top of page

שאלת השאלות שאנו חייבים לשאול - "מי אחראי למצב אליו הגיעה המדינה"

עודכן: 29 במאי 2022

מאז קום המדינה, הוקמו בישראל מערכות שלטון טובות יותר או טובות פחות, נשאיר להיסטוריונים לקבוע זאת. מקימי המדינה בן גוריון וחבריו להקמת המדינה, השכילו לבנות את המערכות באופן כזה שהם, החונטה, האליטה, לעולם ישלטו במערכות שהקימו ובדרך זו ישלטו בעם וליתר דיוק באספסוף, אנשי העלייה השנייה אלו ש"האליטות" קלטו אותם במעברות, בפחונים ובקבלת פנים עם די.די.טי.


לעלייה ממרוקו הם קראו "מרוקאי סכין", לרוסים הדביקו תווית ה"מאפיה הרוסית", שלא נדבר מה אמרו על הנשים הרוסיות, האתיופים, מבחינתם זה בכלל גזע נחות שלא כדאי להעלותו ארצה. להזכירכם, רק ראש הממשלה מנחם בגין עם כניסתו לתפקיד ב-1977 דרש "הביאו לי את יהודי אתיופיה" ואכן העלו אותם ארצה. לעליה מעירק העניקו מעברות ופחונים והדביקו להם שמות כמו מרדכי מרדכי, אליהו אליהו ועוד... כי למעשה לא היה ממש אכפת להם מהעולים החדשים. כך הרגישו העולים וכך הם מרגישים עד היום. ה"אליטות" האשכנזיות בשילוב ההתנשאות והעוצמה של הקיבוצים היא הייתה מנת חלקם והיא מנת חלקם גם עד עצם היום הזה.


עד היום אותם "אליטות" סוחטים ומוצצים את דמה של המדינה למרות שהרעיון הקיבוצי מזמן חלף עם הרוח.


כל עוד הפנקס האדום וההסתדרות שלטו, העליה השניה והשחורים לא יכלו לפצות פה. התייחסו אליהם כחוטבי עצים ושואבי מים. אחרת, לא היה להם עבודה ומה לאכול כי הקיבוצים היו המעסיק הגדול במדינה.

אסור לשכוח שהקיבוצים עם הקמת המדינה עשו המון למען המדינה והיא קמה לא מעט בזכותם והם פעלו כמעט בכל התחומים. המדינה לא הזניחה אותם, נהפוך הוא העניקה להם תקציבים וקרקעות בשפע ובעצם מה לא? אתם זוכרים באזורנו את החונטה של רבין, אנשי דגניה א' ואחרים. לקיבוצים מחקו חובות בסך של 19.6 מיליארד שקלים. לנו לא. עד היום אותם "אליטות" סוחטים ומוצצים את דמה של המדינה למרות שהרעיון הקיבוצי מזמן חלף עם הרוח.


אבל זה כלל לא הנושא. שלטון העבודה, המערך, אמת, מפא"י מפ"ם ומה שתרצו, הם שבנו את מערכות השלטון עם הקמת המדינה, כבר אז הייתה ההבנה שחייבים לשלוט בעם, במחשבתו, בפרנסתו, בתודעה הציבורית שלו, במהלך חייו של כל אזרח ואזרח וגם בפרנסתו.


לימים, אט אט החלו להתגלות המעשים המושחתים של אותו שלטון, אנשי העבודה, מפא"י מפ"ם, אנשי ההסתדרות והמוסדות שהקימו. היו התאבדויות היו מאבקים והלשנות ולבסוף כשסיר הלחץ התפוצץ בשנת 1977, הכריז חיים יבין מהטלוויזיה את המילים "מהפך"! והליכוד עלה לשלטון. מנחם בגין עליו השלום הפך להיות ראש ממשלת ישראל הראשון מטעם הימין.


באותה העת ועד 1978 אהרון ברק היה ליועץ המשפטי לממשלה. כלומר שנה אחרי כניסתו של הליכוד לשלטון הלך אהרון ברק אל בית המשפט העליון. בשנת 2006 מונה לנשיא בית המשפט העליון.


