top of page

"30 שנה של סליחות לא יספיקו"

הפעם אחרוג ממנהגי ואכתוב כתושב טברייני ממוצע ולא בעל טור. אני דורש ומתעקש מכל הפוליטיקאים שהיו פה בשלושים שנים האחרונות את סליחתכם, תראו מה עשיתם לעיר שלי, שלנו.

בועז יוסף יו"ר וועדה ממונה גורם להרס בעיר טבריה
צילום: כוכב הצפון עיריית טבריה
אני אפילו מוכן למחול אבל אל תנסו לזלזל בתושבים יותר ממה שעשיתם להם במשך שלושים שנים, עליכם נאמר "עושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס"

לא הותרתם פינה אחת שבה אין אדמה חרוכה. את הטיילת הרסתם, את התיירות הברחתם, את האדמות גזלתם, את העסקים עשקתם, תשתיות פרקתם, אפילו את הכינרת ייבשתם.

בואו... מה יודע בועז יוסף שלכם לא הייתה את ההבנה לעשות, מרוב שדרדרתם את העיר לתהום הנשייה, גם צביעת אבני שפה הפכה למיזם מדהים בעיני הציבור.

הוא לא הביא לנו רכבת, הוא לא התקין רכבל ועוד סוד קטן, הוא גם לא בנה בתי מלון חדשים, לא סלל כבישים חדשים ולא הביא תיירות פנים או חוץ.

תתפלאו, הוא בסך הכל לקח מנהיגות, לטוב ולרע, לעיתים בתבונה ולעיתים בחוסר כבוד ודורסנות אבל הראה לכולנו התושבים שאפשר לקחת את היוזמה לידיים ופשוט לעשות.

אז אולי פשוט תבקשו מאתנו סליחות והרבה ואז אולי אז נוכל להתחיל לסלוח לכם. אבל לדעתי האישית זה לא יקרה, אני רואה את חלקכם עוד מבקש עוד הזדמנות נוספת, הזדמנות למה, להרוס את מה שהחרבתם? דיי שחררו.

אני אפילו מוכן למחול אבל אל תנסו לזלזל בתושבים יותר ממה שעשיתם להם במשך שלושים שנים, עליכם נאמר "עושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס". עשיתם מעשה סדום בתושבי טבריה ועכשיו אתם מבקשים לשוב לקדמת הבמה.

בכל זאת אני לא יכול להתעלם ממספר אירועים שקרו פה השבוע. זה התחיל בסלוגן החדש והמדהים של קופירייטרים ממאדים שהתרסקו פה עם החללית והביאו לנו את כל מה שאנחנו שונאים, פנטזיות ושקרים. "טבריה יש בה הכל", מה, מי, למה, איך? מאיפה שאבתם את הטירוף הזה, מה יש בה, בנייה? בלי תכנון, עיינו ערך טבריה המושבה חלק א' שהפרויקט כבר בפיגור של שנה בגלל טעויות תכנוניות. תיירות? לא רואה פה ישראלים חוגגים בטיילת או בקניון או באתרי התיירות שלנו. חינוך? בשתי מילים, תת רמה. תשתיות? חוסר כבישים, רכבת נדחתה לעוד שש שנים, פקקים מטריפים בכל בוקר. מקומות עבודה? אפילו לא אחד נוסף, אז בשם השם על איזה טבריה שיש בה הכל אתם מדברים?

רגע, אולי אתם מדברים על תוצאות המכרז של טבריה המושבה חלק ב' שזה עתה פורסמו? אז צודקים יש שם הכל מלבד טבריינים, יש בה חילונים וחרדים וימנים ושמאלנים וערבים, אבל תושבי העיר, לא, זה כבר מוגזם, בקושי זוגות צעירים בודדים, בקושי מעט נכים, בקושי ובקושי. מה קורה לנו שאין לנו את היכולת להרים קצת לפחות את גאוות צעירנו שיוכלו לקנות בית, אחרי שנתנו את ישבנם, נפשם וחייהם למדינה, וזו יורקת להם ולנו כהורים בפנים.

אני שגדלתי יחד עם אחיי מילדות, בפנימיות של המדינה, שהעניקה לנו בית חם, ערכים, חינוך ודרך ארץ, טוען תמיד שאל לנו רק לדרוש מהמדינה אלא צריך לתת בחזרה ולהעריך את כל הטוב ולא לראות רק את הרע, אבל מה שקרה עם המכרז הזה הוא בלתי נתפס ובלתי נסלח.

אכפת לי מהעיר, אכפת לי מצעירי העיר, אכפת לי מהמבוגרים והילדים כאחד ולכן הגשתי בקשה דחופה אל הממונה על חופש המידע ברשות מקרקעי ישראל על מנת לקבל את כל החומרים הקשורים במכרז, את הפרוטוקולים של ההגרלות, את שמות הזוכים ומקום מגוריהם הנוכחי, לאחר שאקבל את החומר ואנתח אותו, אני מתכוון להגיש עתירה לבית המשפט לביטול המכרז ותוצאותיו וגם אם בית המשפט לא יעשה זאת, לכל הפחות נוכיח להם שתם עידן התמימות ושהטבריינים לא פראיירים.

הדבר האחרון שרציתי להדגיש הוא המתנ"ס בשיכון ג', לפני כשבוע קיבלתי מספר טלפונים בהולים על "פריצות שידור" של רון קובי ועל כך שתיכף יחלו קרבות בין המשטרה לתושבי המקום על הקרוואנים שהעירייה הנחיתה במגרש היחיד שעוד נותר שם ואלו מיועדים לתלמידי הזרם החרדי של קרלין. מייד נסעתי למקום ואכן פגשתי שם את הממונה על החינוך מר, אלי מאירי, נציג העיריה וראיתי את ניידות המשטרה שעמדו שם כדי לשמור על הסדר. כמובן, בשידור הוא קרא לכל תושבי המקום לצאת ולחסום את המהלך וכמובן ניסה את הגימיק הישן של פרובוקציות והסתה. ניגשתי למר מאירי ושאלתי לפשר הקרוואנים וזה הסביר לי שמי שהעביר את המתנ"ס לידי קרלין היה לא אחר מרון קובי והוא חתום על המהלך ומרגע שחסרות כיתות לתלמידים חלה חובה על העירייה לדאוג להם לכיתות.

אין לי דבר וחצי דבר נגד החרדים אבל לטעמי לא היו צריכים להרחיב את המתנ"ס והכיתות על חשבון המגרש ואם כבר יש תוכנית לבניית מגרש חדש אזי קודם תבנו לילדי השכונה מגרש חדש ואחר כך תהרסו את הישן, אבל מה שכולם צריכים לדעת שהאמנתי לאלי מאירי שאכן רון חתום על המסמך מפני שאני מחזיק בידיי מסמך דומה שרון העניק לחסידי קרלין את הקרוואנים בגני ילדים הרמב"ם בישיבת רשות הרישוי מספר: 201908 מתאריך 08/08/19. וכך ביד אחד הוא מעניק היתר וביד השנייה הוא מסיט כנגד העירייה וכנגד החרדים. התושבים כבר הבינו את הגימיק, הוא כבר לא עובד, שחרר...


חתימה טובה וחג שמח לכולם.

אשמח לקבל את תגובתכם: ELMAKIYAS.LAWYER@GMAIL.COM או 052-8660157


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים