top of page

"תשובה רטורית"

החגים הסתיימו, הבחירות הכלליות גם הן מאחורינו והמוניציפליות כבר מבצבצות באופק ומריחים את דלק מנועי הבחירות אשר מזהם אט אט את האווירה בעיר.

"אני שומע מחלק לא מבוטל בציבור שלדעתם צריך וחייב להשתמש באגרסיביות כלפי כל המועמדים

מאוד קשה לבחור באיזה קו לנקוט כלפי המתמודדים / המועמדים שהכריזו על מועמדותם וגם כאלה שלא הצהירו אבל כוונתם להתמודד לראשות העיר כבר ידועה לכל.


חלק מהתושבים המיוחדים של טבריה שבהם אני פוגש במהלך התקופה האחרונה מבקשים ממני לא לנקוט בשיטה של ראש העיר המודח רון קובי ולא להשתמש בשיטות הדמגוגיות שלו, בשיטה המסיתה והמפלגת שבה הוא השתמש לאורך כל קמפיין הבחירות ואף השתמש בהן לאחר שזכה בראשות העיר.


מצד שני, אני שומע מחלק לא מבוטל בציבור שלדעתם צריך וחייב להשתמש באגרסיביות כלפי כל המועמדים ולהציב מראה ברורה לכל מועמד ומועמד, לוותיקים יותר וגם לחדשים. כשאני משיב לכל אותם אנשים שאני לא נוהג לתקוף את יריביי אלא אני מצביע על האיכויות שאני מביא, אני מקבל במקרה הטוב גיחוך קל ובמקרה הפחות נחמד, תנועת ביטול מזלזלת של "אתה לא מבין פוליטיקה". בצורה הזאת לא תנצח בחירות.


הפעם כנראה שאין מנוס אלא להציג לציבור את מי אני, מה אני ומה הן יכולותיי ביחס לאחרים. כמובן שאין בכוונתי להוציא את דיבתו של מועמד כזה או אחר וגם לא לעסוק ברכילות צהובה וזולה, זו לא דרכי, אבל אני בהחלט מתכוון לשאול שאלות קשות את מי שבכוונתם להצביע עבור אותם מתמודדים שבינם ובין יכולת לשמש ראש עיר אין דבר מלבד הגחמה לקבל את התואר המיוחל ובמיוחד את אלו שכבר כשלו בעבר אם כחברי מועצה ואם כראשי עיר.


לא אחת כתבתי והצגתי את משנתי לגבי הקריטריונים הבסיסיים שמועמד צריך להציג על מנת שיהיה ראוי בעיני הציבור. הקריטריון הראשון להזכירכם הוא תואר מינימאלי. השני, ניסיון בניהול, ניהול אנשים, מערכות גדולות, תקציבי ענק וכמובן ניהול פרויקטים. נשאלת השאלה האם מלכתחילה הייתם מקבלים לחברה בבעלותכם מנכ"ל שנכשל במקום אחר? לטעמי השאלה רטורית. האם הייתם מגייסים לחברה שלכם מנכ"ל שמעולם לא ניהל עובדים? שוב התשובה רטורית.


אז יש כאלו כמובן שרוצים ושואפים להכיר אותי יותר לעומק ומתעניינים בי כמועמד שמדבר גבוה גבוה על חזון ושינוי וקריטריונים, ניהול ויזמות.


אז אני מבקש לפרט בפניכם ממש על קצה המזלג ובדחילו ורחימו עם כל הצניעות המתבקשת על פועלי במהלך חיי.

מאחר ואיבדתי לצערי הרב את אימי בתאונה טרגית בילדותי וכידוע אימא היא המנוע והציר המרכזי שמניע את הבית כולו נאלצנו אני ואחיי לעבור ולגדול בפנימיות מגיל צעיר מאוד עד לסיום בית ספר תיכון. הבית היה ונשאר בטבריה ולנו נותר להגיע לחופשות בלבד בבית אבא שייבדל לחיים ארוכים.


במהלך השנים הכרתי את רעייתי והקמנו משפחה וברבות הימים החלטנו להפוך למשפחת אומנה ועם הזמן למשפחה מאמצת. עבורי היה זה החזרת חוב ענק למדינה ולחברה שהעניקה לי בית חם וסביבה תומכת. היום אנו משמשים משפחה לקלט חרום.


התחלתי את עבודתי כעובד זוטר בחברה לשתיות והנדסה ולאחר שש עשרה שנים סיימתי את עבודתי עם מאות עובדים וכסמנכ"ל הפיתוח בחברה, במקביל, פניתי ללימודי משפטים וסיימתי התמחות במחלקה הפלילית בפרקליטות חיפה. ניהלתי עשרות מגה פרויקטים בתחום התשתיות וההנדסה. בין המוכרים שבהם, הקמת הרכבל החדש בחיפה בהובלת חברת יפה נוף, מנהרות כביש שש ומנהרות הכרמל. בתחום היזמות עמלתי על הקמת מתקן פורץ דרך בתחום תחליפי חול ים. הובלת פרויקט פינוי בינוי בשכונות נחשלות בעיר חיפה ועוד..


כיום אני משמש עורך דין פרטי בתחום הפלילי והנזיקי והמשרדים אשר בבעלותי עוסקים בכל תחומי החיים ובמסגרת זאת אני משתדל לסייע לכל פונה.


ולאחר שאמרתי וסיפרתי על עצמי והצגתי את קורות חיי בקטנה אני שואל אתכם האם מדובר בהתנשאות, האם מדובר בהטלת רפש באחרים או בדרישה לגיטימית מכלל המועמדים למועצה ולעירייה לנהוג בכבוד אחד כלפי השני ,להציג את עצמם ואת מרכולתם לציבור האם לא מדובר בדרישה לגיטימית, התשובה רטורית.


הגיע הזמן שתושבי טבריה יבחנו אותנו בזכוכית מגדלת ולא עפ"י הקוניקטורות המשפחתיות, השבטיות או העסקניות שלמרבה הצער הציבור הורגל בהן. בואו ניתן לציבור הזדמנות ראויה לבחור איכות ולא עסקנות.


מה שלא יהיה, תמיד, אבל תמיד, אפשר לנצח את היריב עם צמר גפן. אשתדל להישאר נאמן לדרכי, אבל תמיד אשמח לדעת מה הציבור חושב. אשמח לקבל את תגובתכם דווקא בעניין הזה, האם אתם מצדדים באגרסיביות עניינית או בשיטת הספוג, המחבקת והאוהבת? ELMAKIYAS.LAWYER@GMAIL.COM


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page