top of page

הפקח ה"אמיץ" – האם ראוי הוא להיות פקח?

נראה שלא משנה מה כתבתי בעבר או כמה אכתוב עכשיו ובעתיד על פקחי עיריית טבריה, על אלו שאינם מייצגים את טבריה כעיר תיירות ולא את תושביה, אלא מייצגים את המדיניות הכוללת של אנשי עיריית טבריה. אתם זוכרים מי מבכירי העירייה אמר: "שילשנו את כמות הכסף הנכנסת מדוחות חניה".


הפקח יניב פנה אליי תוך התקרבות עם כל גופו באופן שבו חשתי מאוים ואלוהים עדי הרגשתי כמו אותם אנשים שאנו רואים בטלוויזיה כאשר המקרים נגמרים רע

כוחניות מיותרת המביישת ולא המייצגת מהווה פגיעה בכולנו. בעירייה, בעיר, בעסקים, בתושבים. נכון, אחרי הכל הפקח הוא האיש האוכף את החוק בעיר ובלי זה נחיה באנדרלמוסיה. אך האם זהו רישיון לעשות זאת שלא בדרך ארץ, שלא בנועם שיח, שלא בטונים של שיח מכבד ומכובד, שלא מתוך רצון לסייע, לעזור, להסביר? לא ולא! אפשר גם אפשר גם לאכוף את החוק בדרכי נועם. אבל אם זו ההתנהגות אזי אותו פקח חוטא לתפקידו ולשליחות אותה מבצע.


המקרה שהיה כך היה, גם הפעם. זה היה אותו פקח, יניב, זה שלא רצה להזיז מפגע בכיכר רבין (רסקו) אם אתם זוכרים, הוא דיבר אליי בבריונות ללא חולצה מייצגת של רשות החניה והעירייה וללא שמו, אלא עם חולצת טריקו מהודקת, מפגין את האקדח ואת כוחו בגופו.


במקרה אחר הסתובב אותו פקח בחניון גן העיר שוב עם חולצת טריקו, מפגין את שרירי גופו את האקדח ואת הכוחניות המאיימת הנשקפת משפת גופו, ללא חולצה מייצגת של הרשות המקומית וללא שמו, אבל בשום פנים הוא לא היה פקח המייצגת את העיר טבריה. העדר חולצת הזיהוי וההתנהלות במין סוג של בריונות שאינה הולמת איש המייצג רשות ציבורית, זה לא הפקח האידיאלי.


דיווחתי בכל המקרים לממונה עליו, מר שמעון פיניאן, כיום משמש כמנכ"ל העירייה, אבל... האמת, אני לא יודע מה קרה מהמקרים האלו נראה שכלום איש לא למד דבר כי איש לא באמת עשה משהו בעניין. וכי למה? כי השבוע נקלעתי בלית ברירה לאירוע מזעזע נוסף עם אותו פקח.


אותו פקח, יניב, פגשתי אותו הפעם לבוש בחולצה מייצגת של רשות החניה, ברחוב הגליל צועק על נהגת שחונה חניה כפולה ברחוב הגליל כאשר היא ישובה מאחוריה ההגה במכונית. למשמע הצעקות הגעתי למקום בכדי להבין למה פקח הרשות צועק בצורה שכזו ומפגין סוג של בריונות בשפת גופו כלפי נהגת מבוהלת. יהיה אשר יהיה המעשה אשר עשתה אותה נהגת, לפקח אין לו כל סמכות מוסרית, ציבורית, אנושית לצעוק על הנהגת ולא על אף אזרח, על אחת כמה וכמה לנהוג בבריונות מאיימת כלפי אישה מבוהלת ממילא. כאשר פניתי אליו בשאלה למה אתה צועק עליה בצורה כזו ולמה אתה מתנהג אליה בצורה שאתה נוהג דבר יותר בשקט בנימוס... הפקח יניב פנה אליי תוך התקרבות עם כל גופו באופן שבו חשתי מאוים ואלוהים עדי הרגשתי כמו אותם אנשים שאנו רואים בטלוויזיה כאשר המקרים נגמרים רע, הרגשתי ממש מאוים. הבנתי מיד שאני חייב ללכת מהמקום לפני שיקרה משהו מסוכן, האיש הפנה מספר אמירות כלפיי ובהסתלקותי מהמקום התקשרתי שוב לשמעון פיניאן כמו גם לדובר העירייה, אלי סבטי ודיווחתי שוב על המקרה כאשר אני מזועזע.


למצער לומר שאם מי מכם חושב שאני מאמין או חושב שמשהו השתנה או ישתנה, אז אתם טועים. אני בטוח שדבר לא ישתנה כי זו היא עיריית טבריה בעידן הוועדה הקרואה, זה הפשע של משרד הפנים ושל זה שמינה את הוועדה הקרואה הזו על שלל חבריה שכלל לא יודעים מה באמת קורא בעיר.


ראש עיר נבחר בבחירות לא היה מרשה לעולם שמקרים שכאלו יקרו שנית, פקח שכזה היה נקרא לסדר ואם היה עושה שוב את אותה שגיאה הוא היה מוצא עצמו מחוץ למערכת. עיר מתוקנת לא מחזיקה אנשים הפוגעים בה, בתושביה ובאורחיה.


אבל בעיר כמו טבריה אפשר גם אפשר למצוא כאלו הפוגעים בה, פוגעים בשמה הטוב ובמערכת מירקם היחסים שבין הרשות לתושב. לצערי, הם לא מעטים. זה קורה רק בהשפעת הנהגת העיר הנוהגת כמוהו ובכך מתירה זאת.


קוראים יקרים, באם תתקלו בהתנהגות לא מכובדת או מכבדת של הפקח יניב אנא דווחו למערכת העיתון "כוכב הצפון" או אליי, 053-7704445 ואולי אתה מר יניב, פקח הרשות אנא שנה את התנהגותך, גלה סובלנות וסבלנות כלפי הציבור, דבר בדרך ארץ, כבד את תושבי העיר ואורחיה מעט יותר. אתה יכול אם רק תנסה, אני בטוח שתצליח.


זה מקום עבודתך ופרנסתך, עשה אותו בנאמנות ושמור עליו רק בדרך ארץ מייצגת ומכבדת. רחובות העיר טבריה אינם מכון כושר, אין צורך להסתכל במראה בכדי לראות במראה את מה שרואים ממילא האזרחים.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים