top of page

קשוחים קשוחים אבל הלב נמס כשמדובר בילד בן 10

דוד תורג'מן – שוטר מג"ב שמשמש מקור לגאווה בקהילה שלנולביתו של יובל בן ה-10 הגיעה ניידת משטרה עם צ'קלקה מהבהבת בכחול ואדום וקול משטרתי נשמע בכריזה, אבל להפתעת כולם הקריאה הייתה: "מזל טוב ליובל בן ה-10" והשוטר שיצא מהניידת החזיק בידו מתנה!


ביום שישי האחרון, היה שוטר מג"ב רס"מ דוד תורג'מן, מב"ס כורזים, במשמרת שגרתית בגזרת עמק הירדן.


הוא עצר אצל חבר משותף להתרענן ולשתות איתו קפה ושם נכח אביו של יובל שסיפר שיובל חוגג באותו היום יום הולדת 10, אך די מבואס, כיוון שבשל הגבלות והנחיות הקורונה חברים וקרובים אחרים לא יכולים לבוא לחגוג איתו ויום ההולדת נראה לו קצת בודד.


השוטר דוד, אבא לשלושה ילדים בעצמו: נועם בן ה-11, אלון בן ה-9 ושיש לי בת ה-5.5, הרגיש צביטה בליבו, הוא היה מודע להרגשה הזו גם מצד ילדיו והרגיש שהוא חייב לעשות מעשה, לא יכול להיות שיובל יישאר מבואס ביום הולדתו.


בלי להסס הרבה וכיוון שהיה לו ידע מוקדם מהבית ביחס למה בנים בגיל הזה פחות או יותר אוהבים, הוא הלך וקנה לו מכספו מתנת יום הולדת - רובה nerf - וביחד עם המתנדב שהיה איתו באותו היום הם שמו פעמיהם לכיוון מושב אלמגור בגזרה.

במקביל הודיעו לאב טלפונית שהם בדרך.


"אני רגיש לילדים", אומר דוד, "הרגשתי חובה להעלות חיוך על פניו של הילד, לא דמיינתי שזה יתפתח לכזה אירוע מרגש, פשוט פעלתי ספונטנית" כשהאב שמע שהם בדרך, ההורים התרגשו בטירוף וכך הגיעה ניידת משטרה עם צ'קלקה כחולה ואדומה מהבהבת וקול כריזה ברקע ליד ביתו של יובל, אלא שיובל היה בפיג'מה ועוד לא ממש קלט שהחבר'ה הגיעו לשם בשבילו, אחרי מספר כריזות ברקע, השוטר דוד יצא מהרכב וניגש לדלת הבית, הוריו של יובל קראו לו שייצא ויובל פשוט היה בהלם.


"אני מדבר איתכם ואני מרגיש צמרמורת של התרגשות", אומר דוד, "הוא פשוט לא לא קלט לכמה רגעים שכל המהומה הזן קשורה אליו, אותו היום היה מזג אוויר סוער יחסית במסגרת הסערה האחרונה שהתרחשה בארץ והוא פשוט לא הבין מאיפה זה בא לו, תחושת הסיפוק הזאת, שהצלחנו להעלות חיוך ענק על שפתיו, אין שני לה" לאחר שההתרגשות שככה, הוריו של יובל שלחו הודעת תודה למשפחה:


"למשטרת ישראל ומשמר הגבול המון המון תודה שנרתמתם למשימה לשמח את יובל ביום הולדתו העשירי. עקב המצב לא יכולנו לחגוג עם המשפחה המורחבת והגעת צוות מג"ב מאוד שמחה וחיממה את הלב. שמרו על עצמכם ועלינו שבוע טוב ומבורך".


למקרה שתהיתם, דוד משרת כשוטר במג"ב כבר 21 שנה!!! (כולל שירות הסדיר שלו), את מג"ב הוא מגדיר כמשפחה שנייה והוא אומר, שרק מי ששם את הרגליים במג"ב מבין למה, זה לא עוד מקום עבודה. דוד הוא גם שוטר קהילתי ויש בחובו סיפורים רבים על מעורבות מג"ב בקהילה. השוטרים, הוא אומר, הם חלק מהקהילה וחשוב להם מאוד להיות מעורבים ולתת מעצמם בגזרה שלהם ולתרום לקהילה לצד הפעילות המבצעית ולנו לא נותר אלא להתרגש יחד עם משפחתו של יובל ולקוות שנשמע על עוד סיפורים מרגשים כאלו על שוטרי מג"ב בקהילה, כי אין דבר שמחמם יותר את הלב מכך, שמי ששומר עלינו שומר על ילדינו בכל מובן אפשרי וזה בהחלט משאיר את כולנו בסופ"ש הזה עם חיוך ענק, לא פחות מהחיוך שהעניק דוד ליובל! שבת שלום.


דודתורג'מן#משטרתישראל#יוםהולדת#עמקהירדן#מושבאלמגור#משמרהגבול