top of page

ואהבת לרעך כמוך - גם אם הוא לא כמוך

תושבים יקרים ואהובים, אנחנו בפתחה של שנת בחירות, שנה יצירתית בה כל אחד מהמועמדים יעשה הכל בכדי למכור את מרכולתו, וזה בסדר גמור זו הפוליטיקה. אגב, זו פוליטיקה ממנה אני סולדת.

בפגישותיי עם נבחרי ציבור, ראשי עיר שעשו מהפכות בעירם, והטובים שבהם מה שמאפיין אותם זו הממלכתיות, אבל ובעיקר זו האהבה לתושבים, רגישות למצוקות שלהם והכי חשוב אהבה לעיר. יש בהם את ההבנה, שהם באו לעבוד מהלב למען העיר והתושבים.


בשנתיים האחרונות אני מקדישה זמן רב ללמידת המערכת המוניציפלית. כחלק מהמסע הזה, אני פוגשת לא מעט ראשי ערים וראשות ערים, מהם ומהן אני לומדת את רזי ניהולה של עיר, ובעיקר איך להגשים את החזון, המצע, להבין את הצרכים של העיר והתושבים ולהביא את העיר לאחר מספר שנים לשגשוג ופריחה בכל התחומים.

פשוט תוכנית עסקית לכל דבר ועניין. לא חלומות ומילים כי אם תוכניות עסקיות כאלו שיפתרו את בעיות איכות החיים שלנו, חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, חוגים, גני שעשועים, פארקים, תרבות ופנאי, תשתיות, אלו הדברים של כאן ועכשיו. לפתור באופן מעמיק את בעיית החניה במרכז העיר בטבריה ולשם כך אף התייעצתי עם מומחי חניה שהציעו פתרון מדהים והוא בניית חניונים ממוחשבים על קומות ובשטח קטן יחסית, לא ניתן לבצע פתרונות בחינוך מבלי למצוא פתרונות לתעסוקה. זו הנוסחה שמושכת צעירים אם רק נעניק להם גם מגרשים לבניה עצמית. להביא את העיר למצב שבו יצרכו תיירות פנים וחוץ גם יחד, טבריה חייבת להיות מזמינה ומלאת אטרקציות ולא לפני שהיא חייבת להיות יפה נקיה ומטופחת, ולהציע לתיירות פנים וחוץ חווית חופשה, טיילת חדשה ושוקקת, מגוון מסעדות וברים, הופעות בתי קפה ואטרקציות.


בעיר מעורבת כמו שלנו, חייבים גם לדבר על הפיל הלבן שבחדר, חייבים ללמוד לחיות בהרמוניה, לכבד את כל המגזרים מבלי לפגוע אחד בשני ולכפות את אורחות חייו אחד של השני. אפשר גם אפשר אחרת!!


ולכן כשאבחר, ברצוני להקים בעירייה "אגף חרדי" בדיוק כפי שהקים ניר ברקת בעיריית ירושלים, אגף שיספק פתרונות למגזר החרדי, בעיר שבה כמעט כ-35% ממנה חרדים. לא יעלה על הדעת שלא ניתן מענה ספציפי לבעיות העולות במגזר זה בתחום החינוך, הרווחה, תרבות הפנאי, התעסוקה וההשכלה. אנחנו חייבים לחזק את מערכת החינוך החרדית, כאשר מערכת החינוך הממלכתית בטבריה מגיעה להישגים מערכת החינוך החרדית נותרה מעט מאחור, אני מאמינה גדולה בהשקעה בילדים ובבני הנוער, אני אשאף שלכל נער ונערה יהיו חוגים אחר הצהרים, כדי שלא יסתובבו ברחובות, תנועות נוער ופעילויות חינוכיות והתנדבותיות ולכן אפעל להתאים להם מסגרות התואמות להשקפת עולמם, והכל בשוויוניות.


אפעל ואנסה בכל כוחי בכדי להביא מקומות תעסוקה בתחום ההייטק ותעשיות עתירות ידע, שיציעו מקומות תעסוקה שיאפשרו שילוב תעסוקתי גם לחרדים ולנשים חרדיות. רק השבוע נתבשרנו כי חברת הפיתוח קמביום מקימה משרדים בדימונה, מי היה מאמין כי תעשייה עתירת ידע וחדשנית תגיע לדימונה, והכל בזכות ראש עיר בעל חזון, מנהיג נחוש, בעל מחויבות לתושביו שחלם פעל בנחישות והגשים. אם בדימונה אפשר אין שום סיבה שלא נצליח לעשות זאת בטבריה.

אין לנו ברירה אנחנו חיים יחד - ולכן חייה ותן לחיות ושאיש באמונתו יחיה!

ערך מוסף לראש עיר מצליח הוא קשרים טובים ומטיבים עם הממשלה, כאשר כל דלתות משרדי הממשלה פתוחים צריכים רק מקצוענים שיודעים איך לבקש ולדרוש את התקציבים והם יגיעו לעיר, בעיקר אני תולה את יהבי בקשרים העסקיים שצברתי במהלך השנים עם צמרת העולם העסקי, בעלי חברות הייטק ושוק ההון כמו גם משקיעים גדולים שתרמו רבות במהלך השנים לפיתוחן של ערים. הם תמיד אומרים וחוזרים על המשפט הקבוע ה"כשתיבחרי נבוא" כי אנחנו רואים את התשוקה שלך והאהבה שלך לעיר ומאמינים בך שתקדמי את העיר, ולכן השקעה שלנו תניב פירות.


מראשי עיר כאלה אני לומדת ושואפת להיות כמותם, כל מה שעומד לנגד עיניהם זה האהבה לעיר ולתושבים. גאוות היחידה שהעיר שלהם תהיה הכי יפה, הכי נקייה והכי מזמינה. כשאני רואה בהפסקת הפרסומות ראשי עיר שמזמינים אזרחים לבוא לגור בעירם כי העיר מציעה איכות חיים, תרבות, פנאי וחיים טובים, אני חולמת על היום שעוד יגיע שבו אנחנו נהיה העיר הכי מבוקשת בצפון, הכי יפה הכי מטופחת ועם איכות חיים גבוהה.


לצד כל הטוב הזה, לצערי אני רואה מועמדים שמתעסקים ברפש ובהכפשות, אני סולדת מהתנהגותם ובעיקר אומרת להם "דיי לנו" שבענו מהרפש, זה פשוט לא מעניין, וזה הורס את הדימוי של העיר. תציגו במה אתם טובים ותפסיקו להכפיש האחד את האחר, זה רק מעיד על חוסר מנהיגותכם וכשירותכם לנהל את העיר שמשוועת למקצועיות ולאיש/ה שחולמים בגדול ויגשימו בגדול.


אתם תושבים יקרים, הפעם אין לי ספק שתבחרו נכון, הגיעה השעה לשים הרחק מאחור את כל העסקנות, האלימות ההכפשות והאגו ויחד עם כוחות חדשים וטובים לעבוד למען עתיד טוב יותר.


איש חכם שאני מאוד מעריכה אמר לי, ניסינו גברים במהלך השנים, הגיע הזמן לאשה אולי מזלה של העיר ישתנה, אישה מכבדים השיח הופך לענייני ולא לאלים. לכן כל גבר אחר לא ינהג לידך באלימות ובבריונות, ביכולתה של האישה להביא לשיח מכבד ורגוע, ואני אומרת בואו נאמר שהאיש צודק, אמן!


שבת שלום לכולנו. שלכם שני אילוז מועמדת לראשת העיר טבריה

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page