top of page

האמת אודות פרשיית "תקיפת מנהלת בית ספר בעיר"

בשבוע האחרון רצו ברשתות החברתיות שמועות לכאורה על תקיפת מנהלת בית ספר "נופרים", אף הנהגת ההורים בחרה לעשות על העניין פוליטיקה בגרוש וחצי והשביתה את הלימודים בבית הספר למשך שעה מבלי שכלל שמעה את עמדת ההורים אותם היא אמורה לייצג

המקרה שהיה כך היה: ביום שלישי היה מקרה אלימות קשה באחת מכיתות החינוך המיוחד בבית הספר בו הותקף תלמיד בידי שני תלמידים אחרים וספג חבלות עד כדי שמכנסיו נקרעו.


יצויין כי אחד התלמידים המכים הוא תלמיד חדש שנפלט ממערכת חינוך אחרת, הוא משליט טרור בכיתה ואף יומיים קודם התרברב בפני אחד מתלמידי הכיתה שיש לו אולר בתיק, הודעה על כך קיבלה מנהלת בית הספר ביום ראשון האחרון מהאימא שבנה הוכה. - מצ"ב ההודעה.


הוריו של הקורבן הגיעו לבית הספר כדי לשוחח עם המנהלת ובתוך שטח בית הספר הם פגשו אימא נוספת שהגיעה להסדיר תשלום לבית הספר, ויחד הם ניגשו למנהלת בית הספר אשר הזמינה אותם להיכנס ולהתיישב במשרדה. במהלך השיחה ניסתה מנהלת בית הספר ליפות את הדברים, לא לפני שתדרכה את הצוות לספר כי בסה"כ היה דין ודברים בין התלמידים, הילד נפל מעצמו וכך נקרעו מכנסיו, האומנם?? מטבע הדברים אחת האימהות אשר חרדה לשלום בנה, התרעמה נוכח העובדה כי מנהלת בית הספר מנסה לטאטא את הדברים מתחת לשטיח וניהלה ויכוח מילולי עם המנהלת.


ההורים הבינו כי אין עם מי לדבר וכי הנהלת בית הספר מנסה לייפות אירוע אלימות קשה בכדי לא להכתים את בית הספר ועל כן קמו ופנו לצאת ממשרדה של המנהלת. הנוכחים במקום הרגיעו את האימא הנסערת ויחד עם ההורים האחרים הם יצאו משטח בית הספר.


מנהלת בית הספר אשר הבינה כי בכוונת ההורים לערב את המשטרה, מיהרה להזמין למקום ניידת משטרה ולהגיש תלונה.


חבל מאוד שכאשר מובאת ידיעה לאותה מנהלת כי אחד מתלמידיה מחזיק באולר, היא לא ממהרת להזמין משטרה, וחבל שכאשר תלמיד בבית הספר מאויים ומוכה באכזריות על ידי שני תלמידים אחרים, הנהלת בית הספר מכנה את מעשה האלימות "דין ודברים".


האומנם תקיפת תלמיד באכזריות הנה דין ודברים או ויכוח מילולי בטונים גבוהים מנהלת בית הספר הוא דין ודברים?? בתום מתן עדות בתחנת המשטרה שוחררה האם, לא לפני שהגישה אף היא תלונה כנגד המנהלת והתלמיד האלים.


מספר שעות לאחר מכן התבשרנו באמצעי התקשורת על מקרה אלימות קשה יותר שהתרחש בבית ספר בעיר רחובות, בעקבותיו תלמיד נדקר באורח קשה, האומנם לזה מייחלת מנהלת חטיבת הביניים "נופרים"? בשולי הדברים אציין כי הנהלת בית הספר "נופרים" מתייחסת לתלמידי החינוך המיוחד כתלמידים סוג ב', היא מכנסת 20 תלמידים בכיתה אחת במקום בשתי כיתות, זאת בניגוד מוחלט לאמור בהוראות משרד החינוך, היא לא מספקת תמיכה רגשית לתלמידי החינוך המיוחד ולא מספקת להם את סל השירותים לו הם זכאים, אך נהנית מתקציבי עתק בזכות תלמידי החינוך המיוחד בעת שלבית הספר אין אפילו כיתה נוספת עבור התלמידים.

אין לי אלא לתאר את "תקיפת מנהלת בית הספר" כזעקת הקוזאק הנקזל.


תגובת הסתדרות המורים

בעקבות מקרה אלימות של זוג הורים ואם נוספת נגד מנהלת בית ספר 'נופרים' בטבריה, הלימודים מחר יחלו בביה"ס בשעה 09:00. בין השעות 08:00-09:00 תתקיים אסיפת מחאה ובשעות 09:00-10:00 תתקיים פעילות הסברה בכתות.


הבוקר התפרצו למשרד מנהלת בית ספר 'נופרים' בטבריה זוג הורים ואם נוספת. לא היה ניתן לנהל שיח עם ההורים מפני שאחת האמהות צעקה וצרחה ללא הרף על המנהלת. למקום הוזמן קב"ט שהוציא את השלושה החוצה, אך אחת האמהות בחרה לחזור למשרד המנהלת ולאיים עליה במילים כגון "מי את חושבת שאת?", "אני אגמור אותך!" והעיפה את הציוד של המנהלת מהשולחן לרצפה.


לבסוף הקב"ט הצליח להוציא את ההורים מהמשרד. למקום הוזמנה ניידת משטרה והוגשה תלונה כנגד האם.

מיכאל פינטו, סגן המזכ"לית ויו"ר האגף לאגוד מקצועי מתייחס לאירוע החמור ואומר "האווירה האלימה כלפי עובדי הוראה נהפכו לבלתי נסבלים. הפעם נחצו המון קווים אדומים, לא נעבור עליהם בשתיקה."


עומרי נחום נקט בצעדים נוספים ובעקבות אירוע האלימות הוחלט לחזק ולשוחח עם הצוות. כמו כן, הוחלט כי הסתדרות המורים תמשיך לפעול כנגד כל אירוע אלימות כלפי עובדי הוראה. "אנו רואים זאת בחומרה רבה! אפס סובלנות. ומבקש לעדכן אותנו בכל אירוע אלימות כלפי צוותי ההוראה. אין מקום להסתרה, הכחשה או בושה בעניין הזה, אנו לצידכם בכל מהלך והתמודדות" כך אמר עומרי נחום.