במהלך כהונתו, הבין שופט העליון, אהרון ברק, שהוא לא יכול לסמוך על האספסוף של הליכוד ומפלגות הימין, וההתיישבות ביהודה ושומרון שהייתה דאז בעיצומה ולמעשה עם המחוקק עצמו זה שנבחר ע"י העם. מבחינת ברק לעם אין השכל היישר והזכות לבחור את מנהיגיו שהם הם יקבעו את החוקים בדיוק עפ"י מערכת הדמוקרטיה שעל בסיסה קמה מדינת ישראל. כנראה, שזה התנגש עם הדעות הפוליטיות שלו. והוא החליט לעשות מעשה.


כך, אט אט החלו פסקי הדין שלו להחליף את החוק בלי שאיש שם את ליבו עד שהגיע פסק דין המזרחי אותו כתב אהרון ברק בו נקבעה למעשה סופית ששיטת האלוהיזיציה ואהרון ברק ניצחו. ומה אומרת השיטה? ברק אמר למחוקק תזוז הצידה, אתה לא קובע אני הקובע. הכל שפיט קבע אהרון ברק! העם יגיע אליי ואני אקבע את דרך ההתנהלות ואת פרשנות החוק.הכל שפיט קבע אהרון ברק! העם יגיע אליי ואני אקבע את דרך ההתנהלות ואת פרשנות החוק


אנשי הימין לא שמו את ליבם ואט אט כרסם אהרון ברק באידיאולוגיה של הימין והעניק פסקי דין נגד הימין וקבע נורמות חוק שאיש לא חוקק בבית המחוקקים. איש מהנבחרים בכנסת ישראל במהלך השנים לא אמר דבר. כך קרה עד שהגיעה השרה, איילת שקד, למשרד המשפטים ואז החליטה לשים סוף להתנהלות זו של האליטה השמאלנית במערכת המשפט ובעליון כאילו היא ביתם הפרטי ופעלה בכדי למגר את התופעה ע"י הכנסת יותר ויותר שופטים ימניים בדעותיהם אך לא הספיקה לסיים את המלאכה.


אגב שושלת העליון היא נחלתם של האליטות אנשי השמאל בישראל. השיטה שהמציא להם אהרון ברק היא הנשק שלהם. הם השתמשו ומשתמשים בנשק זה לאורך השנים וגם בימים אלו. אני ממליץ לקרוא ולהבין יותר על קשרי שופטי העליון אלו שמסדרים את ילדיהם בשיטת חבר שומר על חבר וכך גם קובעים מי יהיה הנשיא הבא בעליון עוד במועד הבחירה שלו להיות שופט, שיטת זקן השופטים הוא יהיה הנשיא, וכי למה? היכן החוק מתיר זאת? הם לא שמעו על חוקיות המינהל? הם שמעו אבל להם מותר הכל.


למה אני מספר זאת? בכותרת הכתבה כתבתי "מי אחראי למצב אליו הגיעה המדינה"? אני מקווה שהבנתם על קצה המזלג מה שלצערי הבנתי כבר מזמן. אהרון ברק נחשב למוח משפטי מבריק והוא עטור פרסים בזכות ולא בחסד. הוא אדם שתרם המון למען המדינה אך הוא גם קלקל המון אולי במתכוון ואולי לא. לא אני אהיה השופט. אבל עובדתית לדעתי הוא זה שהביא את המדינה לשנאת האחים בין שמאל לימין שהרקיעה שחקים עת ואולי בגלל שהשמאל נמחק מהמפה הפוליטית. לא ביבי נתניהו ולא בגין או שמיר או כל מנהיג ימין אחר גרם לקרע ולשסע הזה בחברה בישראל. המאשים הוא האשם, השמאל!


לפני כ-25 אמר לי עו"ד מהעיר טבריה את דעתו על פועלו של אהרון ברק למדינה. זה מעשה שלא יסלח לו לעולם למרות חשיבתו וההיסטוריה המשפטית המבריקה שלו ההיסטוריה תשפוט אותו גם על זה. ברק ייזכר לדיראון עולם כמי שגרם לקרע ולשסע החברה במדינת ישראל, הוא רמס את הדמוקרטיה אותה בנו בן גוריון וחבריו. וכי למה? יבוא יום והעם יתעורר, זה יהיה מתי שהמצב יגיע לכדי אבסורד ואנחנו עכשיו שם, או אז העם יתעורר והמחוקק לא ימשיך לתת לזה יד והכנסת תחזיר את המצב לקדמותו והעם יתרעם ויגיד את דברו.


