top of page

השר פורר: "ההנהגה בטבריה עסוקה בלדאוג לעירייה במקום לעיר"

השר עודד פורר: "ההנהגה בטבריה עסוקה בלדאוג לעירייה במקום לעיר, פקיד ממונה של אריה דרעי מנהל אג'נדה פוליטית מעל ראש התושבים"

השר עודד פורר לפיתוח הנגב והגליל בדעה קשה על הנהגת טבריה
השר עודד פורר: השר לפיתוח הנגב והגליל

עוד הוסיף השר פורר: "...כל המכרזים, הקולות הקוראים והתקציבים של המשרד לפיתוח הנגב והגליל היו פתוחים בפני העירייה שלצערי לא ידעה לנצל אותם ועד לרגע זה לא הציגה חזון וגם לא תוכניות עבודה. ראוי שתושבי טבריה ידעו שבזמן שפקידות ממונה שלא נבחרה על ידם מנהלת מעל ראשם אג'נדה פוליטית היא פוגעת קודם כל ובראש ובראשנה בעתידה של העיר טבריה ובאיכות חייהם של תושביה. הנה הראיון המלא לפניכם.


זה לא סוד שבאמתחתו של השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל יש תקציבי ענק ויכולות כלכליות לסייע לכל עיר, יישוב, כפר, קיבוץ או אזור. שאלנו שאלות וקיבלנו את אלו התשובות.


אני חייב לשאול אותך עוד לפני הריאיון את השאלה שמציקה לכל תושב בטבריה והיא למה דווקא העיר טבריה עיר עם פוטנציאל כ"כ גדול תיירות ופיתוח והשקעה נמצאת במקום בו היא נמצאת היום בתחתית הסולם כשאתה וחבריך לממשלה לא ממש משנים את המצב?


העיר טבריה בעשרות השנים האחרונות הוזנחה בשל ניהול כושל שלצערי מגיע לשיאו בתקופה האחרונה. כדי לסמן לטבריה עתיד טוב חייבים להציב חזון, חייבים לקדם אותו ולפעול למענו. ההנהגה המקומית עסוקה בלנהל את העירייה ולדאוג לעירייה במקום לדאוג לעיר. וזו התוצאה לצערי.


אתה יכול להיות יותר ספציפי? אתה מדבר על מישהו ספציפי?

עוד בימיי כחבר כנסת וכראש השדולה למען העיר טבריה וכיו"ר ועדת הכספים דאגתי להעביר תקציבים ייעודיים לעיר, הצבתי את החזון של הפיכת פארק "ברקו" לגן ארכאולוגיה לאומי, כדי לגוון את נקודות העניין בעיר. אך לצערי הוועדה הממונה בשנים האחרונות עסוקה בלשמר את עצמה. כדי שטבריה תצא מהבוץ שבו היא שקועה היום זה חייב להיעשות עם הנהגה מקומית נבחרת, לתושבי טבריה מגיעה הזכות כמו לכל אזרח בישראל לבחור את ראש העיר שלהם.


אבל יש היום ראש עיר שגם תקף אותך בחריפות בוועדה בכנסת

לטבריה אין ראש עיר, לטבריה יש פקיד שהוא ראש ועדה ממונה שמינה שר הפנים לשעבר אריה דרעי. העובדה שפקיד שמונה ע"י ממשלת ישראל הקודמת מגיע לוועדה בכנסת כדי לתקוף ממשלה נבחרת ולבחוש בפוליטיקה מצביעה על חוסר התאמה מובהק של אותו פקיד למלא את התפקיד. ויותר מכך, עד כמה חשוב שבראשות העיר יהיה ראש עיר נבחר. אני קורא ומצפה ששרת הפנים תכריז על בחירות לראשות עיריית טבריה כדי שהממשלה הנבחרת תוכל לפעול יד ביד עם ההנהגה המקומית הנבחרת ויפה שעה אחת קודם.


מהם תכניותייך כשר לפיתוח הנגב והגליל לעיר טבריה?

ראשית, חשוב לי לומר שמנכ"ל המשרד שלי פגש את אותו פקיד מספר פעמים, לא זו בלבד אלא שכל המכרזים, הקולות הקוראים והתקציבים של המשרד לפיתוח הנגב והגליל היו פתוחים בפני העירייה שלצערי לא ידעה לנצל אותם ועד לרגע זה לא הציגה חזון וגם לא תוכניות עבודה. ראוי שתושבי טבריה ידעו שבזמן שפקידות ממונה שלא נבחרה על ידם מנהלת מעל ראשה אג'נדה פוליטית היא פוגעת קודם כל ובראש ובראשנה בעתידה של העיר טבריה ובאיכות חייהם של תושביה.


למה כוונתך באמירה שפקיד ממונה מנהל אג'נדה פוליטית מעל ראשם של התושבים?

צא ולמד מי מינה את הפקיד לתפקיד הממונה על המחוז במשרד הפנים? מי מינה אותו לתפקיד יו"ר הוועדה הממונה בטבריה? אריה דרעי מש"ס! לכן הפקיד מחויב לאריה דרעי ורק לאריה דרעי ולאג'נדה של ש"ס ושלו. זה פשוט שכל ישר והיגיון בריא.


שאלה- אז מה החזון שלך לעיר טבריה?

העיר טבריה חייבת להפוך למרכז תיירותי מוביל בחבל הארץ הזה של מדינת ישראל, ובמקביל לאבן שואבת לצעירים.

כבר שנה שאני מציב אתגר לעיר טבריה למציאת קרקע למעונות סטודנטים ועד לרגע זה לא הציג ראש הוועדה הממונה תוכנית שכזו בפני מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

במקביל כל רצועת התיירות לאורך החוף חייבת לעבור שדרוג של תשתיות, ניקיון, תחזוקה שוטפת ונראות כדי ליצור לתייר מגוון רחב של אפשריות, החל ממסעדות, מקומות בילוי ליליים ועד לפארק ארכאולוגי ואתרי תיירות. זאת כמובן במקביל לכך שרצועת התיירות חייבת להיות פתוחה וזמינה לתיירים שבעה ימים בשבוע ובשעות הקטנות של הלילה.

אפשר להחזיר את טבריה להיות עיר מרכזית בצפון, יש לנו את התקציב, יש לנו את הרצון, רק לצערי אין לנו הנהגה מקומית נבחרת בעלת יכולת ביצוע.


השר פורר אני רוצה להודות לך על הראיון המאלף והמאוד מעניין מתוקף תפקידך. חשפת בפני הציבור מידע שספק אם מישהו מכיר אותו. אתה מביא אותו לציבור כמי שמכיר את המציאות טוב יותר מכולנו. שמענו מילים קשות על הפקיד הממונה בטבריה מטעם הממשלה. כל שנותר כבוד השר פורר הוא שתעדכן את שרת הפנים במצב העגום ותדרוש ממנה את המתחייב.

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page