top of page

תרבות השקר - "גדולה אמת שאפילו מתוך השקר האמת ניכרת"


כותב טורים ובעל דעה
מאיר אוחנה כוכב הצפון טבריה

"לא נכון בעיני שהעליון ישתמש במבחן האדם הסביר - הגדרה מעורפלת שהכנסת מעולם לא הכניסה לספר החוקים". תנחשו מי הדובר? רוטמן? לא! לוין? גם לא. זהו יאיר לפיד! דברים שאמר בשנת 2016 בפורום קהלת. דברים דומים השמיע בעבר השופט בדימוס ומחולל הכאוס בפועל, אהרן ברק בשנת 2019. ברק בכלל היה בדעה לבטל לגמרי את עילת הסבירות. מה שביום שני הכנסת העבירה רק צמצום ולא ביטול.


הייתי חייב להתחיל כך את הטור, כדי שכולם יבינו שלא עילת הסבירות היא באמת "קץ הדמוקרטיה", כמו שלפיד, ברק ושאר מחוללי הכאוס מזהירים.

ביום שלישי בבוקר, למחרת העברת החוק בכנסת. ב"ה קמתי בבוקר, ראיתי שהשמש זורחת, התפללתי והלכתי לעבודה. כמו שאר ימים אחרים לפני עידן "קץ הדמוקרטיה" שמזהירים ממנו כל מחוללי הכאוס השונים.

בעצם, כן ראיתי "שחור" ביום שלישי האחרון. הכותרת הראשית בעיתון "ידיעות אחרונות". כמוה גם בעיתון "הארץ", "ישראל היום", "דה מרקר" וגם "כלכליסט". אגב האחרונים נחשבים "עיתונים כלכליים". באותם עיתונים, העמוד הראשי נצבע בשחור עם כיתוב למטה "25.7.23 - יום שחור לדמוקרטיה הישראלית".

בהתחלה לא הבנתי, איך יכול להיות שיש "קרטל" כזה בוטה בעיתונות הישראלית. אבל לאחר מכן הבנתי שמדובר ב"מודעות ממומנות" ע"י אנשי "מחאת ההייטיקסטים". כל מודעה כזאת עולה מעל 250,000 ₪, זאת אומרת מעל מיליון ₪ הושקעו / בוזבזו בשביל מיצג השווא הזה. מיצג שיגרום לאזרח לתהות "האם באמת זה יום שחור"? בין אם האזרח הפשוט יודע שזה ממומן או לא, עצם הרעיון להראות מציאות שחורה, זאת המטרה של ארגוני השמאל. רוצים לגרום לאנשים להאמין שעכשיו אנחנו כבר בתקופת "קץ הדמוקרטיה".


כל זה ממחיש כמה הכל שקר ומסך עשן. מנסים למכור לציבור שיש פה מחאה עממית, אבל בפועל זה מחאה ממומנת והרבה מאוד. ניכרים דברי הטעם של ש"י עגנון ז"ל מהפתיח שדרך השקר שהם מפיצים, אפשר להבין מהי האמת. אם צריך לשפוך הרבה כסף למשרדי פרסום ויח"צ, כדי להסביר לאזרחים שעכשיו אנחנו חיים בשלטון אפל. אז לא ולא ! אולי באמת אם היו משקיעים את כל כספם, זמנם ויהבם על העם עצמו, הם היו מקבלים קצת יותר הכרה. נניח אותם מיליון ₪ היו מעבירים לעמותות עזרה ומרפא, הייתי מאמין שכוונתם טובה. כאשר זה לא קורה, אפשר להבין שבעצם הם מ-פ-ח-ד-י-ם !


ממה ? ברגע שתהיה רפורמה גם במערכת המשפט, גם בתקשורת וגם ביחידות הטייס והסייבר. יזוזו משם כל "הבנים של" וכל המיוחסים, לטובת אנשי פריפרייה למשל. מוקדי הכוח יעברו מאליטה מנוכרת וקרה אל העם עצמו. 64 מנדטים בקלפי, בחרו בממשלה הנוכחית. דמוקרטיה זה להכיר בשלטון נבחר ולא לעשות אנרכיה ברחובות, לירות באוויר או לנפץ שמשת רכב שילדים בו. דברים אלה שקרו ביום שני האחרון מוכחים דווקא ההיפך. מראים בעצם שמעשים אלה לא שייכים לדמוקרטיה אלא יותר לאנרכיה. לא שייכים לתרבות אנושית של בני אדם, אלא לתחתית של אלימות ללא חסד וחמלה.


שורה תחתונה, לא להאמין לכל ערוצי התבהלה והעיתונות המושחרת. העם חכם וגם מצביע בשלט וביום שני האחרון - תוכנית "הפטריוטים" של ערוץ 14, צפו בה כמעט 10%. מקום שני ברייטינג אחרי ערוץ 12 והרבה מעל התאגיד וערוץ 13 שמזמן הפך להיות כלי תעמולה של מחאת השמאל. הם יצעקו, יבעירו, יאיימו ואפילו יירו עלינו באוויר. אנחנו צריכים פשוט לא להיגרר אחריהם. לא להיגרר לתרבות השקר והפייק.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page