לשרת המשפטים איילת שקד היה את האומץ והיא הצליחה להעיר את הדוב משנתו. כל שופטי העליון פחדו כי הבינו לאן היא הולכת.


אבל, לאיילת שקד, אי אפשר היה לתפור תיק על נשיקה או מעשה אחר, לחיים רמון כן, לצחי הנגבי, לפרופסור דניאל פרידמן, יעקב נאמן, מאיר שטרית כל אלו ועוד היו שרי משפטים מטעם הימין שרצו לשנות את מה שבנה אהרון ברק, אבל הם שילמו את המחיר היקר והוא סילוק מתפקידם עם תיק פלילי כזה או אחר או בבושת פנים. השיטה עבדה ועובדת מאז ומתמיד. צא ולמד כך גם נעשה לביבי נתניהו.


הפעם העירו אנשי האליטות של השמאל בעליון את האריה, את ביבי נתניהו. האריה ינשוך ויטרוף אותם. את זה מבין גם מבין אהרון ברק והוא נזעק ל"סייע" לכאורה לביבי! האומנם? לא ולא אהרון ברק בסה"כ רואה את הנולד כפי שראה בעבר והוא יעשה הכל בכדי לשמר את התוכנית שהרסה את החברה בישראל וגרמה לקרע ולשסע החמור מאז קמה המדינה והוא צופה בסכנה לשליטה של המערכת המשפטית על הכל זו שבנה.

אהרון ברק הוא לא מאוהבי נתניהו אל יתבלבל איש אהרון ברק הוא מצידו השני של המתרס, הוא שייך למיעוט השמאל במדינה שיעשו הכל בכדי למנוע מגדול מנהיגי המדינה להיבחר עפ"י הזכות הבסיסית של לבחור ולהיבחר, בקלפי.


אהרון ברק ושופטי ישראל מעולם לא עמדו לבחירה, תמיד בחרו בהם. אם יעמדו לבחירה מחציתם לא יכנסו בדלת אולם בית משפט בישראל.


אהרון ברק, הוא מבין אנשי יפי הנפש "האביר בלבן" מהאליטות בשמאל לא התערב בהליך המשפט של ביבי נתניהו בגלל שהוא חרד לגורלו של ביבי. הוא חרד לעתיד שירסק את כל פועלו עת הפך את בית המחוקקים, כנסת ישראל, לנרמסת ע"י האלוהיזציה אותה יצר וייחס לעצמו ולשופטי ישראל.הוא חרד לעתיד שירסק את כל פועלו עת הפך את בית המחוקקים, כנסת ישראל, לנרמסת ע"י האלוהיזציה אותה יצר וייחס לעצמו ולשופטי ישראל

תקראו, תבינו יותר, תעמיקו ותגלו הרבה מעבר לנכתב במאמר דעה זה. בבית משפט באמריקה עם חבר מושבעים ביבי נתניהו היה יוצא זכאי לחלוטין. בישראל, רות גביזון, פרופסור למשפטים קבעה "ביבי נתניהו לא יזכה למשפט צדק". למה?


היא הכירה ומכירה את השיטה. בגלל זה ברק אהרון מעולם לא הסכים להכניס אותה למעגל שופטי העליון. המחוקק צריך להסיר לחלוטין את מעורבות השופטים בבחירת שופטים. השיטה חייבת להשתנות והמהפך בבתי המשפט חייב לעשות היפוך ולחזור לשפיטה רק עפ"י החוק שחוקקה בכנסת!!


אהרון ברק, אתה כתבת "החשש לאבד את הכוח, משחית לחלוטין".


ואם לא די במערכת זו הרי חדירת המשטרה לכל פלאפון / מחשב של אזרחי המדינה זה נדבך שנוסף המבייש את מערכת החוק והמשפט בישראל. זה על סמך כתבת תחקיר של עיתונאי מדמרקר. אירוע זה עוד יכה גלים והוא נדבך נוסף בהתנהלות המערכות האלו במדינה.


שבת שלום, שבת חמה נעימה ומלטפת לכל קוראינו.

#מדינה#אליטה#שלטון#היסטוריה#מקימיהמדינה#עליהשניה#אהרוןברק#בנימיןנתניהו#אביחימנדלבליט

#דעותפוליטיות#מפלגתימין#מפלגתשמאל#פסקדין#אליטה#מדינתישראל

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page