top of page

שמאל מותר, ימין אסור!

"שנסו מותניכם, חיזקו רוחכם, מפני שבשבעת השבועות הבאים אנחנו עלולים לעמוד גם בפני פרובוקציות. הם( השמאל) יודעים לעשות פרובוקציות".(מנחם בגין ז"ל) .

שורה תחתונה: שמאל אל תירה, ימין אל תירא. חודש אדר התחיל בשמחה, אבל גם בדאגה וחבל!


מה שאז בגין ז"ל אמר, הוא שקורה גם כיום. השמאל בישראל מאבד את זה. לא כולם, אבל חלק ניכר שאיבד בעצמו את "הבלמים והאיזונים" שהם מבקשים מהממשלה לעשות ברפורמה המיועדת.


כבר שבעה שבועות מפגינים מידי מוצאי שבת, בהפגנות ממומנות ומאורגנות בתקציבי עתק לצד חסימות כבישים ושיבושי תנועה. אבל בשבוע האחרון יש עוד עליית מדרגה. זה נראה כאילו המארגנים אמרו למפגינים "המימון עלינו והפרובוקציות עליכם". מאז יום חמישי האחרון ללא ספק יש עליית מדרגה בפרובוקציות.


זה התחיל ביום חמישי עם גניבת טנק הנצחה ממלחמת יום הכיפורים ע"י מפגינים שחיפשו "מיצג לאומי" להציג באותם הפגנות. המשיך בגניבת שריונית מתקופת המנדט הבריטי. האבסורד חוץ מהגניבה היה חוסר הבושה. כיוון שאותם גזלנים הופתעו כאשר המשטרה בלמה את ניסיונם לגנוב טנק. היטיבו לסכם זאת בחשבון של "תורת לחימה": "שמאלנים לא גונבים טנקים אלא לוקחים אותם כי הטנקים שלהם... להיות שמאלן זה להיות מיעוט בתודעת רוב ולחשוב שהכול שייך לך". בחורה בשם נועה לביא, עשתה מהלך יפה שחושף את הפרצוף האמיתי: "עבדתי עכשיו על קולגה שנגד הרפורמה. סיפרתי לה שימנים מהפריפריה גנבו טנק לטובת הפגנה נגד השמאל. אמרה עליהם: "עבריינים ביביסטיים. ביבי מנצל את מנת המשכל הנמוכה לשכנע להצביע לו למרות שהוא מושחת. תראי מה הם מוכנים לעשות למענו". חבל לא ראיתם את הפרצוף שלה שסיפרתי לה שמדובר בשמאלנים".


נתקדם, האם מותר להפגין ליד בית של ח"כ / שר? תלוי מאיזה צד אתה.

ביום שני האחרון, יום ההצבעה על הרפורמה בכנסת, חסמו מפגיני שמאל שונים את דלתות ביתם של מספר מחוקקים. המקרה המזעזע ביותר היה שהגיעו לדלת ביתה בקומה השלישית של ח"כ טלי גוטליב מהליכוד והחלו לצעוק ולהרעיש וכמובן לחסום את דלת ביתה. ״דברו בשקט אני לא רוצה שתעירו את הבת שלי״, אמרה גוטליב למפגינים בשעות הבוקר. מפגין : ״שימי מוסיקה בבית״. גוטליב: ״אני לא יכולה היא אוטיסטית בתפקוד נמוך״. מפגין : ״אז תמצאי מישהו שייקח את הילדה כי היום את נשארת בבית״.


אגב אותה ילדה, לקחה את האירוע קשה עוד יותר בגלל תפקודה. ללא ספק, ביום זה התקדמנו עוד צעד לכיוון האנרכיה והאלימות.

מנגד, בואו נראה מה קרה אבל הפוך בצד בשני של המפה הפוליטית. מתאר פעיל הימין, אריאל דנינו: "לפני כמה חודשים ערכנו הפגנה מול ביתו של גדעון סער. מיותר לציין שלא נתנו לנו אפילו להתקרב לבניין (למרות שגדעון לא היה בבית). אבל יותר מזה, במחלקה היהודית בשב"כ הגדירו את ההפגנה בתור "אירוע טרור יהודי"!


למעשה אין שום הבדל בין זה לאירועי הקפיטול. אותו אירוע שקרה בארה"ב ומאז מנסים כל פעם בשמאל לאיים שהימין יעשה. הפלא ופלא דווקא בשמאל עושים זאת היטב. בקפיטול המקורי הניסיון היה למנוע הצבעה בבית המחוקקים. במקרה של חסימת נבחרי הציבור השבוע, היה ניסיון למנוע הצבעה בבית הפרטי של המחוקקים. יחי ההבדל "הקטן".


גם במערכת החינוך, הכל "מותר" להם. בבית ספר אהבת ציון בכיכר המדינה בתל אביב, המנהלת הוציאה את ילדי כיתת ו'' ללא הודעה מראש להפגנה והחליטה לבטל את הלימודים.


התפרסם דיווח ש‏ראש השב"כ רונן בר התקשר לשר המשפטים יריב לוין ואמר לו כי חייבים לעשות הכל כדי להרגיע את השטח. כיוון שהפוטנציאל לאלימות מתגבר נוכח האירועים. מודה שדווקא מראש השב"כ ציפיתי שייפנה למסיתים המרכזיים ממחנה השמאל ולא משר המשפטים. יכול להתחיל למשל ביאיר לפיד או יאיר גולן. או גם בראשי הממשלה לשעבר שמסיתים לאלימות כמו אהוד ברק ואהוד אולמרט.


שורה תחתונה: שמאל אל תירה, ימין אל תירא. חודש אדר התחיל בשמחה, אבל גם בדאגה וחבל!
פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page