top of page

מפקד חדש במשמר הגבול של משטרת ישראל – הכירו את ניצב אמיר כהן

ניצב אמיר כהן נכנס לתפקידו כמפקד ה-17 של משמר הגבול בטקס שנערך ביום רביעי האחרון במתכונת מצומצמת בהתאם למגבלות ההתקהלות. ניצב אמיר החליף את רנ"צ יעקב שבתאי אשר שימש במשך כ-5 שנים כמפקד מג"ב ומונה להיות המפכ"ל ה-19 של משטרת ישראל.בתמונה מימין לשמאל: יעקב שבתאי, מפכ"ל המשטרה, השר אמיר אוחנה ומפקד מג"ב החדש ניצב אמיר כהן
מפקד משמר הגבול הנכנס, ניצב אמיר כהן

טקס החלפת הפיקוד של מג"ב נערך בבית המורשת והנצחה החילי בצומת משמר הגבול, במעמד השר לבטחון פנים ובכירים רבים נוספים מהכנסת והמשטרה.


השר לבטחון פנים, אמיר אוחנה פרגן במילים חמות מאוד למפקד היוצא:

"קובי, במינויו של מפקד משמר הגבול למפקח הכללי של משטרת ישראל יש משום העלאה בדרגה לא רק לאיש הראוי לשליחותו, אלא גם העלאה בדרגה לחיל שבראשו עמדת משך כמעט 5 שנים. חוללת נפלאות בתפקידך בזמנים קשים ומאתגרים, הוכחת חריצות, מסירות, ומקוריות בחשיבתך מחוץ לקופסא. הפכת את משמר הגבול, לראשונה בתולדות מדינת ישראל, לחיל המבוקש ביותר לשירות – יותר מכל החילות בצה"ל. בכניסתך לתפקידך כמפכ"ל המשטרה הָבֵא למשטרה כולה מן הירוק הירוק הזה.


מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי הביע אמון מלא במפקד הנכנס, אמיר כהן וחלק לו שבחים:

: ״אמיר, נבחרת להמשיך את הדרך. אני מאמין ביכולותיך, מכיר בניסיונך ובוטח בכישוריך. המתכון להצלחה בתפקידך טמון באנשים ובגמישות מבצעית ומחשבתית, יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא, הכנסת טכנולוגיות חדשות ועוד. אני סומך עליך שתדע לשמר את ההישגים של מג״ב, ובאותה נשימה, לבצע את השינויים הנדרשים בהתאם לנסיבות והצרכים השונים.

מהיכרותי את המפקדים והלוחמים במג״ב אני יודע שמדינת ישראל ואזרחיה נמצאים בידיים טובות ובטוחות״.


מפקד משמר הגבול הנכנס, ניצב אמיר כהן, התרגש מאוד מגודל האחריות אך בצניעות רבה הבטיח לא לאכזב ולהוביל את החיל לעשור הבא:

"כאן, במקום בו נשבעתי אמונים לחיל ולמדינה לפני למעלה משלושה עשורים, אני נוטל ביראת קודש, את האחריות לעמוד בראש החיל ולהצעידו קדימה בשנים הבאות. כשלנגד עיניי אבני הביטחון, חוסנה של החברה, טובת המדינה והחיל, אני נשבע מחדש. אני נושא בליבי כבוד והערכה לשרשרת מפקדי החיל שקדמו לי וחלקם אף הטביעו את חותמם בתפיסת המנהיגות שלי. כעת כשהזרקור מאיר עלי לפרק זמן קצוב אני מתחייב להנהיג ולהוביל את החיל יחד עם סגל הפיקוד הבכיר ובשיתוף כל הדרגים מתוך הכרה בידע, בעוצמות ובניסיון הרב הגלומים בכם - המפקדים, הלוחמים והלוחמות.


בזכות רוח החיל, המסירות, האומץ ואיכות המפקדים והלוחמים, נצעיד את החיל לעבר העשור הבא. נתאים את החיל לאתגרי השעה ולמציאות המשתנה, נציב סטנדרטים גבוהים בתחום הכשירות המקצועית והמבצעית, נשמור על דמותו הערכית של החיל ונטייב את שירותי המשטרה הניתנים לאזרח. החברה הישראלית מביטה בנו ומצפה למצוא בנו מצפן ערכי, מוסרי ומקצועי. מיטב בניה של החברה בוחרים מזה שנים להתגייס למשמר הגבול על פני כל בחירה אחרת. נמשיך להיות ראויים לבחירה זו ואף יותר. לכל שדרת הפיקוד בחיל, נזכור שכל לוחם ולוחמת הם נכס ופיקדון שהפקידה בידינו החברה למשמרת והדאגה למשרתים היא צו עבורנו. לא נרפה ולא נתעייף לרגע מלתת בידיהם את כל הכלים הדרושים לשירות בחיל. המפכ"ל והשר, אני מודה לכם על הבחירה והאמון בי. נהווה זרוע ארוכה, מקצועית ונחושה לטיפול בטרור, בהפרות הסדר, בעבריינים ובמי שבחר לפגוע בביטחון האישי של האזרח הנורמטיבי. אחריות גדולה ושליחות מאתגרת בייעוד שהטלתם עלינו ואני מתכוון יחד עם כלל המפקדים, לקום בכל בוקר כשטובת הלוחמים והחברה לנגד עיניי".


לא נותר לנו אלא לצפות לבאות ולעקוב, שיהיה בהצלחה!


#אמירכהן#משמרהגבול#השרלבטחוןפניםאמיראוחנה#משטרתישראל#לוחמימג"ב#מדינתישראל#לוחם

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page