top of page

העיר טבריה- זה הזמן להתעורר הבית מתפורר!

עודכן: 25 באוג׳ 2022


טבריה היא עיר שידועה בעיקר בזכות הכנרת, אבל יש שיאמרו שהיא הדבר היחידי שטוב בעיר הזאת. טבריה היא העיר עם הפוטנציאל התיירותי הכי מבוזבזת שיש, באים לעיר המון תיירים בעיקר בקיץ, בתי המלון מלאים, אבל רוב האנשים נשארים במלון, שהרי מי ירצה ללכת לטיילת שבה אין אפילו תאורה?


ניתן לעשות הרבה מאוד כדי למשוך יותר תיירים ולגרום להם לבזבז כסף בעיר, שיעזור לעסקים לשגשג. לדעתי טבריה יכולה להיות כמו אילת, במידה מסוימת יותר יפה מאילת, לדעתי הכנרת היא הקלף המנצח שלה. אני חושב שצריך להוריד את המע"מ כמו באילת, צריך לפתוח פה עסקים בשבת, אני מבין שיש פה אוכלוסייה שהיא 20% מהעיר וצריך להתחשב גם בה, אבל בכל זאת פתיחת העסקים בעיר לא תיפגע בהם, כי זה לא מפריע להם לשמור את השבת. אזורי התיירות רחוקים מהם ולכן אני לא רואה שום בעיה בכך. הרי התיירים שבאים לפה רוצים ללכת לאכול בשבת, לצאת מחוץ למלון, אלא שהכל סגור והם נאלצים להישאר במלון וחבל, היות והעסקים יכולים להרוויח המון כסף מאותם תיירים.

בטבריה יש המון כנסיות ומקומות קדושים לצליינים, שהם פוטנציאל רווח אדיר ויש לי תחושה שפחות לוקחים אותם בחשבון, הם מתארחים בעיקר במלון הסקוטי בעיר, לרוב מגיעים לשני לילות, בלי לבזבז פה כמעט כסף הם ממשיכים לנצרת ולערים אחרות. שם, לצערי, יודעים הרבה יותר טוב "לנצל" את התיירות הצליינית.

נושא הארנונה בעיר והמיסים הגבוהים מקשים מאוד על בעלי העסקים, רק לאחרונה עלו מחירי השילוט, דבר שמאלץ עסקים לכסות את השלט וזה מכער את העיר. גם נושא החנייה דורש פתרון, המון דוחות ניתנים, אפילו בשבת נותנים דוחות, עיר ששואפת להיות עיר תיירות צריכה לעשות צעדים, כדי שיקלו עם התיירים ולא להבריח אותם עם דוחות, מי שקיבל דוח, כנראה כבר לא יחזור בשנית לבלות בעיר. בטיילת הראשית בעיר, אשר ניזוקה בסופה האחרונה ועד עכשיו לא תיקנו את הנזק שנגרם. תייר שבא לעיר יוצא לטיילת, רואה שהכל סגור והרוס ואין מה לעשות, חוץ מלהסתכל על הכנרת ולחזור למלון.

אני חושב שצריך להחליט לאן פניה של העיר. אם פניה של העיר לכיוון עיר שמאפשרת לאוכלוסייה חרדית שהיא מיעוט לכפות את אורך חייה על הרוב החילוני, אז העיר תהפוך במהרה לעיר כמו בית שמש או בני ברק. העיר תהפוך לעיר בעלת אופי חרדי ושאר התושבים יאלצו לעזוב את העיר, דבר שאני מקווה מאוד שלא יקרה וצריך לעשות פעולות כדי למנוע. מנגד, אם הכיוון הוא לפתח עיר תיירות, אז צריך להוריד את המע"מ, לפתוח עסקים בשבת ולתת להם הקלות במיסים ובארנונה, הרי נסגרים בעיר הרבה מאוד עסקים שלא מחזיקים אפילו שנה אחת. צריך לשפץ את הטיילת במיידי, לאפשר גישה למים ולנצל את הכנרת שתניב רווח לעיר. צריך לפתח מקומות חנייה רבים ולא לתת דו"חות בסופי שבוע.

לי אישית זה כואב, אני תושב העיר מאז שנולדתי, כבר 23 שנים שאני חי פה. עצוב לי מאוד שאני רואה את העיר שאני אוהב הולכת ומתדרדרת ומשנה לשנה המצב רק מחמיר. העיר גוססת וצריכה לעבור החייאה. אני מקווה שבבחירות הקרובות תהיה הנהגה שתיקח ברצינות את הנושא ותרים את העיר הזאת, שתחזור להיות כמו בשנות ה-80 עיר תוססת ומלאת חיים.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...