top of page

פתרונות הולמים או פתרונות של חולמים

כבר אמרתי ולא פעם אחת שהוועדה הקרואה הפיחה מעט רוח של שינוי ותקווה בטבריה ובמקום שמגיע פרגון אני מפרגן וכאשר צריך לתת ביקורת אני לא חוסך את שבטי מהנהגת העיר ומהממונה עליה.

כידוע ואין זה סוד, לצעירים כמו למבוגרים יש את הבעיות שמפריעות להן באופן אישי, הגירה שלילית, חוסר במקומות עבודה עם משכורת מכובדת, חוסר במקומות בילוי, העדר דיור בר השגה ועוד שלל מכאובים.


בכל מקום שבו אני מציג את החזון שלי כראש העיר, אני נתקל לא אחת באנשים שהלסת נופלת להם למשמע התכניות הגדולות ולפעמים מרוב שהייאוש נעשה נוח ומרוב אכזבות מההנהגה ומהמנהיגים קשה לאנשים להאמין ששינוי אפשרי.


בשבועות האחרונים ערכנו מספר חוגי בית בקרב צעירים רבים, אני מודה כי לא האמנתי עד כמה הם צמאים לשינוי אבל מאוד מבולבלים. בעיית הייאוש חוזרת גם אצלם, חלק מהם טען שהרימו ידיים ושאין בכוונתם להישאר בעיר והם עם הפנים למרכז. הפגישות התחילו בסקפטיות נוראית אך הסתיימה באופטימיות גדולה מאוד.


מתוך הפגישות עם אותם צעירים הגעתי לתובנות שכדאי שכל פוליטיקאי בעיר יבין ויפנים. הצעירים מאסו בסיסמאות, עייפו מהבטחות וכמעט שאין להם אמון באף מנהיג כזה או אחר והאמת, אני לא מאשים אותם.


נהרות של דיו נשפכו על מחדלי המנהיגים שהיו פה ושכל אחד בתורו חורר עוד חור בספינה השוקעת והגדיל את כמות המים שמבקשת להטביע את העיר. הוועדה הקרואה בניגוד לכל המזיקים בעבר חסמה מעט מהחורים הדולפים אך רק באמצעות פלסטר. כידוע, פלסטר מטבעו מאבד את חוזקו עם הזמן ונופל.

האנייה שלנו זקוקה לטיפול מהיסוד וגם זה לא מספיק, צריך לחדש את כולה, להתקין מנועים מודל 2023, להגדיל ולהאדיר אותה עד שנגיע למצב שאנשים לא יזהו שזאת טבריה שלנו.


כידוע ואין זה סוד, לצעירים כמו למבוגרים יש את הבעיות שמפריעות להן באופן אישי, הגירה שלילית, חוסר במקומות עבודה עם משכורת מכובדת, חוסר במקומות בילוי, העדר דיור בר השגה ועוד שלל מכאובים.

עייפנו מעסקנים, עייפנו ממחוללי קסמים שבאים לחלוב את המעט שנשאר לעיר להציע

אבל אני אומר לכם ללא צורך להתנצל וללא צורך להתבייש, לי יש תכניות סדורות לטיפול והשבת טבריה למקום ראוי במדינת ישראל. לא עוד סיסמאות נבובות ריקות מתוכן אלא תכניות שרק כראש עיר אוכל להוציאן מן הכוח אל הפועל.

בפגישות עם הצעירים עולה בעיית הטיילת המקום שאמור להיות מרכז בילוי לכל תושב, לכל תייר הפך למקום חשוך, מפחיד ללא כל אפשרות לבלות בו. ראיתי את סרטוני האימה של המודח, אבל תשאלו למה היא נראית כמו שהיא נראית ומדוע מפחיד להסתובב שם בשעות הלילה המאוחרות? התשובה נמצאת אצל מי שהחליט שאין צורך יותר בנקודת שיטור עירונית במקום וביטל אותה במחי יד והתוצאה נראית לכל, נרקומנים, בני מיעוטים שמציקים לבנותינו ולבנינו, ריחות סירחון ושתן ואפס אכיפה. אז בואו נתחיל לפתור את הבעיה מהשורש.


