top of page

רצים ביחד

ניצן פלג ואנשיו משמרים אנרגיה אחרי 3 שנות כהונה ומאותתים שהם כאן בכדי להמשיך ביחד.
ה"קוקפיט" של מועצה אזורית הגליל התחתון מסכם 3 שנות פעילות משותפת ונערך לשנת העבודה 2022 כאשר הוא מגובש ונחוש להתקדם יחד.

מימין לשמאל: נפתלי פרידלנדר אופיר שיק ניצן פלג דודו ברגר

הבחירות לרשויות המקומיות כבר מתחילות לבצבץ אלינו בקצה קווי האופק, בכמה רשויות בצפון מתחילים כבר לזוז הלוחות הטקטוניים מעל הקרקע ומתחתיה, בכירים מתפטרים בכדי שיוכלו להתמודד במרוץ הקרוב, קואליציות של נבחרים ובעלי השפעה משנות את הטון והאופי שהציגו בתחילת הקדנציה ומתמודדים חדשים ישנים כבר מתחילים לאותת שהם יוצאים לדרך.


בגליל התחתון אישרה מליאת המועצה את התקציב לשנת 2022, פלג ושותפיו לניהול המועצה מסכמים 3 שנים שופעות עשייה ופעילות עם כמה פרויקטים גדולים ומרכזיים דוגמת הקמת המרכז הקהילתי, פתיחת מרכז התרבות האזורי שהחלו קודמיו, הקמת קרית חינוך ובתי ספר נוספים, הקמת מרכז חינוך טכנולוגי יזמי "ביידים שלנו" בפארק קדמת גליל, תכנית תנופ"ה בהובלת הסגן שיק ובה תכנית חומש לתשתיות עבור כל יישוב במועצה, פריסת הפח הכתום ועוד.


במקביל לעבודה השוטפת המתנהלת על פי החומש, במועצה רוצים השנה להשקיע יותר אנרגיה ומשאבים בהטמעה ובביסוס של הפרויקטים הגדולים שבוצעו בשנים האחרונות.


במהלך הקדנציה ביצע פלג שינוי ארגוני משמעותי, עם כניסתו לתפקיד החל במינויים של משרות האמון כפי שמאפשר לו החוק והם מנכ"ל וסגן אשר מובילים עמו את הארגון כל אחד בתחומו, בהמשך כאשר הקים את המרכז הקהילתי צירף לשורותיו מנהלת למרכז הקהילתי ובנוסף מינה גזבר חדש ומנהלת חדשה לאגף החינוך, כולם משמשים פונקציות משמעותיות בארגון.


פלג מתגאה במודל הניהולי שלו המתבסס על טיבם של הסובבים אותו, ״הדבר שאני הכי טוב בו זה לבחור את האנשים שסביבי – גם כשהם טובים יותר ממני, אני זה שיודע לחבר את כולם למטרה משותפת״ אומר פלג, והדבר ניכר גם לאחר 3 שנים בתפקיד ולא רק עם משרות האמון מתחילת הדרך אלא אצל כל מנהל שהצטרף למועצה בתקופתו.


בניגוד לרשויות בהן קיימת מתיחות בקומת ההנהלה ולעיתים אף התפטרויות מסתוריות אך מתוקשרות, בגליל התחתון קיימת הנהלה מגובשת ומשותפת, פלג ומנהלי האגפים ברשות מקיימים מערכת יחסי אמון ייחודית והדבר מקבל דגש בולט כאשר מדובר על הסגן שיק והמנכ"ל פרידלנדר, שלושתם אגב רס"ן במיל' מיחידות מובחרות אשר מאופיינים בסולם ערכים גבוה ובדבקות במטרה לצד מוסר עבודה, הם מקפידים להשקיע במהלך שבוע העבודה זמן רב בשולחנות משותפים אשר סביבם מתכנסים שלושתם בלבד או בשיתוף גורמים נוספים במידת הצורך ובהם נדונים כל הזמן כלל הנושאים שעל סדר היום המועצתי מגדול ועד קטן, מבורות בכביש ופחים ביישובים, כלה באירועי תרבות ועד קשרי עבודה עם משרדי ממשלה וגורמי חוץ. בכך למעשה מצליחה השלישייה לשמר מודל ניהולי אפקטיבי המתאפיין בנמרצות שלא דעכה עם הזמן, וגם בפריון גבוה יחסית למעמדה וליכולותיה של הרשות במגזר הציבורי ובהשוואה לשכנותיה סביב.


לאחרונה ביקש רוביק סמאג'א לסיים את תפקידו כסגן בתואר, פלג מינה לתפקיד את דודו ברגר (שניהם תושבי גבעת אבני) אשר מוכר היטב בקהילה מתחומי החירום והסיוע הרפואי, ברגר הוא מתנדב מצטיין במד"א, פועל ביחידת המתמיד ובמגוון מיזמים קהילתיים נוספים. ברגר צפוי במסגרת תפקידו לעסוק בתחומי החירום והביטחון במועצה ובמרחב.


בתפיסתו של פלג לא משנה עד כמה תהיה חזקה הכוורת שסביבו, לעולם לא תהיה לה את היכולת להניע לבדה את הארגון קדימה ללא פעילות אקטיבית של יתר השותפים. באמצעות מנכ"ל המועצה נפתלי פרידלנדר מנסה ולרוב גם מצליח פלג ליישם את העקרונות של פירמידה שטוחה אשר בה לדבריו רצוי וכדאי לתת למנהלים ליזום, להוביל ולצמוח בתחומם. הדבר מקבל ביטוי ציבורי בעיקר בזכות חיבתו המבורכת של פלג לפרסומים ברשתות החברתיות, שם הוא מקפיד שלא להיות מופע של איש אחד, הוא מגיע לשטח ומפגין מעורבות רבה בעשייתם של העובדים והמנהלים אשר מלווה בפרגון פומבי בולט ומלא הערכה אישית.

#גלילתחתון#ניצןפלג#מועצהאזוריתגלילתחתון