top of page

יונה עם עלה של זית-משפחת ג'השאן על שמן הזית מ-1863 ועד 2023

פגשתי את האני ג'השאן - הנין, הנכד, הבן של ג'רייס האבא, אבו נאסר, ממשיך דרכם של אבותיו מייסדי משק שמן הזית "ג'השאן". הני משמש כיום כמנכ"ל מפעל הייצור, השיווק ומרכזי המבקרים של משק ג'השאן.

הני ג'השאן
הני ג'השאן

160 שנים מאז ייסודו אבות אבותיו של הני את משק שמן הזית הנושא את התווית "משק ג'השאן".

הני לא יכול לספר לנו מה היה לפני 160 שנה אך הוא יכול להוביל אותנו בין שבילי התובנות של מהו שמן זית איכותי ומהם הזנים השונים והשפעתם על חיינו בריאותנו והטעמים שהם מספקים לנו.


ביקשנו מהני, ספר לנו על הרקע המשפחתי והתפתחות החברה?


משפחת ג'השאן נחשבת מבין היצרנים הוותיקים ביותר בייצור שמן זית מאז 1863. אני דור שביעי בניהול החברה ובמורשת המחייבת וזו אחריות גדולה. התחלנו בקטן והקפדנו כל השנים על האיכות והמסורתיות לצד עדכון טכנולוגי. לאורך השנים היו לנו שיתופי פעולה רבים ואפילו שותפות מוצלחת עם הרמטכ"ל ומר ביטחון המפורסם, רפול (רפאל איתן) ז"ל אתו היו לנו קשרים נפלאים הרבה מעבר לעסקים.


מה זה אומר מבחינתך להיות מצוין?

שאיפה למצוינות היא המצפן והערך המוביל את משפחתנו. כל אחד בתחום עיסוקו שואף למצוינות להיות הטוב ביותר! יש לנו במשפחה רופא מומחה לנירולוגיה מנתח ראש, יש שופט במחוזי חיפה, יש עורכי דין ויש אותי ממשיך הדרך של אבות אבותיי בייצור שמן ויש את אחיותיי ואימי.

המוצרים שלנו, זה לפני הכל שימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר, להקפיד על תהליכי הייצור המתקדמים, להתעדכן כל הזמן מה קורה ומה החידושים בעולם. יש לנו אחריות גדולה מאד כלפי הצרכנים המגלים נאמנות למוצר ובוחרים בנו ובמוצרים שלנו כבר עשרות בשנים, וזו מחויבות גדולה, נאמנות למוצר הטוב ביותר המובילים למצוינות.


כיצד זה בא לידי ביטוי בתהליכי הייצור ובעבודת החברה?

אנחנו מגדלים זיתים כבר עשרות בשנים וככל שעוברות השנים פרי עצי הזית משתבח. רכשנו ידע רב שעובר מדור לדור. לצד זה אנחנו בקשרים ושיתופי פעולה ארוכי טווח עם חקלאים מאזורים בהם גידול עצי הזית הוא איכותי כמו גם העמידה בסטנדרטים הגבוהים שדרשנו ועיצבנו לאורך השנים.

אנחנו גם בקשרים עם יצרנים בעולם, משתפים וחולקים ידע, מתעדכנים במכונות הייצור והאריזה וכן הלאה. כדי לוודא שהמוצר שלנו תמיד יישאר המוצר הטוב ביותר. אנחנו עושים בכל ייצור מבחני טעימה של צוות טועמים מומחים, עובדים באופן צמוד עם מעבדות מובילות, קיימת בצמוד, מנהלת בקרת איכות שהיא טכנולוגית מזון, בכדי להיות תמיד מובילים כי זה מחייב ובזה אנחנו לא חוסכים.


כחברה המוכרת שמן זית עם תו איכות ישראלי של מועצת הזית - מה החשיבות של זה?


זו נקודה מאד חשובה לי באופן אישי בשל המורשת המחייבת, וגם לחלק גדול מהצרכנים והקונים שמעדיפים שמן זית ישראלי כחול לבן! השמן הישראלי מעולה וזוכה למחמאות רבות בכל העולם. אנחנו אומנם קטנים בכמויות אבל גדולים ומובילים באיכות. חלק גדול מהצרכנים מודעים לזה ומעדיפים לקנות שמן זית ישראלי.

בשוק נמצאים שמנים רבים, ולא תמיד הלקוח יודע מהוא שמן איכותי. לכן, חשוב לוודא שהשמן נושא את תו האיכות של מועצת הזית. זה מבטיח שהשמן הוא 100% ישראלי ועומד בסטנדרטים הגבוהים המתבקשים.


איך זה לפעול בצפון וליתר דיוק בפריפריה?

אנחנו גאים להיות חברה גלילית, הממוקמת באזור התעשיה קדמת גליל ובמושב כלנית. האזור מדהים, עצי הזית מניבים שמן איכותי יותר בגליל, אנחנו גאים לתת תעסוקה לעשרות משפחות באזור מכל הדתות וכולם עובדים בהרמוניה. רוב העובדים שלנו איתנו שנים רבות, אנחנו גאים בזה, פועלים להמשך הצמיחה והרחבת הייצור והמפעל בעתיד הקרוב. המרחק מהמרכז הוא אולי מכשלה אבל קטנה. בסוף האיכות מנצחת, כי שמן טוב הוא לפני הכל בריאות וטעם החיים.


יש לך מסר לתושבי האזור?


בוודאי! רוב תושבי האזור מכירים את משפחת ג'השאן ואת המסורת ארוכת השנים באיכות המוצרים שלנו. רבים מגיעים לבית הבד שלנו במושב כלנית בכדי לראות במו עיניהם את הפקת השמן, ולבקר במרכז המבקרים בכלנית. כלל ידוע הוא שמי שמגיע נהיה חבר וכל שנה חוזר שוב. ממש לאחרונה, חנכנו את חנות המפעל ומרכז מבקרים גדול נוסף, המנגיש חוויה אחרת והוא ממש פה קרוב אלינו, בא.ת. קדמת גליל שבגליל התחתון. זו הזדמנות שלי להזמין את כל תושבי האזור להגיע ולהנות מהחוויה במרכז המבקרים, מהטעימות של מגוון השמנים, מהמוצרים הבלעדיים בתחום הקוסמטיקה, הסבונים, המוצרים הבלעדיים שנמכרים רק כאן בקדמת גליל שבגליל התחתון. אני חייב לציין כי מי שמגיע גם זוכה למגוון מבצעים בלעדיים בחנות המפעל!


לסיכום, ברצוני לאחל לכולנו שנדע ימים טובים יותר.


משק שמן הזית מבין הגדולים במדינה, משק משפחת ג'השאן, נמצא במרחק פסיעה או נסיעה קצרה מהבית, ממש כאן בקדמת גליל ואנחנו מחכים לכם כי העונה החלה בימים אלו וזה הזמן לרכוש שמן טרי וכפי שנאמר בערבית "מן הסג'רה לחאג'רה" מהעץ לאבן הירחיים.
אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page