top of page

תמרור אזהרה

מאת: מאיר אוחנה

המצב במדינה בעיקר בחצי השנה האחרונה, הפך להיות באופן ממשי מבחן לקיומה של החברה הישראלית כחברה יהודית. אנשים שהיו בתפקידי מפתח במדינה, רוצים להביא לכאוס וחורבן וזה לאט לאט מחלחל. האחד מחכה ל"גופות בירקון", השני קורא "להתנגשות משטרית" והשלישי מוציא דיבת הארץ בראיונות לתקשורת זרה.( ברק, חלוץ ואולמרט בהתאמה). עדויות שאני שומע מקרוב ונחשף אליהם מגלות שהאווירה הרעילה שהחדירו לפה אותם ראשי מחאה וארגוני השמאל, מציבה אתגר גדול ושבר גדול בתוככי החברה.

סיפר לי מישהו שיש לו מספר חברי ילדות שמדבר איתם ואף נפגשים מדי פעם. אבל לאחרונה חלקם פשוט כבר לא מדברים איתו כי הוא ימני מאזור חיפה והם מאזור המרכז מושפעים מכל ההפגנות בקפלן ושות'. תמיד היו דיעות שונות בין חברים ומשפחה וגם לא צריך להסכים עם הכל. אבל דווקא בחצי השנה האחרונה, נשבר מחסום הבושה והרעות. סרבנים, רופאים בהשבתה, מערכת משפט מגויסת נגד ממשלה וחצי עם. כל זה חודר מלמעלה היישר לאזרח הקטן.

ביום ראשון האחרון בג"צ פסל את החוק שכונה "חוק טבריה". ככה בעצם פסל את מועמדתו של יו"ר הוועדה הקרואה, בועז יוסף. אני לא מהמחנה שהיה שמח לאחר פסילתו ולא מהמחנה שהצטער מהדחתו. אני הייתי במחנה- המודאג!

אם עד עכשיו היו בפוטנציה מעל 10 מועמדים שרובם חיכו לראות אם לא ייפסל אזי , לא היו רצים להתמודד בבחירות המקומיות. הרי שלאחר פסילתו אותם עשרה ואף יותר, יניעו מנועים וכולם יהיו בהרגשה שהם ינצחו ביג טיים. המשוואה כאן פשוטה 10 מועמדים = 10 מחנות. זה הדבר המדאיג שהולך להיות. משפחות וחברים ייקרעו מבפנים לתוך מערכת בחירות שצופה שתהיה מגעילה וחסרת גבולות. זאת גם הסיבה שאני האזרח הפשוט לפני כשבועיים פניתי מיוזמתי לתאגיד הציבורי כאן 11, לדחות את סדרת הכתבות על העיר טבריה. עיקר דבריי במכתב היו. "הבעיה כאן היא התזמון. לפרסם סדרת כתבות כזאת רגע לפני מערכת בחירות קצת "מנומנמת" כאן בעיר. זה פשוט להחזיר פלאשבקים מהעבר שלא מטיבים. אני כתושב טבריה ועם שורשים טבריינים של 9 דורות כאן בטבריה.


(מצאצאי רבי חיים אבולעפיא זצ"ל, מחדש העיר טבריה לפני כ-280 שנה) רואה איך מאבקים בין דתיים לחילוניים, הולכים פשוט לחזור לעיר, דרך אותה סדרת כתבות. המצב במדינה ממילא קשה מאוד חברתית מתחילת השנה האזרחית, כולל ביחסי דת ומדינה - דתיים חילוניים. חוששני שסדרת כתבות מהסוג שהולך להיות, יצית מחדש את העיר ודווקא בגלל שזה יהיה תוכן איכותי ומעביר מסר בצורה טובה. אבל מסר שבעצם "יבעיר" מחדש מאבקים לא רצויים. ברצוני לבקש מכם לדחות את מועד פרסום הסדרה לאחר קיום הבחירות המוניציפליות ב-31.10.23. חוששני שיש בסדרה הזאת סוג של התערבות בוטה בבחירות בעיר טבריה. מכיוון שזה אולי יחזיר מחדש מאבקים שטבריה כבר עברה ויצאה "מצולקת" מהם עד היום".

תשובה שקיבלתי לאחר מספר ימים מד"ר אורי פז, הממונה על קבילות הציבור, הייתה.

"נושא התיזמון נדון בקרב הגורמים הרלוונטיים בתאגיד. ההחלטה התבססה על כך, שהסדרה רלוונטית במיוחד לאור מערכת הבחירות המקומיות המתרחשת בסוף אוגוסט (הטעות במקור, מ.א). עם זאת, חשוב שנדגיש, כי השיבוץ נקבע תוך שימת לב רבה להנחיות שנקבעו בחוק בנוגע לתעמולת בחירות, כך שהפרק האחרון בסדרה ישודר כחודשיים לפני מועד הבחירות, כך שלא יהיה בה כדי להשפיע באופן ישיר או מידי על ציבור המצביעים".

אני כותב טור בדאגה וכתמרור אזהרה לכולנו. לא להיגרר למערכת בחירות חסרת גבולות ולקחת דברים בפרופורציות.

טיפ קטן למועמדים: אל תקטינו את שאר המועמדים, תראו לכולנו למה אתם טובים / נכונים/ מתאימים לתפקיד הכה קשה של ראש עיריית טבריה.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...