top of page

שיעשה ניסים לאבותינו ולעירנו בימים ההם ובזמן הזה

ימי החנוכה באו עלינו לטובה, מספרים לנו כמה רע פה וכמה העיר חשוכה, תרתי משמע, אין מספיק פעילויות וככה לא נראית עיר תיירות, קשיים בלי סוף, אבל בואו נדבר על מה טוב, נשאיר במיוחד בימי החנוכה את החושך מאחור וניתן במה לטוב, ויש האמינו לי.


בחג החנוכה הבא, כשאבחר בעזרת ה' ארצה לראות את העיר חוגגת את ימי החנוכה במלוא הדרם, שלל פעילויות לילדים ולנוער, סדנאות הצגות מסיבות חנוכה והופעות

יש לנו עיר מיוחדת במינה, אין שניה לה, על כל הקשיים וחוסר המזל, יש פה תושבים מדהימים, אין לי מילה אחרת לתאר אותם.


תושבים שחוו שנים לא פשוטות, של הבטחות ותקוות, וצפו בחלום יורד לטמיון, ובכל זאת נותרה בהם אופטימיות, שיכול להיות פה טוב, ויהיה פה טוב.


תושבי טבריה הם אנשים חמים ומכניסי אורחים, שנים גרתי מחוץ לעיר ותמיד הרגשתי זרה, זו לא אותה ההרגשה, בעיר שכולם מכירים את כולם, מדברים עם כולם, אחד עם השני אחד אצל השני, טבריה תמיד הייתה לי בית ותישאר לי בית.

כמי שגדלה בשכון ד' כל חג מורגש ברמה הגבוה ביותר, מילדות ספגתי ערכים של אהבת חינם, אהבת אדם והכנסת אורחים, ערכים שעיצבו אותי להיות האדם שאני היום, לראות הכל בראיה אופטימית.


אבל אם נקטר כל היום וכל הליל, ונצעק כמה רע כאן, לא נצליח לשנות שום דבר, אי אפשר לקטר כל היום ולריב עם כולם - זה לא עוזר בשום דבר ההפך הוא הנכון, זה רק מזיק לעיר, וגורם למשקיעים לברוח ולממשלה לא להעביר תקציבים.


במקום לקטר ולברבר את הדעת ללא הפסקה החלטתי לקום לעזוב את אזור הנוחות ולשנות, להוות דוגמא אישית לילדים שלי, לבני נוער ולכל מי שמתיימר לשרת בשירות ציבורי, לא משנה כמה טוב ונוח לנו בחיים, אם אנחנו רוצים לשנות זה כרוך בוויתורים, כפי שהנכם מבינים ויתורים לא פשוטים אישיים וכלכליים.


לא פשוט פה זה נכון, עיר תיירות אמורה להיראות אחרת לגמרי במיוחד בימי חנוכה, בחופשים, חייבים עיר שמחה ומוארת שמציעה לאורחיה ותושביה מגוון פעילויות, פסטיבלים ואטרקציות, אבל אל לנו לחטוא ולהוציא דיבתה של העיר, זה בסדר להעביר ביקורת בינינו לבין עצמנו, יש המון מה לשנות אבל חייבים להבין שכל יחסי ציבור המוציאים את דיבתה של העיר, מזיקים לטווח הקצר והארוך לעיר ועושים נזק אדיר.


לדבר פחות לעשות יותר - זה המוטו שלי. בחג החנוכה הבא, כשאבחר בעזרת ה' ארצה לראות את העיר חוגגת את ימי החנוכה במלוא הדרם, שלל פעילויות לילדים ולנוער, סדנאות הצגות מסיבות חנוכה והופעות.


גם ללא תקציב גדול אפשר לעשות הרבה, קחו למשל את גני השעשועים שלנו, בהשקעה קטנה אפשר להשיג המון, על ידי פעילויות בגני השעשועים מלווים בהדלקת נרות, שירים ריקודים ושמחה גדולה פעילויות, שעת סיפור ואין סוף לרעיונות.


יש לנו בעיר לא מעט אנשי מקצוע מוכשרים העוסקים בתחום הבידור, אני מכירה באופן אישי ליצניות, ומפעילות, אומניות ואומני ילדים העושים עבודת קודש לשמח את ילדינו, ואין שום סיבה שבימי החנוכה לא נעשה זאת בשיתוף פעולה איתם, בכל יום מימי החנוכה כל השבוע, בקנה מידה תקציבי מדובר בסכום כל כך זעום, לעומת רווח כל כך גדול לתושבים ולילדים.


הצגות במרכזים הקהילתיים, מסיבות חנוכה בשיתוף תנועות הנוער, סדנאות מגניבות, יוזמת פעילות התנדבותיות בשיתוף העיריה ובתי הספר למען הקהילה, למען הקשישים, הנכים, והחיות. המרכזים הקהילתיים לא ממצים את הפוטנציאל המצופה מהם למען הילדים ובני הנוער.


ראיתי בערים אחרות פעילויות לחנוכה של תלמידי תיכון ולוחמים מיחידות מובחרות, זה חימם את ליבי גם פעילות לבני הנוער, וגם השראה בשבילם וחיזוק אהבת הארץ והמוטיבציה לשרת את המדינה.


שלל אירועים במשך כל ימי החג, לילדים, לבני נוער, למבוגרים, למשפחות חגיגה ענקית של אור ושמחה.

אירועים לגיל השלישי, לאזרחים ותיקים לניצולי שואה ולבני משפחתם, הרצאה ומסיבת חנוכה, אל לנו לשכוח במיוחד בימים אלה את מי שבזכותם אנחנו כאן, מחובתנו לדאוג להם


ימי החנוכה הם ימים של אור, אהבה ואופטימיות לעתיד הטוב שיבוא על עירנו, וכל זאת אני רואה בחזוני, מי ייתן תושבים יקרים ונצא במהרה בימינו מהחושך אל האור. ובאופן אישי אאחל לכל אחד ואחת מכן שפע של אור שמחה ואהבת חינם.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page