top of page

"מבקר" שבא, אם בא, לעבודה או בא לעבוד עלינו כאילו יש פה "ביקורת"?


עיריית טבריה תמונת בנין העירייה
בנין עיריית טבריה צילום מערכת העיתון כוכב הצפון

מה לעזאזל קורה במוסד ה"ביקורת" שקרסה בעיריית טבריה?

זו השאלה שתעלה בראשכם את תקראו את חליפת המכתבים בין יוני מויאל למבקר העירייה, מר אמיר בנבנישתי. אכן, אם אדם פונה בתלונה בעניין אישי שלו, מותר להרים גבה ולשאול שאלה, שמא הוא לא אובייקטיבי, שמא הוא קנטרני. אלא שזה ממש מקומם כשזה קורה, כאשר הוא פונה בעניינים ציבוריים לחלוטין כגון: כוורת דבורים שמהוות סכנת חיים, שליחת התראות על ידי חב' גבייה בעניינים שחלה עליהם התיישנות, הזנחה פושעת של עבודות גינון שעובדי עירייה מקבלים עליהם כסף טבין ותקילין מאת משלם המיסים וגם, לא פחות ולא יותר, בגין בנייה בלתי חוקית והשתלטות על קרקע ציבורית על ידי בעלי עסקים פרטיים ואנשי מגזר החרדי, כשהעירייה "שוכחת" משך 60 ימים לאכוף צו הריסה(!!!), עד שהוא הופך פג תוקף. אלו אינן בעיות אישיות של מאן דהוא, אלו הן בעיות שנוגעות לכולנו! אז איך בדיוק אדם שמתלונן עבורנו ותלונותיו נמצאות "מוצדקות", כפי שמבקר העירייה כותב בעצמו בתשובתו ליוני מויאל, הופך פתאום ל"מתלונן סדרתי"?

ומעל הכל תסבירו לי איך יכול להיות שמבקר עירייה, שתפקידו לבקר את תפקוד עובדי העירייה, במקום לכתוב דו"ח נוקב על התלונות הללו, שנמצאו "מוצדקות" כלשונו, במקום לעשות עבודתו, מזמן אליו את המתלונן עצמו בכובעו כ"ממונה על תלונות הציבור" לשיחה "פרטית"? מה לו לזמן את המתלונן לשיחה פרטית? כלום זה לא מריח כניסיון להשתיק את הביקורת, במקום לעשות את עבודת הביקורת?

וניחא שניסה להשתיק ולא הצליח, היות ומר מויאל למזלנו לא הרים ידיים, אבל "גם רצחת וגם ירשת"? כלומר, גם אחרי שהתלונות נמצאו מוצדקות והמתלונן המשיך בשלו להלין על העניין הציבורי, עתה משמלאכת ההשתקה לא עבדה בשיחה "פרטית", עוברים להכפשת שמו כמתלונן סדרתי? להכפשתו כמי שמתנהג בצורה כוחנית לא עניינית וקנטרנית? אם היא כל כך קנטרנית ולא עניינית, אז איך קרה שיותר מפעם אחת, לאחר התערבות משרד מבקר המדינה, עיריית טבריה "פתאום" מצאה את תלונותיו מוצדקות?!

תשאלו אותי למה זה ככה? כי כך נראה מוסד הביקורת בעיר טבריה, בדיוק כפי שעובד מבקר העירייה הנוכחי, אמיר בנבנישטי.

מבקר העירייה עדיין עובד במסגרת מגבלות מגפת הקורונה. האיש מגיע בקושי ימים ספורים בשבוע לעבודה בעירייה. עבודת הביקורת נראית שטחית, לא בדוקה ומאומתת וספק רב לנוכח התשובות הנגלות, לעניין מקצועיותה.

ניתן לומר שה"ביקורת" נעשית כי מבקר העירייה מגיע ל"עבודה", כשהוא מגיע, ולא בכדי לעבוד.

כשראיתי את חליפת המכתבים לראשונה, לא יכולתי שלא להיזכר שגם אני פניתי ליועמ"ש העירייה וזה העביר את תלונתי למבקר העירייה. מחד היועמ"ש לא ביצע עבודתו. מנגד, תשובת המבקר הייתה בעיניי כבדיחה מצוצה מהאצבע שממש הצחיקה אותי, חשבתי להשיב למבקר, אבל לבסוף נמלכתי בדעתי בשל העובדת שהבנתי שחבל לי על הזמן, מוסד הביקורת בעיריית טבריה הפך מכלב השמירה על הלא חוקי, לביה"ס לטייחים.


