top of page

Deep state (דיפ-סטייט) מה זה אומר

הביא לפרסום חיים חליוה

Deep state (דיפ-סטייט)

ביטוי שרבים מאיתנו כלל אינם מכירים את המושג או מבינים את הפרשנות שלו ומה היא הפרשנות. יש אפשרות לקרוא בויקיפדיה את הערך דיפ סטייט ומה הפירוש. אתם חייבים להבין את המונח שהיום מושמע רבות בתקשורת הימנית במיוחד או אז תבינו מה קורה ולמה כל ההפגנות ומה המטרה של השמאל או ליתר דיוק מה המטרה של אהוד ברק, אהוד אולמרט, בכירי המשק הישראלי, אנשים חזקים בישראל שמרוויחים עד היום על חשבוננו כספים רבים והשיטה טובה להם ולכן הם יוצאים כולם מהארון וחושפים את המזימה שמאחורי הקלעים זו הנקראת Deep state (דיפ-סטייט) לעשות לכם אנשי הימין והציבור כולו בישראל. תקראו ולא תאמינו שזו כל הפרשה של ההפגנות!! חלק גדול מהמפגינים כלל לא מבינים שהם הנפגעים העיקריים. והנה חלק מהפירוש בויקיפדיה לנוחיותכם:

בארצות הברית מקובל שכל נשיא חדש ממנה את אנשי אמונו לתפקידים בשירות המדינה, ובעיקר הבכירים שבהם, במקום אנשי אמונו של הנשיא הקודם. נוהג זה נועד למנוע תופעה של Deep State בשירות הציבורי ולהבטיח לנשיא יכולת משילות.

ואילו בישראל לאורך השנים העלו גורמים שונים את התפיסה לפיה קיימת במדינת ישראל" מדינת עומק" בעלת מטרות מוסוות, שלא בהכרח תואמות את המטרות המוצהרות של הממשלה, ולעיתים אף חותרות תחתיה. יש המאמינים בקיומו של מנגנון מסוג זה, המתבטא בעיקר במערכת השלטונית, במערכת המשפט ובשירות הציבורי. עם זאת, תפיסות אלה נותרו נחלתם של גורמי שוליים ולא תפסו מקום בולט בכלי תקשורת מרכזיים. על פי סקירת מאמרים שבוצעה בדה-מרקר. המושג לא היה בשיח הציבורי של ישראל לפני שנת 2016, והחל לצבור תאוצה בשנים שלאחר מכן.

אחת הגרסאות של תאוריית ה - Deep State -טוענת שמערכת המשפט בית המשפט העליון בעיקר בשבתו כבג"ץ, היועץ המשפטי לממשלה, מערך הייעוץ המשפטי, פרקליטות המדינה ולעיתים גם המשטרה – כופה את דעותיה וערכיה על הדרג הפוליטי הנבחר ומונעת ממנו ליישם את המדיניות שלו; וזאת היא עושה באמצעות אקטיביזם שיפוטי קיצוני, הטלת וטו של יועצים משפטיים על החלטות שרים ו"תפירת תיקים, כך נטען שהמנגנון המשפטי "תופר תיקים" לפוליטיקאים שמכריזים על רצונם לבצע רפורמות במערכת המשפט, ומובאות הדוגמאות של יעקב נאמן, אביגדור קהלני, וראובן ריבלין, גרסאות נוספות מייחסות את שלטון הדיפ-סטייט לגורמים נוספים, ביניהם שלדון אדלסון, הטייקונים ובנק ישראל שמנסים להטות את השלטון לטובתם...

פרופסור ירון זליכה טען: "אין דיפ סטייט אחת בישראל, אלא יש כמה דיפ סטייטס. אבל הן לא מנהלות את המדינה, אלא את האינטרסים של עצמן. אלה הן כמה קבוצות אינטרס חזקות בשירות המדינה: קבוצה אחת היא המשפטנים של הפרקליטות והיועצים המשפטיים במשרדי הממשלה; קבוצה שנייה היא הקבוצה של אגף התקציבים באוצר; הקבוצה השלישית היא בכירי מערכת הבריאות. כביכול הממסדים האלה מנהלים את המדינה, אבל הם לא מנהלים שום דבר, אלא רק את האינטרסים של עצמם".

הנאמר כאן בין אם כולו אמת או חלקו אמת צריכים לזעזע כל אזרח במדינת ישראל שהרי הוא משלם עבור הכל. עבור התנהלות מערכת המשפט, מערכת החוק, היועצים המשפטיים ובכלל ובמיוחד השמירה על רווחים נאותים של הטייקונים.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page