top of page

אתם פונים אנחנו מטפלים "כוכב הצפון"

במסגרת המדור בעיתון "כוכב הצפון" אתם פונים אנחנו מטפלים הגיעה פניה שכותרת "הכנרת עולה על גדותיה וטבריה מתייבשת..."

הסתובבתי השבוע בתוך שכונות העיר והמחזות היו מזעזעים, אין ולו גינה ציבורית אחת בעיר שאפשר לומר שהגינון בה מטופל כראוי, פרט לציר מנחם בגין שבשבועות האחרונים עיריית טבריה דאגה לשתול בו פרחים במלוא המרץ לכבוד ביקורו של האיש שמינה את היו"ר הנוכחי בועז יוסף והאיש שאסור שיהיה מחוקק בישראל, אריה דרעי שהגיע בשבוע שעבר לבדוק הכל הולך עפ"י התוכנית.

המראות של עשבייה יבשה בשולי הדרכים, המדשאות המיובשות ומערכות ההשקיה המפורקות הפכו לנופה של העיר.

לאחרונה הושקעו מאות אלפי שקלים בגן נירן בשיכון ב' וכבר מחצית ממרבדי הדשא בגן יבשים, כי אין מי שבודק מפעם לפעם שהממטרות שלמות וממטירות מים למקומות הנכונים.

מהגינה הירוקה שהייתה בגן אלעד נותרו רק אבנים, אדמה יבשה וצינורות טפטוף קרועות. מחזה דומה מאפיין גם את הגן ברחוב אורנים לזכר נספי אסון הכרמל, כך גם בגינות ציבוריות רבות וכמעט שכחתי את פארק ברקו בו הושקעו 26 מיליוני שקלים לפני כעשור והיום המקום שומם והמתקנים שבו הפכו לאנדרטאות לזכר הימים היפים של הפארק, אבל הכי חשוב שבמקום יש צוות עובדים קבוע (בשכר כמובן) ששומר ומטפח את הכלום ושום דבר שנותר במקום. מזכיר את התקופה שבה היו שני עובדים בכירים בעירייה שהסתובבו במשך שנים בלא לעשות כלום אבל קיבלו שכר.

גם המדשאות באיי התנועה לאורך רחובות העיר הפכו ברובם לצהובים והעצים בצירים המרכזיים נכרתים בזה אחר זה מבלי לדאוג לנטיעה מחודשת של עצים.

בעיריית טבריה מספרים על וונדליזם שאכן קיים בעיר, אבל מה שמזמן את הוונדליזם היא הרעה החולה בתחזוקה הירודה של הגינות הציבוריות והמתקנים, ברמה נמוכה יותר מים המלח.

עיריית טבריה יכולה להשקיע כל הון שבעולם בגינות ציבוריות, ריהוט רחוב ומבני ציבור, אבל אם היא לא תדאג להשקיע בתחזוקתם השוטפת, מהר מאוד כל ההשקעה יורדת לטמיון ומכאן המחזה המביש ברחבי העיר.

אם בבאר שבע-בירת הנגב, הכל ירוק ופורח, אין סיבה בעולם שבטבריה זה לא יכול לקרות.

רעה חולה נוספת בעיריית טבריה היא התופעה שכאשר תושב פונה למוקד העירוני, הסיכוי שפנייתו תקבל מענה, קרובה יותר לסיכוי לזכות בהגרלת הלוטו ואם הוא פונה שוב ושוב הוא נתפס בעיניי עובדי העירייה כנודניק! וזה, רק בגלל שאיכות החיים בעיר חשובה לו.

לאחרונה מספרים לנו בעיריית טבריה על מעבר מהבראה להמראה, אך כל מי שעיניו בראשו, לא יוכל לאכול את הלוקש הזה, כאשר כך נראים רחובות העיר.

הגינה בכניסה לבית גינסבור יבשה לא מטופחת ונסתרת מהעין
הגינה בכניסה לבית גינסבור יבשה לא מטופחת ונסתרת מהעין

אני חושב שלתושבי העיר מגיעה תמורה מלאה בעד המיסים והארנונה שהם משלמים לעירייה, אז לא הגיע הזמן שבכירי העירייה יתחילו לפקח באדיקות על עבודת קבלני הגינון, הניקיון ובעיקר על עובדי השטח של העירייה וידאגו שהעבודות בשטח יבוצעו הלכה למעשה ולא בדיווחים כוזבים על הנייר, כדי שהעיר תראה טוב יותר..

צא ולמד הכביש הדרומי גזמו את העצים אך השאירו את כל הזוהמה שבדרך מחוף גיא ועד חמי טבריה למה? חוסר גינון, מדרכות שבורות, אבנים זרוקות, לכלוך שימו לב רק מה קורה בצמוד לחוף גיא החוף שמביא אלפי אורחים לעיר מידי יום ביומו. אין עם מי לדבר ועל מה לדבר.


אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page