top of page

שנה גרועה למנהיגות הארצית ושנת בחירות למנהיגות המקומית

מאת: חיים חליוה

"שנה חלפה שנה באה אני כפיי ארימה..." כן כך שרים ילדי הגנים וזה נוראה יפה בשירי הגן ואפילו מחמם את הלב. אבל, במציאות גם אם ארים את כפיי לאורך כל השנה, תפילותיי ספק יענו.

צילום ענבל סימון משק דבורים סימון
צילום ענבל סימון משק דבורים סימון

כשאותה שנה גם מגיעה עם בחירות לרשויות אז... אכן שנה חלפה, שנה קשה מלאת אמוציות וניסיונות השתלטות על העיר טבריה ע"י, אריה דרעי, ושלוחו בועז יוסף, בכדי להאדיר תורה בעיר הקודש ולכבוש אותה תרתי משמע לטובת מנהיגות מש"ס. זה לא קורה רק השנה, זה קורה כבר שלוש שנים.


זה חצה גבולות והגיע אפילו עד כדי חקיקה פרסונלית עבור הפקיד הממשלתי הממונה, בועז יוסף. אבל כן, גם הגזירה והרעה הזו חלפה בנס לעת הזו.


הנה בפתח, שנה באה ואני שוב ארים כפיי כי השנה החדשה מביאה איתה בחירות לראשות העיר ולמליאת המועצה. בקיצור הולכים לבחירות אחרי כל סכסוכי היהודים, השנאה ברחובות ת"א, האנרכיסטים, הסרבנים, היהדות שנרמסת, והבג"ץ שלא חושש להבעיר אש בשדה קוצים כי הוא מצפצף על הריבון והכנסת ועל העם וראינו זאת השבוע בדיון המבייש בבג"ץ.


דבריו של ח"כ, שמחה רוטמן, לשופטי בג"ץ היו חץ שקלע בול בכל מה שכל אחד מאיתנו חושב על שופטי בג"ץ ועל מערכת המשפט בכלל.

וכך אמר: ‏"אם הפרלמנט הנבחר לא ממלא את תפקידו כראוי, לא תימצא לכך תרופה בהשלטת משטר אוליגרכי של קבוצת אנשים, ויהיו חכמים ונבונים וישרים ככל שיהיו, שהם יהיו מוסמכים לבטל דברם של נציגי הציבור בענייני חקיקה מבלי שיהיו חייבים לעמוד מעת לעת לדין הציבור בבחירות".

דבריו של רוטמן עדיין מהדהדים באוזניי והם עוד יהדהדו זמן רב, היה מגיע לשופטי בג"ץ לשמוע את הדברים הם הרוויחו את הביקורת הקשה ביושר. אז אולי לא לכולם מגיעה הביקורת, אבל למרביתם. מי שהאזין וצפה בחוצפה רבה הם לא נתנו את האפשרות לנציגי הממשלה והכנסת לטעון מבלי לקטוע את חוט המחשבה בכל רגע נתון. פשוט חוסר הנימוס והסובלנות מהווים בושה נוספת למה שקרה שם.


אבל טבריה ויישובי האזור יותר מעניינים אותנו. בטבריה יש מתמודדים שהשכילו לרדת מהמרוץ, אבל עדיין יש האוחזים בקרנות המזבח ויש הבוחשים בקלחת או ליתר דיוק בעיסה ובביצה הפוליטית וחבל.


נכון להיום לדעתי הצנועה כך זה נראה, זה הולך ל-2 גושים מובילים, החרדים, אנשי ש"ס כפי הנראה יתמכו ביוסי נבעה כי הם כבר בשיא המרץ פועלים למענו בשטח, רשימת הרב קוק בגישושים לתמוך בשני אילוז כמו גם לחבור לגוש החרדי במקביל אבל יש התנגדות נחרצת לכניסתם, דגל התורה, כפי הנראה הולכת אחרי ש"ס אך הם לא בדיוק פעילים בשטח כמו אנשי ש"ס, לטובת יוסי נבעה, ולבטח הם יצטרפו בהמשך.


