top of page

רמטכ"לים או פוליטיקאים

תמיד דעתי הייתה ונותרה שרמטכ"לים או קציני צבא לא מתאימים לעבודה פוליטית ציבורית. כישלונם של כל אלו נרקם כחוט השני בהיסטוריה שלנו.

הדמוקרטיה חזקה יותר מכולנו והיא תמשיך לפעום כהרגלה, אנרכיה לא תהיה כי היא לא מועילה לאיש מבננו גם לא מהמפגינים

אף לא אחד מהם לא הצליח ולא מצליח לנווט את הספינה אל חוף מבטחים, לא בגלל שהוא לא טוב אלא בגלל שהוא מקובע מחשבתית והוא פועל על פי תקן, מצבה ותוכניות מראש.


פוליטיקה ועבודה ציבורית הם פרי אומנות יצירתית ממש כמו שפיקאסו היה מורח את הצבעים ובידו מורח את מכחול הצבעים על בד הקנבס ומייצר יצירה.


אומנות החיבור בין הצבעים והגישור בין הקיצון מצד אחד לשני הם הם אשר היו ליצירות המופת של פיקאסו או סלבדור דאלי ואחרים. כך הם גם החיים הפוליטיים והציבוריים.


לא ניתן לקבל את כל תאוותנו בידינו, כך היה וכך יהיה אבל יש קווים אדומים אותם יש להציב מראש כפי שצייר לא יכול להתחיל עם בד קנבס בצבע שחור כי אם רק לבן, אז יש לו את הקווים האדומים ליצירה.


שינוי עמוק ומעמיק במערכת המשפט ובמערכות אכיפת החוק ובמערך היועצים המשפטיים הוא צורך דחוף, ממשי, חובה ציבורית, שאני בטוח שרבים מבין הקוראים ושומעים בתקשורת על המהפכה המשפטית וכלל לא מבינים על מה המהומה. נכון אתם צודקים, מהומה גדולה אבל רק רגע, תעצרו תסבירו לנו על מה המהומה? אז אומר במילה אחת בלבד! כוח!!! מאבקי כוח, ורצון לכוח נוסף עד כדי שיכרון כוח לחלק לא מבוטל מהאנשים האוחזים בכוח.


השופטים לא רוצים לאבד מהכוח שיש להם, אתם הציבור המגיע לבתי המשפט רואים מרגישים מבינים ומשלמים לא פעם מחירים על אופן עבודת השופטים ודרך קבלת ההחלטות שלהם. גם אם הבנתם אין למי להתלונן, זה כמו הרופאים איש לא יוצא נגד רעהו. שמור לי ואשמור לך. כך חיה נושמת ובועטת מערכת המשפט.


אתם זוכרים את המסכן שזרק את הנעל על השופטים? למה הוא זרק כי זו דרכו להגיד במילים אחרות את שלא ידע הוא לבטא בע"פ כי... הוא מרוקאי. הוא בא לומר להם הרסתם לי את חיי ואת כל עולמי ואין עם מי לדבר. וזו התכלית של הפגיעה החמורה של מערכת המשפט בציבור הפשוט.


עורכי הדין אנשי הצווארון הלבן והאליטות שוחים כמו דגים טריים במים העכורים של בתי המשפט, אתם יודעים למה? כי אותם זה לא מעניין הם תמיד יקבלו את שכרם אבל הציבור לא יקבל משפט צדק כי אין מילה כזו צדק בבית המשפט. יתרה מזו איך אמרה לי פעם שופטת "אין בית המשפט מתיימר להוציא את הצדק לאור ואני לא דון קשוט".

ההפגנות באות להפחיד ממלחמה, משפיכות דמים, מקץ הדמוקרטיה, מאנרכיה ממה לא? אבל חברים איש מכם לא יפגע בשכנו או בחברו לעבודה כך ששפיכות דמים לא תהיה, מלחמה לא תהיה בננו לבין חברינו בעלי הדעה השונה, הדמוקרטיה חזקה יותר מכולנו והיא תמשיך לפעום כהרגלה, אנרכיה לא תהיה כי היא לא מועילה לאיש מבננו גם לא מהמפגינים.


אבל כן ההפחדות, זריעת השנאה והפחד, הנדסת התודעה מחלחלת בקרב אנשים שלא מבינים על מה המהומה? חברים המהומה היא על כוח, על אובדן הכוח, על העברת כוח מצד לצד, על שיכרון הכוח, לא באמת על הדאגה לכם הציבור אם תפגינו ייטב לכם. הרי ברור לכם שפתרונות והצעות מנגד אין לקוראים לשפיכות דמים ולמלחמה. הם סתם רמטכ"לים שהאחד נתן הוראה למכור את המניות שלו כשיצא למלחמת לבנון, השני הוא מנפגעי ביבי נתניהו קשקשן אמיתי שכשל בבחירות ולא הביא אפילו מנדט, השלישי לא מבין פוליטיקה והתעסק עם גדול הפוליטיקאים, ביבי נתניהו, האחרון בוסר טרי וברוח חג הפסח תם ושאינו יודע לשאול.


היו בחירות, יש תוצאות, אנחנו תומכים ומאמינים בבחירה שלנו מה גם שיש ממשלה שתפקידה להוכיח את שהבטיחה, אם תיכשל, נבחר באחר, אבל לא נריב איש עם רעהו בגלל רמטכ"לים כושלים כפוליטיקאים הקוראים למלחמת אחים, זוהי בושה למורשת צה"ל. כל השאר בשים לב הם סתם שונאי ביבי.


אומר רק כך, באוסם אומרים "הכל קשקוש חוץ משוש"!. יש ממשלת ימין ועליה למשול! לא תמשול, טיפול!

לכן, יריב לוין, שמחה רוטמן, בן גביר, סמוטריץ, משה גפני, יצחק גולדקנופף, אריה דרעי, המשיכו עם הרפורמה המשפטית, תתעלמו מרעשי הרקע העם לא יריב איש עם רעיהו כי בכדי לריב צריכים 2 לטנגו.


אני מחזק את ידכם, עשו זאת ראשית בנחישות, בזהירות המתבקשת, בחישוב הדרך הטובה ביותר, והתחילו לפרק את מעוזי השמאל, את מקורות הכסף שלהם, את מקורות הכוח, החליפו את הדירקטורים בכל החברות והתאגידים הציבוריים כמו גם המקומות בהם יש כוח להשפיע נגד הימין והפכו אותו לכוח נגד השמאל בישראל. בכל הכוח ובכל העוצמה.


בע"ה נעשה ונצליח.

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים