top of page

במעמד שר הבריאות, ניצן הורוביץ, חברי ועדת הבריאות בכנסת ונכבדים נוספים נחנך מרכז צנתורי מוח לגליל המ

בטקס חגיגי ומרגש במעמד ניצן הורוביץ, שר הבריאות, נחנך מרכז צנתורי מוח לתושבי הגליל המזרחי, במרכז הרפואי פדה - פוריה. בטקס השתתפו חברי כנסת רבים: יו"ר הקואליציה ויו"ר הועדה, ח"כ עידית סילמן, ח"כ עלי סלאלחה וח"כים נוספים מהצפון: ח"כ אופיר כץ, ח"כ שרון רופא אופיר, ח"כ אופיר סופר, ח"כ ענבר בזק, וח"כ אימאן חטיב יאסין, ראש חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים, ד"ר דגן, ראשי רשויות, אורחים ונכבדים נוספים.

"ד"ר ארז און: "זכות גדולה להגשים חלום

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פתח, "זו זכות גדולה, להגשים חלום ולשנות מציאות.

הקמת מרכז צנתורי המוח לגליל המזרחי תאפשר לנו להציל חיים ולמנוע מצב של נכות עבור מאות תושבי הצפון. לקחנו על עצמנו להקים מרכז צנתורי מוח ולתת מענה ראוי, שלא היה קיים עד כה באזור. היעד הבא שהצבנו הוא לפתוח מחלקה לנוירולוגיה ב-2022".


שר הבריאות ניצן הורביץ: שמח לחנוך פה את מרכז צנתורי המוח עבור תושבי הגליל המזרחי

שר הבריאות ניצן הורוביץ, ברך ואמר, "מדהים לגלות שמחיפה צפונה יש בסה"כ ארבעה מצנתרי מוח, ברמב"ם, בנהריה ועכשיו בפדה - פוריה, במצב כזה תושב הצפון צריך לנסוע למרחקים גדולים כדי לקבל טיפול בשעת חירום. לכן אני כל כך שמח לחנוך פה את מרכז צנתורי המוח עבור תושבי הגליל המזרחי. המשימה שלי במשרד הבריאות היא לצמצם את הפערים בשירותי הבריאות ולהנגיש שירותים מצילי חיים בפריסה רחבה ובזמינות גבוהה לכולם, גם בפריפריה! אזרחים בפריפריה הם שווי זכויות לכל מקום אחר".

השר הורוביץ סיים בבשורה חשובה על הקמת מכון לרפואה גרעינית בפדה - פוריה. "אני רוצה לחזק את המרכז הרפואי פדה - פוריה כמרכז חדשני ומוביל ושמח להעניק לכם תקציב לתכנון מכון לרפואה גרעינית בביה"ח. כדי שנוכל להעניק כאן שרותי אבחון מתקדמים מבלי להסיע חולים לבי"ח אחר... השרות יהיה זמין לתושבים ויהיה בחזית החדשנות העולמית וברמה גבוהה. אני אשמח להגיע לכאן שוב בקרוב ולחנוך גם את המכון לרפואה גרעינית".


עלות הקמת המרכז 12 מיליון ₪, קרן תד אריסון סייעה ברכישת מכשיר האנגיוגרפיה בתרומה בסך 1,250,000 $. יו"ר הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, ג'ייסון אריסון, שלח את ברכתו". לצערי, אין באפשרותי לקחת חלק היום בטקס אבל אני בהחלט נרגש ושמח על הרגע הזה. הבקשה מהקרן הייתה לסייע ברכישת מכשיר אנגיוגרפיה שיאפשר טיפול בחסימות חריפות של כלי דם במוח. הקרן, שרואה חשיבות עליונה בהנגשת שירותי רפואה מתקדמים לפריפריה ובמתן טיפול שויוני ומיטיב, נעתרה לבקשה. הפרויקט הזה נולד כמענה לצורך חיוני ואנו רואים בו מהלך מציל חיים".


המרכז החדש שבראשו עומד ד"ר ערן מאיר מאירוביץ': "שבץ מוחי הינה מחלה שכרוכה בתמותה ובנכות גבוהה מאד

המרכז החדש שבראשו עומד ד"ר ערן מאירוביץ', נוירוכירורג ומצנתר מוח ייתן מענה מציל חיים שלא היה עד כה לתושבי האזור! ד"ר מאירוביץ' ציין, "שבץ מוחי הינה מחלה שכרוכה בתמותה ובנכות גבוהה מאד, במידה ולא ניתן טיפול תוך זמן קצר. הזמן הוא מרכיב קריטי, פתיחת מרכז צנתורי מוח כאן, בפדה פוריה, מאפשרת להביא את תושבי הגליל המזרחי לטיפול מהיר ויעיל במרכז רפואי קרוב לביתם ולחסוך מהם העברה לבי"ח מרוחקים".


חבר ועדת הבריאות, ח"כ עלי סלאלחה, אמר, ‏"כתושב הגליל זה מעמד מרגש בשבילי. יש כאן בצפון 23 חברי כנסת ואנחנו נעשה הכל כדי לקדם את מערכת הבריאות בפריפריה. כולי תקווה שנחנוך עוד מתקנים ועוד מחלקות חדשות למען בריאות אזרחי ישראל".


‏ח"כ אופיר כץ, "התרגשתי להיות היום בחניכת המרכז לצנתורי מוח הראשון בגליל המזרחי! מרכז שיכול להציל את חייהם של תושבי הצפון. הבאת הרישיון למרכז היה אחד מהדברים הראשונים בהם טיפלתי כחבר כנסת, ואני שמח לראות אותו מתחיל לפעול. אמשיך להילחם למען שיפור שירותי הרפואה בפריפריה".

‏ח"כ שרון רופא - אופיר יו״ר השדולה לקידום הפריפריה, "‏מברכת על הזכות שיש לי להיות שותפה לפעילות של המרכז הרפואי למען תושבי הצפון, מגיע לכם שירותי בריאות שווים לאלו הניתנים במרכז הארץ ועלינו לדאוג שזה אכן יקרה. כדי להוביל חזון צריך אנשים חולמים, ד״ר און הוא איש כזה ולשמחתי כיום מנשבות רוחות חדשות גם בממשלת ישראל, מובילים אותם שר האוצר, שר הבריאות, והשר לפיתוח הגליל והנגב. אני אוסיף ואפעל לקידום הפריפריה כדי שכבר בעתיד הקרוב ניפגש שוב לחנוך עוד שירותים חדשים".‏

‏ח"כ אימאן חטיב יאסין, "כבת המקום הנושא של הבריאות הוא בדמי. אין ספק שבתי החולים בפריפריה סובלים ממצוקה ואני מבטיחה שאעשה הכל כדי לשפר את המצב הזה".


#שרהבריאות#ניצןהורביץ#מרכזצנתור#צנתורמוח#ביתחוליםפדהפוריה#פוריה#ביתחוליםפוריה#דרארזאון

#ארזאון#פריפריה#טיפול

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page