על מנת שלצעירים יהיה כדאי להישאר בעיר ולא לברוח למרכז יש להעניק למי שמעוניין להקים עסק חדש הטבות ותמריצים ולי יש תכנית מוסדרת להענקת חבילת בסיס לכל עסק חדש שיוקם.


לאלו שאינם מעוניינים או שידם קצרה מלהשקיע בעסק צריך להציע פתרונות לתעסוקה, ללימודי תואר ולשילובם במקומות עבודה עם שכר ראוי, ושלא יגידו לי שוב שטבריה היא עיר תיירות ובגלל השכר במלונות הצעירים בורחים. בנינו לבין עצמנו רוב המועסקים בבתי המלון הם חברה שאינם יהודים ואינם תושבי טבריה ולכן צריך להעניק לכל צעיר הזדמנות שווה כמו לצעירים במרכז. בעבר דיברתי וכתבתי שהרכבת לטבריה אמורה להיות הקטר לצמיחת העיר בכל הרבדים בכל ההיבטים. רכבת תקרב את האוניברסיטאות מהמרכז לפריפריה ולכן סטודנט טברייני לא יאלץ לשכור דירה במרכז ולמשכן את חייו תמורת השכירות, הוא יכול בקלות להישאר לגור פה ולנסוע מהלך שעה אחת למרכז.

כבר עכשיו אני מקיים דיאלוג עם מכללה גדולה מאוד בדבר הקמת שלוחה אצלנו בעיר ואני מאמין שכראש עיר יהיה לי הרבה יותר פשוט להעניק תמריצים כדי שזה יקרה.


אל תלכו שולל אחרי אלו שמבטיחים לכם הייטק ומפעלים עתירי טכנולוגיות, זה הרבה יותר מורכב מלפרסם סיסמאות כאלו, אף משקיע אף יזם לא יגיע להקים פה מפעל הייטק בגלל העיניים היפות של מישהו או מישהי. כדי להביא הייטק צריך קודם ולפני הכל להכשיר עובדים לכך וכדי שיכשירו צעירים לעבודה מן הסוג הזה צריך שלמשקיע/יזם תהיה כדאיות כלכלית לעשות מהלך כל כך גדול. אבל אם כבר מדברים על הייטק אז תכנית העבודה שלי מדברת על הקמת חממות טכנולוגיות בראש ובראשונה, הכשרת תלמידים מהתיכון לעסוק בתחום ולא כסיסמא שלופה מהמותן.


צריך וחייב להשקיע בצעירים כדי שאלו יישארו בעיר, אל תבטיחו להם הבטחות באוויר, אל תנסו לעשות עליהם סיבוב, הם יותר חכמים מכל עסקן ושרלטן, אני משתדל להראות להם אופק עם תכניות רציניות שעליהם עבדתי משך שנים וכראש עיר בכוונתי לממש אותן.


עייפנו מעסקנים, עייפנו ממחוללי קסמים שבאים לחלוב את המעט שנשאר לעיר להציע. את ילדיי שכנעתי להישאר באמצעות אותן תכניות אבל אם שוב נעניק הזדמנות לנביאי השקר ולשלוחי כרישי הנדל"ן תישאר טבריה ללא צעירים וללא נדלן.


אני מתחייב שכראש עיר הצעירים יקבלו פה עדיפות וקדימות על מנת שלעיר יהיה אופק, שיהיה מי שישיט את הספינה שנכון לעכשיו נוטה כבר על צידה.


הצטרפו אליי כי רק אחד משלכם יביא את השינוי. שבת שלום אשמח לקבל את תגובתכם: 052-8660157 ELMAKIYAS.LAWYER@GMAIL.COM
פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page