top of page

האנשים השקופים

בשנים האחרונות נבחרי הציבור איבדו את זה, היו עסוקים במלחמות באגו במשחק כיסאות וחשבו שאפשר להמשיך כך, כי חשבו שיש פה ״אנשים שקופים״ הם מדברים אבל לא נשמעים, לא מגיע להם איכות חיים, לא מגיע להם שירות לתושב, לא מגיע להם עיר נקיה ומטופחת ובעיקר לא מגיע לילדים שלהם תעסוקה כדי שיישארו פה בעיר, ובטח לא מגיע להם חינוך ותרבות כי הם שקופים.

כאשר תושב מתקשר ומספר לי ששבועות הוא מנסה להשיג את מחלקות העיריה בטלפון ואין מענה, אותי זה מרגיז!

ה״אנשים השקופים״ הם אלו שהרשות יכולה להתעלם מהם, להרשות לעצמה לא לענות לפניות שלהם, לא להתייחס בכבוד ולהתנהג בעליונות. כן הבנתם נכון כולנו שקופים מי יותר ומי פחות.


רק להתבונן על מה מצבה של העיר, ברור לכל ברי דעת שאילו היו ״סופרים״ פה את התושבים נבחרי הציבור לא היו מעזים להביא את העיר למצבה הנוכחי.


מספרים לנו שהנה העיר הגיעה להישגים שהנה עשינו, מיתגנו, שיפרנו והעיר מתקדמת, ההישגים שלהם הם לא ההישגים שלנו, האיזון התקציבי זה שלהם לא שלנו, זה לא הגיע אלינו זה לא בא לידי ביטוי באיכות חיים שלנו - ואת זה באנו לשנות.


אי אפשר יותר להמשיך ולזלזל ״באנשים השקופים״ בתושבים מוחלשים רק בגלל שאין להם את הכח הכלכלי, או שאינם מקורבים לצלחת ולכן אפשר לזלזל בהם.

בעיני כולם שווים, גם אני שווה בין שווים. כל תושב ראוי שיקבל את אותו השירות, אותו המענה, אותו היחס ואותו השוויון בהזדמנויות.

כאשר תושב מתקשר ומספר לי ששבועות הוא מנסה להשיג את מחלקות העיריה בטלפון ואין מענה, אותי זה מרגיז. כשבעלי עסקים מתלוננים על התעמרות, הטלת מיסוי בלתי הגיוני כמו הגדלת אגרות שילוט (שעל נושא זה אכתוב לעומק בשבוע הבא) העובדה שהעירייה לא מסייעת יד ביד לבעלי העסקים היא בעיני מקוממת.


שימו לב תושבים יקרים למי מאתנו שצופה מידי פעם בטלוויזיה ולא מעביר ערוץ בהפסקת הפרסומות, אנחנו רואים יותר ויותר ערים וראשי ערים שמזמינים תושבים לגור בעירם, בפרסומת רואים עיר ירוקה, פרנסה, מופעי תרבות גני שעשועים וקהילה שמחה ומגוונת. ולי זה גורם לתהות למה רק בעיר שלנו לא רואים את התושבים כלקוחות שיש לשרת נאמנה?


אני בחזוני רואה עיר שמשרתת את תושביה, שוויונית, שכל מטרתה זה להטיב ולתת איכות חיים לתושביה, עיר נקיה פורחת ותוססת. העיריה חייבת לשים בקדמת הבמה את מיטב השירותים והפתרונות הטכנולוגים לשיפור איכות חיי התושבים, להפוך את חיי התושבים לטובים יותר ולהוביל בתחום החדשנות, פתרונות נרחבים בתחבורה, שישפרו את חיינו. חינוך טוב יותר, חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, הגישות חייבות להיות חדשניות ושיתופיות, ניהול עירוני עם אנשי מקצוע מקומיים שאוהבים ורוצים בטובת העיר, לתעדף עסקים מקומיים ותושבים במשרות ציבוריות.


לשים דגש על תרבות, כל מה שיש בערים אחרות ואין כאן, שזה בערך הכל, הופעות ובתי קפה, מסעדות ופעילויות לכל המגזרים ולכל הגילאים, מהקטנטנים עד הגדולים.


נבחר ציבור טוב ככל שיהיה, ערכי ובעל חזון לא יכול להצליח לבד, הוא חייב סביבו אנשי מקצוע טובים, ונבחרי ציבור שבאו לעבוד למען הציבור מתוך אהבת אדם. הסוליסט דינו להישאר לבסוף לבדו בכישלונו, אין אדם אחד שיודע הכל, ומכל מלמדיי השכלתי.

שבת שלום תושבים יקרים, שלכם שני אלבז, מועמדות לראשות העיר טבריה

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page