top of page

רפורמעט ועשתה הרבה !

מאת: מאיר אוחנה.

"אפשר לגזול מפשוטי העם כמעט הכל, קשה לגזול מהם את הרגש". (ד"ר אבישי בן חיים)

ביום שני האחרון היה יום של בירור היסטורי לעם ישראל היושב בציון. כמה שעות לפני שעלה השחר, החליטו פורעי חוק מהשמאל להבעיר את המדינה. פתאום כבישי איילון הפכו למגרש גרוטאות ולמדורות. לפתע צובאים על מכוניות ומכים בהם מכל הבא ליד. פורצים מחסומי משטרה בדרכם לבית רוה"מ ומשכן הכנסת. בקיצור זורעים כאוס. בבוקר כבר נתבשרנו שמתחיל יום של השבתות של המשק הישראלי ע"י ההסתדרות. החל מעצירת נתב"ג מהמראות ונחיתות, דרך השבתה של מרכזי מסחר ושירותים נוספים. נראה היה שהמדינה הייתה בדרך לנחיתת אונס והתרסקות חברתית וכלכלית. אבל דווקא אז, יוזמה ספונטינית מתוך העם קראה לימין לצאת אל עיר הבירה ולהפגין את תמיכתם וקריאתם לחיזוק הממשלה. אכן בשעות הערב, מעל 200,000 בוחרי ימין, הגיעו מכל קצוות הארץ לעבר ירושלים.

בהפגנה הזאת, המפגינים הביאו את דגלי ישראל מהבית ולא היה צורך במפיק אירועים שימסור להם אותם. הם באו ללא התארגנות מראש וללא מימון דרך קרנות זרות. פשוט באו כי הרגישו שפוגעים בהם. באו והפגינו כי הרגישו שהם צריכים לבוא ולזעוק את זעקת הימין לדורותיו! אותו ימין בא לבטא שהמדינה שייכת גם להם ולא רק לאליטות. דווקא מתוך ההתנגדות לרפורמה מצד השמאל, נחשפנו עד כמה הרפורמה הזאת נצרכת. זאת כי האליטה המוסדית לא מרפה מאחיזתם ותעשה הכל, כולל להבעיר את המדינה ורק שלא יזיזו להם את ה'גבינה'. סיכם זאת יפה כתב ערוץ 14 הלל ביטון רוזן: "השמאל לא מפגין ככה על אף נושא אחר, לא על גל הטרור הרצחני ולא על יוקר המחייה, אלא רק שמזיזים לו את הגבינה. זה מה שצריך להדאיג את הרוב בעם ישראל יותר מהכל".

בדיוק 24 שעות לאחר פיטורי שר הביטחון, יואב גלנט, מה שעוד יותר הדליק משום מקום את השמאל. ניצב ראש הממשלה, בנימין נתניהו ונאם נאום היסטורי. נתניהו כבר בתחילת נאומו תיאר את משפט שלמה הנודע והשווה את "התינוק" למדינת ישראל. נתניהו בחר לא לשלוף שום חרב או איום אלא פשוט כמו בחכמת שלמה בא להראות ולחשוף את האמת. מצד אחד גינה את תופעת הסרבנות וקרא מכל כוחות הביטחון לגנות ולפעול כנגד. מצד שני ידע לחבק ולהכיר בימין שדורש את הרפורמה, אבל לעת עתה רק משהה אותה למען הידברות ואחדות.


אבל לפי דעתי האירוע המכונן של היום הזה היה דווקא ריאיון של טכנאי מטוסים לאראל סגל בתוכנית הרדיו ב103. יש אפילו טוענים שהריאיון הזה טילטל את צמרת המטכל ולפתע החלו בקריאות ראשוניות נגד סרבנות כוללת.

ראשיתו של הריאיון התחיל בסרבנות מצד ימין של דוד, טכנאי המטוסים, שנמאס לו להרגיש נחות מאותם טייסים סרבנים. בהמשך הריאיון הוא הספיק כבר לחזור בו. אבל על הדרך חשף את הסיפור האמיתי. "אנחנו לא אנשים שקופים יותר, אני אומר לכל חברי הטכני בחיל האוויר, אל תפחדו מהטייסים, אין להם דם כחול", סיכם המאזין.

בניגוד למחאת השמאל שהשאירה הרס רב באיילון וגם ביום שאחרי בכך שחסמו את הדרך לפרשים ולמכתזיות בעזרת ערימת גדרות וסלעים. בגמר הפגנת הימין, המפגינים אספו את הזבל והכרזות וניקו את הלכלוך שנותר ברחובות. יחי ההבדל הקטן !

לסיכום ; אמנם אותה רפורמה מדוברת לא תעבור מבחירה, בשבוע זה. אבל ללא ספק היא עשתה הרבה. עשתה הרבה בכך שחשפה והסירה את כל המסיכות מכל מיני טהרנים ואליטות בחברה הישראלית. כאלה שמגלים לנו שהם מעדיפים לסגור את שעריהם בפני הציבור הלא מיוחס כמותם. לכן דווקא מנקודה זאת, אני כן רואה את המשך קידומה בכנסת לאחר יום העצמאות. כנראה בעת הזאת עדיף קודם להרגיע לקראת הפסח וימי הזיכרון והעצמאות. לאחר מכן להמשיך לתקן את העוול ההיסטורי שנגרם במשך 75 שנות המדינה. חיכינו 75 שנה, נחכה גם עוד חודש אחד.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page