top of page

"קריסטל מנטה"

עודכן: 19 באפר׳ 2022

אחד הדברים שסימלו מאז ומתמיד את המעמד הסוציואקונומי הנמוך היה עד לאחרונה משקה הקריסטל 2 ליטר.

מה יכול כבר לעשות מי שצריך לבחור בין תרופות ללחם?

מי לא זוכר כיצד בילדות חיכינו לארוחת השבת שלוותה במשקה הירוק "קריסטל מנטה", אחחחח איך התענגנו עליו ...למרות שבזמנו מחיר הבקבוק הנכסף היה זול מאוד, עדיין עבורנו, ילדי השכבות החלשות, המשקה היה די יקר ולכן יכולנו לחגוג אתו אך ורק בשבתות.


אני שואל את עצמי, אם אז המשקה היה יחסית די זול ועדיין ידי הורנו לא הייתה משגת את הקריסטל, אז מה נגיד על אותו משקה שמחירו בחנויות היום שווה ערך למחיר קוקה קולה של לפני חודש, האם הוא הפך למשקה של עשירים?


תתפלאו אבל מישהו שוב הרים את הרף עבור אותן משפחות מאותו מעמד ואף גרוע מכך. שר האוצר החליט על גיבוש תכנית להתעמרות באזרחים ובמיוחד בשכבות החלשות, יותר נכון המוחלשות ואת הכל עטפו במארז של "יותר בריא". באמת??? דווקא השכבות הללו שותות וצורכות הכי פחות שתייה ממותקת ואוכלות בכי פחות דברי מתיקה, אבל לאלו הכי פשוט וקל להרים את המחיר, מה יכול כבר לעשות מי שצריך לבחור בין תרופות ללחם? הם נלחמים על שעות נוספות, אז נצפה מהם לצאת להפגין. הם יושבים על כסאות גלגלים, אז נצפה מהם לצאת להפגין, הם מחטטים בפחי האשפה למצוא עוד עגבנייה או מלפפון פצוע, אז נצפה מהם לצאת ולהפגין.


לא אחת שמעתי את נציגי השמאל מנסות לפצח את הנוסחה להצבעת הפריפריה עבור מפלגות הימין בכלל ומפלגת הליכוד בפרט, ואני משיב להן בשאלה פשוטה, חלפה יותר מחצי שנה מאז נבחרה הממשלה הנוכחית, מתי הגיעו לפה נציגי המפלגות מהשמאל לבחון את תוצאות ההתעללות באזרחים? מתי מי מהם הציע את עזרתו בסיוע לעיר טבריה? אז שימשיכו להתעמר, להתעלל ולהתפלא מדוע הפריפריה ממשיכה לבחור ימין.


אבל הכל אשליה, זה כבר לא הם, זה כבר אנחנו, הם פשוט הרימו עבורנו את המחירים, של הדלק, של החשמל ושל הקוקה קולה, שכל כך התרגלנו שהיא כבר לא לעשירים בלבד והיום גם מי שהרגיש מעט מעמד ביניים ומעלה הפך למעמד הנמוך ממש חזרה לפעם.


דיוגנס אמר פעם "העושר אינו מתבטא בריבוי רכישות אלא במיעוט צרכים". אז מה נגיד על אלו שאינם צורכים כמעט כלום, האם השכבה שמחטטת בפחים היא העשירה ביותר במדינה לפי התיזה הזאת? ממש לא, היא פשוט חסרת דרישות ולכן היא גם לא מתרגשת מעליות מחירים כאלה ואחרות, אפשר לומר שהשקט הנפשי שלהם היה ונשאר אותו דבר והם עדיין עסוקים בבחירה בין מחברות וספרים לילדים לבין סוודר או מעיל שיחמם את הילד. וזה רק אנחנו שהחלפנו אותם וההמתנה לשבת קודש על מנת לחגוג עם "מנטה קריסטל" חזרה להיות מנת חלקנו.


לא סתם אמרו רבותינו "מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים". אז לעזאזל, תנו לשתות בשקט, רדו ממעמד הביניים ומהחלשים שרק הקריסטל עוד ממתיק להם מעט את החיים.


שבת שלום ומבורכת,

אשמח לקבל את תגובתכם, ELMAKIYAS.LAWYER@GMAIL.COM


#קריסטלמנתה#הפגנה#שמאל#ימין#העירטבריה#טבריה#מאיראלמקייס#ראשותהעירטבריה

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...