דבר אחד בטוח הגוש החרדי לא מאוחד לחלוטין וישנם מחלוקות פנימיות רבות. ייתכן ויתאחד ויתכן שיהיו זליגות.

מצבה של רשימת הציונות הדתית, שנחשבת לחלק מהגוש החרדי, בכי רע. זאת, לאור הצטרפותם של, יעקב עמר ותמיר כהן, אנשי ימין מובהקים המשויכים ל"עוצמה יהודית" ולאנשי הליכוד והציונות הדתית שחברו בשכל רב לרשימתו של, דודיק אזולאי, ואלו העצימו את הסיעה בענק. תמיכה זו, מעמידה בספק גדול ובסכנה ממשית את היכולת של רשימת "טב" לעבור את אחוז החסימה, היות, ומוקדי הכוח ובסיס התמיכה שלה נפגעו קשות.


נציג הסיעה חולם על 2-3 מנדטים ומתהדר בנוצות לא לו ולמרות כל עשרות התמונות עם שרים כאלו ואחרים כמו גם הסיורים עם הפקיד הממשלתי נראה שייתכן שלאור המצב והמגה פיגוע הרשימה לא תעבור את אחוז החסימה כלל.

במצב שכזה כישלון של רשימה שסברה שיהיו לה 2 מנדטים לפחות ולפתע היא קורסת זה יהיה הגורם שיפגע בתוכנית החרדית כולה ללכת מאוחדים, כאשר סוכם שכל אחד מהם יקבל סגן ראש עיר.

סידור עבודה מדהים ולבטח העיר תהפוך חרדית בעל כורחה, כשבראשה יעמוד ראש עיר חילוני לחלוטין, בעל יכולות מרשימות וכישורים המתאימים ועם רקורד מדהים אבל... יש האומרים אליה וקוץ בה.

מצידו השני של הגוש החרדי, עומד הגוש החילוני. לחבר את המובילים בגוש תהיה משימה בלתי אפשרית מסיבות רבות.


שני אילוז, דודיק שטרית, יוסי בן דוד שהפך רשמית למועמד הליכוד לראשות העיר, אביב יצחק, (המחפש את דרכו במפלגתו של בני גנץ, להזכירך אביב בטבריה יש 10,000 תומכי ליכוד ובני גנץ עבורך זה פיגוע לא סיוע), רון קובי, רשימתו של דודיק אזולאי, רשימת הצעירים שספק אם תעבור, אופיר נחמני ורשימתו למועצה, ואולי יש עוד איתם הסליחה ומראש.

ואני שואל אתכם הציבור, בוא נראה אם יצליח מישהו מכם להרכיב פאזל של 8 חלקים ויהפוך אותו לתמונה מושלמת? הרי פאזל של 8 חלקים ילד בגן בגיל 3 מרכיב ברגע.


אבל לחבר ולהרכיב את אלו שרוצים להנהיג אותנו בעתיד, אם תצליחו עדכנו אותי ואת הציבור איך עשיתם זאת. המצחיק הוא שברור לכל שחיבור שכזה ויהיה אשר יהיה ישרת את הגוש החילוני בעיר טבריה ויעניק אופק לתושבים ובמיוחד לעיר. הגוש הזה יכול לחלק את עוגת ניהול העיר לכל רשימה שתיכנס ושהציבור יתמוך בה.


צו השעה הוא איחוד כוחות, צו השעה הוא ניצול יתרונות, צו השעה הוא מחיקת הכבוד והאגו, צו השעה הוא הפעלת שכל ישר והיגיון בריא מה שאין בפוליטיקה אבל רק זו הדרך אל האושר.


אז קוראים יקרים נאחל מכאן לכולנו ש"תִּכְלֶה שָׁנָה וְקִלְלוֹתֶיהָ, תָּחֵל שָׁנָה וּבִרְכוֹתֶיהָ".


שתהיה שנת בחירות טובות בטבריה, במגדל, בגליל התחתון, בעמק הירדן, בכפר תבור ושיהיה לכולנו חג שמח ושנה טובה ממני חיים חליוה, אברהם חליוה וכל צוות עובדי העיתון "כוכב הצפון".


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page