top of page

אורון סמון עו"ד

כן הוא טברייני מקורי, מהמשפחות הוותיקות של העיר טבריה, מה שנקרא צברי או טברייני אסלי. הכירו את עו"ד אורון סמון, 50, נשוי למיכל, אב לאביב וטל. מתגורר בגבעת אבני שבגליל התחתון, חבר בדירקטוריון החברה הכלכלית בגליל התחתון, בעל השכלה לתואר ראשון בחינוך, תואר ראשון ושני במשפטים, ועובד המוסד לביטוח לאומי לשעבר.

תכירו - אורון סמון עו"ד

20 שנות עבודה במוסד לביטוח לאומי מאחוריו, ובאגפים השונים של ביטוח לאומי. לאחרונה התמקצע במיוחד לקראת סוף שירותו בביטוח לאומי במחלקת חקירות ותאונות העבודה.


לפני מספר שנים, גמלה בליבו ההחלטה לצאת ללימודי משפטים. מנהליו וחבריו במוסד לביטוח לאומי אפילו דרבנו אותו לצאת ללימודים וכך עשה. היציאה ללימודים וההבנה שהלימודים יוכלו להמשיך ולהעניק לו את היכולת לסייע מצידו השני של המתרס לאזרחים הנזקקים לשירותיי המוסד לביטוח לאומי ועד כדי ייעוץ משפטי בתחום המוסד לביטוח לאומי בהקשר לזכויות המגיעות לכל אזרח במדינה מהביטוח לאומי.

כל זאת, בכדי שיהיה מי שייצג את האזרח הפשוט אל מול גורמי המוסד לביטוח לאומי באופן מקצועי והגון והכל מתוך הכרת השטח מכל כיווניו.


ידיעת רזי המקצוע, ומה מגיע לכל אזרח היא יתרון אדיר. כשמוסיפים לכך את ידיעת החוק את המותר והאסור מבחינה משפטית הרי מקבלים עוצמה אחרת לחלוטין בכדי לשמור על זכויות האזרח אל מול המוסד לביטוח לאומי וגורמי האכיפה במדינה.


זה לא סוד שלכל אזרח מיום היוולדו ועד ליום מותו המוסד לביטוח לאומי מלווה אותו כצל. עם לידתו מקבלים מענק, בילדותו מקבלים קצבת ילדים, חיסכון לכל ילד, מענק לחיילים משוחררים, אבטלה, נכות כללית, קצבת זקנה, מחלקת שיקום מקצועי, סיעוד תשלום קבורה ועוד נושאים בתחום חיינו שקצרה היריעה בכדי לפרטם...

עם סיום לימודי המשפטים, החליט אורון סמון להודיע על סיום עבודתו במוסד לביטוח לאומי. לאחר זמן מה החליט לפתוח את המשרד לעריכת דין הפרטי שלו בטבריה, בבניין בית המעלות.


מאז ועד היום ויחסית במהרה שמו של עו"ד אורון סמון רץ מפה לאוזן בטבריה מחוצה לה ובכלל גם ברחבי הארץ כמי שמצליח לסייע לאזרחים רבים אל מול מערכות המוסד לביטוח לאומי. לצורך כך פתח את משרדו בעיר טבריה והוא אף מגיע ליום בשבוע בעיר הגדולה רמת גן. שם הוא מקבל לקוחות לטיפול בעיקר בפטור ממס המגיע לרבים מאתנו ושאיננו יודעים כלל שמגיע לנו.


תחום התמחותו הוא בעיקר בתחום נפגעי תאונות עבודה והנכות הכללית. תחומים שבעיקרם החשוב ביותר היא ההכנה היסודית לקראת ההופעה אל מול הוועדות הרפואיות. מילים לא מייצרות שכנוע אצל אנשי הוועדה הרפואית, רק מסמכים ותיעוד רפואי של הדברים אומר אורון.


לצורך כך יש באמתחתו של אורון, צוות רופאים מומחים אליו הוא מפנה את לקוחותיו, אנשי מקצוע בתחומם המבצעים את הבדיקות והאבחון באופן מקצועי מלא ואחראי. עו"ד אורון סמון, המכיר את העבודה משני צידי המטבע הן כעובד המוסד לביטוח לאומי לשעבר והן כעו"ד. כך, הוא לא נותן לדבר לחמוק מבין עיניו ומבין ידיו וההקפדה הזו היא המפתח לניצחון במרבית המקרים.


עו"ד אורון סמון, אומר בפה מלא, עובדי המוסד לביטוח לאומי הם עובדים מקצועיים, נאמנים ומסורים עד מאוד. לצערי גם כשעבדתי טענתי בפני הממונים שהעובדים לא מתוגמלים ולא מקבלים תמריצים בהתאם להיקף עבודתם ומקצועיותם ולדעתי אפשר, צריך וחייבים לשנות את השיטה ובכך לייעל המון עבור האזרח את השרות הניתן לו.


עובד מרוצה מייצר לקוח מרוצה עוד יותר.

אני מקווה שיום אחד זה עוד יקרה. אם היה בידי לשנות הייתי משנה את השיטה. אני מודה בפה מלא, "נכון אני לא קוסם אבל אני תמיד חותר למקסם!".


אופן העבודה של המגזר הציבורי בנוי בצורה כזו שבעיניי היא תקלה חמורה. לצערי, האזרח ימשיך לסבול ולשלם את המחיר של מערכת ציבורית לא יעילה ולא כזו המשרתת במלוא העוצמה, וחבל שכך. מרבית האנשים במוסדות האלו הם אנשים טובים ומקצועיים רק שהמערכות לא מתגמלת אותם כראוי וכנדרש.


עו"ד אורון סמון, הוא עובד המוסד לביטוח לאומי הראשון בטבריה, שהפך לעו"ד יוצא הביטוח הלאומי בעת הזו המציע את שרותיו המקצועיים ללקוחות הזקוקים לייעוץ, להכוונה ועד לטיפול בזכויות המגיעות להם.
#ביטוחלאומי#אורוןסמון

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page