתאורטטבריה#צאולהתחסן#עירייתטבריה#

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page