top of page

בעיריית טבריה לא עונים - אז אתם פונים

נ

כון הם לא עונים - אז אתם פונים ואנחנו בכוכב הצפון מטפלים ועוקבים אחר הנעשה. חלם של ניהול. התמונה מדברת בעד עצמה. מכולה של אשפה מוצבת על המדרכה ומה יעשה הציבור? הילדים? הולכי הרגל? הבנות שהולכות לבית הספר בית יעקב? כל אלו סובלים ומסתכנים כי לא אכפת לאיש בעירייה וליתר דיוק לאגף התברואה או כל אגף אחר שעליו מופקד מנהל / עובד. כך עומדת לה מכולת זבל, חוסמת את המעבר להולכי רגל, ממש כמו אצל הקבלן, ניסים טרבלסי, ברחוב יהודה הנשיא רק שעכשיו זה ברחוב כי"ח 3, הרחוב היורד מהעירייה אל כיוון רחוב אלחדיף. לא ייתכן שיו"ר הוועדה ועובדי אגף התברואה לא רואים את המפגע הזה?! הבנות מביה"ס "בית יעקב" עוברות שם מידי יום, מסכנות את חייהם. הולכי הרגל יורדים לכביש. אבל בננו למי אכפת בעיריית טבריה? יש יו"ר וועדה ממונה, שציבור מסוים, די אינטרסנטי מסיבותיו הוא סבור שהוא הדבר "הכי טוב" שהיה לעיר טבריה. אני "מסכים" עם אותו ציבור אינטרסנטי, כי רק ציבור שכזה מתאים ומגיע לציבור בטבריה. זאת, בכדי שננציח את הכישלון הקולוסאלי בעיר מזה שנים.

לא רק בזה עסקנן. צא ולמד, בעלי העסקים בעיר ובמיוחד ברחוב הגליל משלמים ארנונה, אגרות שילוט, מקבלים דוחות, קנסות וחיובים על ימין ועל שמאל ומכל הבא ליד ושלא נדבר על חניה. הם סובלים יום יום שעה שעה מאבק ש"מגרש החניה" בגן העיר הישן. במקום שהרשות ויו"ר הוועדה "המהולל" יעשה מעשה וישפוך מספר משאיות עם מים מים המלח או משהו אחר שימנע את האבק כפי שעשה מוני מעתוק בזמנו עת ביקרתי את העניין, ולו רק בכדי להצדיק את זה שהוא "הכי טוב" שהיה לעיר טבריה. אז תחשוב על זה יו"ר וועדה קרואה הכי טוב שהיה לעיר למען בעלי העסקים ברחוב הגליל.

או אז, ענינו הרואות כפי שאתם רואים בתמונה איך מגיעים בעלי עסקים מעמק הירדן, ליתר דיוק מבית זרע מדביקים על עמודי החשמל ברחובה הראשי של העיר מודעות פרסום באין מפריע.

באין רישום דו"ח, באין עובד רשות מאגף חזות העיר או אגף אחר שיוריד את המודעות ינקה את המפגע הזה ההופך את העיר לדומה לכפר ערבי בו הכל מותר והכל כשר.

זה עוד ביזיון של התנהלות עירונית המעמידה את טבריה לפני חופשת הקיץ והתיירים שבדרך במצב של חזות עיר שאינה מזמינה ואינה מהווה דוגמא לעיר תיירות. כמה פרחים וכמה גיזומים לא הופכים את טבריה למזמינה ותיירותית. אני מאמין שזה יטופל עכשיו.

