top of page

טבריה טבריה זרים רועים שדותייך

סיכום שבוע טברייני עם רפאל טרבלסי


לפני כארבע שנים העברתי יחד עם חברי עו"ד זיו יעיש במועצת עיר החלטה על מתן העדפה מתקנת במכרזים לבני העיר טבריה. החלטה זו נועדה לחזק את הקשר והעוגן בין בני העיר לתעסוקתם היום יומית.


אך לפתע אני מגלה כי בשקט בשקט רוב מוחלט של השדרה הניהולית של עיריית טבריה אינם כלל בני העיר.

הנה לפניכם רשימה חלקית של בעלי התפקידים שאינם בני העיר. אני חושב שאכן הם ראויים לתפקיד ובכל זאת הייתי מעדיף טבריינים מוכשרים שגרים, מחנכים מתפרנסים ומפרנסים את טבריה.


יו״ר הוועדה וחברי הוועדה - מכוח החוק החלטות מועצה צריכים לקיים ולכן לדעתי היה ראוי שיתנו דגש על מינוי בני העיר. מנכ״ל החברה הכלכלית, מנהל אגף החינוך, מנהל אגף משאבי אנוש, מהנדס עיר, מבקר עירייה, דובר רשות, שישה פקחים ועוד...


האם באמת לא היה אף טברייני אחד או אחת הראויים לשמש בתפקיד כל שהוא? האם לשם כך מונתה ועדה ממונה? היכן הכלל שאומר 'עניי עירך קודמים'?! איפה החלטת המועצה שנבחרה בדרך דמוקרטית מתקיימת הלכה למעשה?


אבל בעצם רגע, אולי בכלל אנחנו אשמים שבחרנו לראשות העיר מועמד שעבר לגור במרכז, ומספר שנים הוא לא גר בעיר ובכל זאת נבחר בבחירות האחרונות?

מסקנה לעתיד: לא כל הנוצץ - זהב.


משה אוחיון - אחד משלנו

משה אוחיון הוא משלנו - בהצלחה!

לפני מספר חודשים נפגשתי בקטנה עם משה אוחיון יחד עם חבר משותף, דיברנו בעיקר על נושאים חברתיים וברגע הבחור קסם לי.


כל כך שמחתי לראות טברייני שאוהב ומחובר לעיר מצליח לפקד ולהוביל ברמה מאוד גבוהה ונלחם בכל מקום על האמת והדרך כמו שרק טברייני יכול.


משה, יליד טבריה משכון ג', מסיים כיום את תפקידו כקצין מודיעין ראשי בשב"ס ונכנס לתפקיד מפקד מחוז דרום. משה אחי, תמשיך להביא המון כבוד לעיר שאותה אתה אוהב, טבריה. אוהבים ומברכים אותך בהמון הצלחה בהמשך הדרך ויש עוד דרך.לתת זה לקבל

ביום חמישי שעבר קיבלתי בערב טלפון בו עודכנתי כי שני חברים שלי היו מעורבים בתאונת דרכים, אחד חבר קרוב ואישי האלוף אביעד עמר והשני מהעשייה הציבורית שלימד אותי איך אפשר להתווכח בצורה קשה, אך לאחר שניה - החיים ממשיכים רגיל, מנקים ושמים בצד את המריבות, הלא הוא התותח דרור ללוש.


יום שישי בבוקר, צלצלתי ישר לשאול לשלומם ושמעתי בקולם את הכאב הפיזי אך יותר את הכאב הנפשי. איך יכול להיות שבסך הכל שניהם עצרו בצד בכדי לעזור לבחורה צעירה (ביתו של דרור) שנתקעה עם הרכב ללא דלק באמצע הכביש כאשר אביעד כעובד מד"א מצטיין שם את האופנוע של מד"א עם אורות מהבהבים בכדי להגן על הרכב העומד בצד, אביעד ודרור נגשו יחד למלא את טנק הדלק, ולפתע מכונית במהירות מטורפת הגיחה משום מקום והעיפה את שניהם באוויר, ונמלטה מהמקום במהירות. עדים במקום סיפרו לי "הנהג אפילו לא האט את הרכב או אפילו לא שם לשניה ברקס".


תוך מספר דקות הם פונו לבית החולים בו בזמן שהם סובלים כאבי תופת בכל חלקי הגוף.

מקרה מפחיד ומזעזע גם יחד, איך יכול להיות שיש מישהו שיכול לעשות מעשה כל כך מחריד מבלי טיפת אנוש לעצור ולסייע לנפגעים.


אותי מעניין האם משטרת ישראל בוחנת את כל האפשרויות של כיווני החקירה והאם יש חשש, ולו הקטן, של פיגוע לאומני נגד כוחות הביטחון או שמא מחפשים לעצמם עבודה קלה ומתמקדים בעוד תאונה של "פגע וברח"?


אביעד ודרור כמי שמכיר אתכם ברמה האישית, תמיד התגייסתם בכל זמן להשתדל לעשות טוב לסובבים אתכם, במיוחד אתה אביעד אחי היקר שזכית להציל נפשות רבות עוד כשהיית נער מתנדב במד"א ומשם צמחת לתפקידך הנוכחי בתוך הארגון הגדול בארץ שמציל חיים בכל שניה, אין לי ספק כי זכויות אלו עמדו לזכותכם ובכך זכיתם מחדש לחיים.


מאחל שתחזרו כמה שיותר מהר לעשות טוב לכולם תוך בריאות והחלמה שלמה.

שבת שלום, ובריאות טובה, רפאל טרבלסי 0506961466#רפאלטרבלסי#סיכוםשבועטברייני#טבריה#מועצתהעירטבריה#משהאוחיון

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page