top of page

קוראים כותבים

שמי גלית – אני בטוחה שאני מדברת בשם תושבים רבים אחרים הסובלים כמוני.

לאחר אין ספור פניות חוזרות ונשנות לעירייה, לא נענינו ולו פעם אחת. גם לא התייחסות של לצאת ידי חובה לא הייתה פשוט אנחנו אזרחים הנחשבים כאוויר מובן מאליו ולכן ההתייחסות היא בהתאם, למעשה אין בכלל התייחסות. ועל על מה אנחנו מלינים? לא ביקשנו 50% הנחה בארנונה, לא ביקשנו היתר בניה למבנה לא חוקי, בסה"כ לפני שאנחנו יוצאים מהבית לקניות בעיר אנחנו מתקלחות/ים, מתלבשות/ים ויורדים לעיר.

מחול השדים בעיריית טבריה וחוסר הטיפול באיכות החיים
השימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

במהלך הקניות זה באוויר אבל זה לא הכי מורגש אבל כשאנחנו ממתינות/ים לאוטובוסים ברחוב הגליל בכדי שיגיעו ויאספו אותנו לביתנו אנו זוכות/ים למקלחת אבק מהחניה הלא חוקית בגן העיר והאבק לא מבחין בין אישה או נערה, לגבר או לילדים וענני האבק הם מכל רכב נכנס או יוצא מהחניה. שלא נדבר על בעלי העסקים בצידו השני של הרחוב שלמעשה גם אם ינקו כל היום החנות תהיה מאובקת ומלוכלכת.

ואני תוהה ביני לביני האם לא מגיעה לנו איכות חיים בגין הארנונה שאנו משלמים/ות? האם זו לא חובתה של הרשות לטפל במחדל. בעבר מוני מעתוק אני זוכרת שפך זפת או סולר או משהו אחר אבל אבק לא היה במשך זמן ממושך יחסית. אז מה הבעיה לפתור את סבלם של התושבים והעסקים בכמה משאיות של חומר שכזה? כל התושבים הממתינים בתחנות לאוטובוסים עוברים כל יום סבל איום.

אנו נשמח אם תוכל להעלות את זה אצלך בפרסום קטן בעיתון אולי לך הם כן יתייחסו וינסו לטפל בנושא –

תודה גלית בשם רבים וטובים.


אשיב לך כך גלית:

פעם היה בטבריה יו"ר וועדה ממונה אנושי, רגיש, ענייני, מקצועי, איש עם חמלה בלב, עם המון אמפטיה קראו לו מוני מעתוק. מוני מעתוק, לא היה איש של, אריה דרעי, ולא שליח של ש"ס ולכן אריה דרעי הזיז אותו והביא את האיש שלו, יו"ר הוועדה הממונה דהיום, בועז יוסף, פקיד ממשלתי המתנהל ביוהרה, באינטרסנטיות, בכוחניות לא מעטה, אני ואין בלתי, וזו הסיבה היחידה שדווקא עכשיו כשפנית לעיתון "כוכב הצפון" ואל חיים חליוה אני מבטיח לך שאת וגם כל תושבי טבריה לא תקבלו את הפעולה הפשוטה הזו של פיזור מי מלח, מים המלח, או פיזור מזוט מדולל עם זפת בכדי למנוע את ענני האבק כפי שעשה זאת מוני מעתוק.

הפקיד הממשלתי נשלט ע"י משרד הפנים. לכן הצעתי לך ולאלו שכמוך היא פשוטה: הנה לכם האימיילים של:

מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש:mankal@moin.gov.il האימייל של וועדת הפנים בכנסת: v_hapnim@knesset.gov.il

האימייל של לשכת שר/ת הפנים:sar@moin.gov.il האימייל של יו"ר הוועדה הממונה mayor@tiberias.muni.il בועז יוסף.

תכתבו, תשלחו תלונות, ווצאפים, תציפו אותם בתלונות שלכם שלא נענו בעיריית טבריה ע"י יו"ר הוועדה הממונה בועז יוסף. אבל לא לפני ורק אחרי שניסיתם את מזלכם ופניתם לעירייה ואולי תקבלו שרות או תשובה מעיריית טבריה.

תתעדו הכל בכתובים, ברישום מועדים ותאריכים של פניות ובאמירות ואפילו בהקלטות, ואם לא קיבלתם מענה מהעירייה תציפו את כולם באימיילים שלמעלה בכל יום אימייל, תלונה, בקשה, דרישה וצרפו תיעוד ואת כל מה שאתם מבקשים. בסוף יקרה משהו שעליו שרה הזמרת ריטה עם המילים הכל כך יפות:

"יום אחד זה יקרה, בלי שנרגיש משהו ישתנה, משהו יגע בנו, משהו ירגע בנו ולא יהיה ממה לחשוש".

לכן תכתבו אליהם תציפו אותם בתלונות ענייניות, ממוסמכות, מוקלטות, מצולמות ומוסרטות, אבל אל תוותרו, והכי חשוב, תהיו עניינים. שבת שלום גם אנחנו כאן בעיתון לא נרפה.


אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page