על עבודת הטייחות ניתן ללמוד מדפי התשובות ההזויות שנענים בהם תושבים כיוני מויאל, זו דעתי. אני מאתגר אתכם לקרוא את חליפת המכתבים ולראות זאת בעצמכם. פועל יוצא חברים, חבל לכם בכלל להתלונן, כי אין ביקורת ואין נעליים, יש רק עובד עירייה שעובד מהבית במרכז הארץ, מקבל שכר ועונה תשובות, או ליתר דיוק לדעתי האישית מגחך על חשבון כולנו.


יוני מויאל מקדיש מזמנו הפרטי, כותב, מתריע, מתלונן, מספר ואומר בריש גלי: "חברים ראו זה מחדל... תקנו בבקשה..., הוא בסך הכל מגלה אזרחות טובה ולראייה אף אחת מהתלונות הנדונות לא עוסקת בענייניו האישיים, אלא ברצונו בתקינות וחוקיות למען כלל האזרחים. חבל שלאורח מהשומרון, מבקר העירייה, לא אכפת מאתנו כפי שאכפת ליוני מויאל.

אז אדוני מר אמיר בנבינשטי, אתה מקבל שכר מתושבי טבריה, אנא ממך תגיע לעבודה מידי יום כמתחייב ותפסיק לעבוד מהבית או לעבוד עלינו.

אל תמרח תושבים בתשובות ועוד תטיח בהם העלבות כאילו שהם בעלי אינטרס, תוך שאתה שומר על יו"ר הוועדה הממונה, על העירייה ובכיריה מפני ביקורת עניינית. איך אתה מעז להאשים ולהציג את האנשים הטובים כמטרידים סדרתיים! זאת, רק בשל העובדה שהם מאירים / מעירים על התנהלות קלוקלת של עירייה רקובה ומושחתת מהיסוד!! לצערי הרב, כשהראש כואב כל הגוף חולה.


הבעיה מתחילה ביחידה לביקורת ברשויות המקומיות במשרד הפנים, שלא עושה עבודתה, לא בודקת עבודתם של מבקרים, לא נוזפת בהם כראוי ולא מאלצת אותם לתת דין וחשבון לעבירות אתיקה ברורות וחד משמעיות. הדין למבקר עירייה ולכל עובד עירייה אחר אינו אותו דין, כי מוסד הביקורת צריך להיות נקי ענייני ואובייקטיבי מכל רבב, אך המציאות מראה שהריקבון רב, כי היחידה לביקורת במשרד הפנים לא עושה בעניין את שראוי לעשות.


אתה יודע מה, אדוני מבקר עיריית טבריה, אתה אפילו לא שווה את הזמן שלי בכתיבת תלונה כנגד אופן עבודתך, ודרך עבודתך, וכן אדוני היועמ"ש מר שמעון בלסן, אני שואל אותך, האם זה חוקי שהאיש עובד במסגרת / מתכונת מגיפת הקורונה מהבית ומגיע בקושי ימים ספורים בשבוע לעירייה ובכל מקרה לא עובד שבוע מלא במשרה מלאה? אל תענה לי, תענה לכיפה שעל ראשך ולאותו אלוהים בוחן לב וכליות שאתה מתפלל אליו.


ולך יוני מויאל המשך להתריע, להעיר, להאיר, אל תירא, מערכת העיתון "כוכב הצפון" תמשיך לעקוב אחרי כל מחדל וכל תקלה, תחשוב שאנו 106 שלך ושל הציבור.

ולך אדוני המבקר אומר רק שזוהי בושה שמבקר עירייה עונה בצורה כזאת על נייר מכתבים ששייך לתושבי העיר טבריה, כאשר מלינים בפניו על מחדלי הרשות בטיפול בעניינים ציבוריים.


להלן מכתבו של מבקר עריית טבריה למר יוני מויאל לחצו להורדת המסמך:

תשובת מבקר העירייה
.
הורידו את • 193KB

מכתב תשובתו של מר יוני מויאל למבקר העירייה, לחצו להורדת המסמך:

מענה לתשובת המבקר
.
הורידו את • 959KB

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page