top of page

"תכלס יזמות ועשייה עכשיו"

טור דעה: המתמודד לראשות העיר טבריה, עו"ד מאיר אלמקייס

השבוע נפגשתי עם אחד מהיזמים שהחליט להשקיע בעיר מעבר למה שהוא כבר בונה בטבריה.

זאת לא הייתה פגישת היכרות, הייתה זאת פגישה שהתאימה בדיוק לאג'נדה (לסדר יום) שלי, פגישה תכלס, על איך, כמה ומתי.


דיברנו על הפרויקט השאפתני ברמת אגוז שעיקרו "פינוי בינוי" של מתחם ברחוב שז"ר ובן אליעזר. המתחמם כולל בתוכו חמישה או שישה מגדלי יוקרה עם פארק גדול מאוד שישנה את פניה של השכונה הישנה. לא מדובר בפנטזיות אלא בפרויקט שתכנונו כמעט והושלם וממש בימים אלו אנסה לבוא בדברים עם יתר הדיירים שעדיין מתלבטים ואנסה לשכנע אותם שיש פה הזדמנות שתעשה פה שינוי אמתי ותיתן את יריית הפתיחה לשינוי פני העיר שנראה כאילו נתקעה בשנות השבעים.


יש כאלו השואלים אותי בנימה של ציניות מה התועלת שצומחת או תצמח לי מקידום הפרויקט ואני משיב להם שיתרגלו למשהו אחר, לאדם שרואה בתפקיד ראש העיר שליחות אמתית ולא תמיד הכסף הוא המניע, המטרה העיקרית במהלך הזה להכניס תזזית בעיר, להתחיל לשדרג את הבניינים של תושבי העיר גם בטיחותית , חזותית ולמען הדור הבא של ילדנו. כבר הכברנו במילים על נחיצות שדרוג העיר בעקבות רעידות האדמה באזור, על אחת כמה וכמה בטבריה אשר יושבת על מרכז השבר הסורי אפריקאי וחשופה לסכנה אמתית.


הפרויקט השני שהתמקדנו בו, בית המלון העתידי שיוקם סמוך לקבר רבי מאיר בהיקף של 400 חדרים משולב עם דירות למגורים. הפרויקט נמצא כרגע בשלבי היתרים ויוגש בימים הקרובים לוועדה לתכנון ובנייה. גם הפרויקט הזה ישנה את פניה של העיר מהצד הדרומי שלה ויעניק לה מראה אירופאי. כפי שכתבתי מדובר על פרויקט משולב דירות מגורים עם מלונאות ומתחם בריכות טרמיות.


אז מה היה לנו, רציתם חזון, קיבלתם, רציתם תכנון, קיבלתם, רציתם יזמות, קיבלתם, ביקשתם פיתוח של העיר המדהימה שלנו אשר משלבת ישן וחדש, זה קורה וזה קורם עור וגידים.


מדובר ביזם שכבר משקיע בעיר ולא צריך הרבה כדי לשכנע אותו להמשיך ולהשקיע, האיש אוהב את טבריה אהבת נפש. ברור שמדובר באינטרסים משותפים לעיר ולו, אין ספק כי הוא מרוויח כסף, אולם יאמר לזכותו שבנוסף ליזמות והבנייה הוא עוסק בפילנתרופיה כמעט בכל תחום בטבריה.


כפי שאמרתי ופרטתי בעבר, אני לא אדם שמפזר סיסמאות חלולות והבטחות שקריות על מנת לזרות חול בעיני הציבור רק כדי להיבחר, אצלי זאת שליחות, אצלי זאת מקצועיות וכבר כתבתי על כך לא פעם ולא פעמיים, התושב בטבריה חייב להציב קרטריונים ברורים למועמדים לראשות העיר כדי שלא נמצא את עצמנו עוד עשרה חודשים עם עוד כישלון מהדהד שהפעם יקבור את העיר סופית.


לצורך כך קחו כל מתמודד ומתמודדת ותבחנו, האם אותם מועמדים ניהלו אנשים במהלך חייהם? האם אותם מועמדים מביאים קבלות על עשייה? האם המועמד או המועמדת ניהלו מגה פרויקטים שעשו שינוי? האם לצורך התפקיד ניהלו המועמדים לפחות פרויקט אחד בהיקף של מאות מיליונים?

האם הם תרמו או תורמים לקהילה? והקריטריון אולי החשוב ביותר שעליכם לבחון, האם המועמד סוחב על גבו כישלון שעלול להכשיל את העיר.

אם אתם מעוניינים לדעת האם אני מציב קריטריונים שעבדכם הנאמן עומד בהם, התשובה היא כן ואני אגע בעשייה שלי "על קצה המזלג" ובצניעות המתבקשת.

לשאלת ניהול העובדים, ניהלתי בעברי כסמנכ"ל חברה כ-300 עובדים וטיפסתי בסולם הדרגות מהעובד הזוטר ביותר ועד לסמנכ"ל החברה.

בעניין העיסוק במגה פרויקטים, אשיב כי הייתי חלק מגיוס כספי פרויקט הרכבל החדש בחיפה אשר מוביל כארבעים אלף איש ביום מהתחנה המרכזית ועד לאוניברסיטה. בנוסף הייתי שותף לגיוס הכסף לפרויקט.

הייתי חלק מפרויקט מנהרות הכרמל ומנהרות כביש 6 ביוקנעם בהיקף של מיליארד וחצי ₪. תשאלו על תרומתי לקהילה ואני משיב לכם שאני עובד עם רשויות הרווחה בטבריה חיפה ועפולה, אנו כמשפחה משמשים משפחת קלט חרום ועוסקים בילדי מצוקה ופתרונות זמינים.


אל תתנו לאנשים "למרוח" אותכם שוב, אל תאמינו לשקרים והסיסמאות הנבובות. "תמדדו" את אנשים "תכלס" בעשייה ולא בבכיינות. אשמח לשמוע ממכם ולהצעיד את העיר יד ביד יחד אני ואתם.

לתגובות: ELMAKIYAS.LAWYER@GMAIL.COM, 052-8660157. "אחד משלנו למען כולנו". ושבת שלום

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page