אבל גולת הכותרת בחזות העיר היא הקבצנים. למרות חוק העזר שחוקק היו"ר הוועדה הקרואה בועז יוסף, הקבצנים עושים בעיר כאוות נפשם ומייצרים תדמית של עיר חרדית, של קבצני נדבות, פושטי יד, עיר חרדית ומה לא? הרי כולכם מכירים את המצב בו בכל צומת כמעט בואך טבריה או להיפך, מקבצי הנדבות, מוכרי הקמעות והסיפורים, מלקטי השקלים נמצאים בכל צומת ועל כל כביש, אלו אותם קבצנים הפועלים בניגוד לחוק העזר בעיר טבריה. "...מהעירייה נמסר כי חוק העזר יסדיר את סוגיית איסוף התרומות והנדבות ויאסור על קבצני רחוב לפעול ברחובות העיר והחוק אף יכלול הטלת קנס כספי על העוברים על החוק. "העיר טבריה הינה עיר תיירות ועליה להתנהל כעיר תיירות ללא קבצנים העומדים ברחובות העיר ובצמתי הכבישים", אמר יו"ר הוועדה הממונה בועז יוסף לעיתון 'ידיעות טבריה'. הנה כי כן כך אמר היו"ר של הוועדה הקרואה.


אבל המציאות מוכרת לכולנו. לא חוק, לא אכיפה, לא כרטה ולא ברטה, עולם כמנהגו נוהג מה שהיה הוא שיהיה. הכל הצגה אחת פשוטה עם המון מילים ריקות מתוכן. אפילו המשטרה אינה עושה דבר וחצי דבר. שהרי המקבצים מטיילים על הכביש חופשי חופשי ומרצדים בין המכוניות עד ש... החוק מונע מהקבצנים לעסוק בזה אך באין מפריע הם עושים, אלו שמטיילים על הכבישים הראשיים באין מפריע ובאין רישום דו"ח לא של העירייה ולא של המשטרה. לצערי, אלו הדמויות שכל תייר המגיע לעיר יזכור מטבריה. עיר של קבצנים, פושטי יד, עיר חרדית, חסרת חוק וסדר ויש עוד הטוענים שיש חוק עזר עירוני כנגד מקבצי נדבות. אדוני הפקיד הממשלתי לך תעשה מעשה.

אבל... כשמגיעים מהדרום מעמק הירדן לכיוון טבריה, המצב שונה. אנחנו רואים את השלט המודיע לנו שהגענו לעיר התיירות טבריה – ראו את התמונות הממחישות את כל ההשקעה הגדולה של משרד התיירות בעיר, אבל איך טבריה אינה מזמינה את התיירים לעיר, איך מצד אחד משקיעים ומצד שני טובעים. שלט "מדהים" בעיצובו וביופיו, משהו מושך

עם שילוב של "תיירות", הזנחה, ואפילו ברכת הרבי מילוביץ מתנוססת בכניסה לעיר ואנשי חב"ד אני נמנה לאחד מחסדי אנשי חב"ד בעולם כולו ובטבריה בפרט. אבל זו הכניסה לעיר תטפלו בשלט בכדי שגם החבדניקים יראו בו משהו יפה שלא ראוי לפגוע בו, שלא כך זה יראה, אנשי חב"ד יבינו לבד הכל כי הם היהודים הטובים יותר, הם לא אלו שכיסו את הפחונים החוסמים את הנוף לכנרת בניגוד לחוק בחוף הדתי של העיר טבריה. חברים יש הכל בכניסה הדרומית חוץ מתיירות מזמינה ומעיר מסודרת השומרת על נכסיה מפקחת מקפידה ומתחזקת את נכסי התיירות שבה.

זו טבריה בשיאה עם יו"ר הוועדה הקרואה "הכי טוב" שהיה מבין כלל ראשי העיר בטבריה (כך לפחות לדברי בעלי אינטרסים בתגובות בפייסבוק). לא להאמין פשוט "הכל זהב" אמרו ברמיזה בעלי האינטרסנטים בעיר טבריה. מה שמצחיק ועצוב גם יחד זה שיש בטבריה כאלו המאמינים שהמשיח יגיע מטבריה, אני מאמין שהחמור יגיע מטבריה, אבל המשיח... זה כבר משהו אחר.


אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page