top of page

עמל טבריה ליום האהבה – שני דיירים, שני סיפורים ואהבה אחת גדולה


סיפור ראשון: בבריאות ובחולי

"לאחר זמן מה הבנתי שכל החששות הם לשווא..."

הפרש הגילאים לא מרתיע את חנניה וענונו ואשתו דינה. השניים, שנמצאים יחד בנישואים שניים, יודעים לאהוב אחד את השנייה בכל מצב דניאלה פיק וקוונטין טרנטינו לא לבד. גם הפרש הגילאים בין דינה ועננו, 43, ובעלה, חנניה, 64, הוא של יותר מעשרים שנה. חנניה מטופל בבית החולים הגריאטרי שיקומי, "עמל טבריה" מקבוצת בתי האבות "עמל ומעבר" והיה טבח במקצועו. דינה מועסקת בטיפול בקשישים בבית החולים בתגבור עם קשישים וגם עובדת באקי"ם עם משפחה בת 3 נפשות שגרים עם האבא בן 92 ושני ילדים עם פיגור שכלי בני 58,60. השניים נשואים בפעם השנייה, לכל אחד מהם יש ילדים מנישואין קודמים.


ההיכרות ביניהם הייתה בקניון בטבריה דרך מכר משותף והם אפילו זוכרים את התאריך המדויק: 30.12.2018 "הידידות בנינו התחילה לרקום עור וגידים", נזכרת דינה "ולאחר כמה זמן גם באה האהבה". כמובן שאת תאריך החתונה השניים לא ישכחו לעולם, ה- 4.6.2019.


"כאשר הקשר בינינו התחזק והבנו שאנו רוצים להתחתן עברתי לגור איתה בדירה בטבריה", מוסיף חנניה שבתקופת ההיכרות היה טבח במלון קלאב הוטל בטבריה. דינה עובדת כאמור ב"עמל טבריה", בתגבור עם קשישים.


החשש היחידי של חנניה היה פער הגילאים ביניהם, בעקבות האכזבה מנישואיו הקודמים. "לאחר זמן מה הבנתי שכל החששות הם לשווא, ודינה היא האישה המתאימה לי, אשת חלומותיי", הוא אומר.


ואיך קיבלו את זה הילדים שלך?

"הילדים כיבדו מאד את הקשר, שמחו בו ואיחלו לנו בהצלחה. גם הילד הקטן של דינה תמיד נותן לי הרגשה של אבא". מה שהגביר את אהבתם הייתה התמיכה של דינה, שסעדה את חנניה במשך חודש שלם בזמן שאושפז במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים פוריה, דבר שרק הגביר את אהבתו אליה.


תן לנו כמה טיפים לקראת יום האהבה ביום שלישי הקרוב.

"עזרה הדדית ודאגה אמיתית בכל מצב בבריאות ובחולי ביחסים אמיתיים וכנים אחד מול השני. לדעת לוותר מתוך דאגה ולמנוע חיכוכים. הנתינה העזרה האהבה והדאגה לכולם".


איך אתם מתכוונים לחגוג ביום שלישי הקרוב?

ביום האהבה הקרוב הם רוצים להפתיע האחד את השני במתנה מיוחדת. חנניה הבטיח לאחר שיצא מהשיקום, כי ייקח את דינה למסעדה.

מחכים אחד לשני לארוחת צהריים ועושים הכל תמיד בחיוך

אהבה בכל גיל

בני הזוג רות ואליאס סיטון נשואים "רק" 60 שנה. את יום האהבה הם חוגגים בכל יום, הם לא זקוקים לארוע מיוחד

רות סילביא סיטון (82) ובעלה אליאס סיטון (86) חוגגים כל יום את יום האהבה שיחול ביום שלישי הקרוב. הם לא צריכים מועד מיוחד כדי לציין אותו. אחרי 60 שנות נישואים הם חוגגים את אהבתם יום יום ושעה שעה. סיפור האהבה ביניהם הוא מושא לקנאה אצל כל אנשי הצוות והדיירים בבית החולים הגריאטרי שיקומי, "עמל טבריה" מקבוצת בתי האבות "עמל ומעבר".


בני הזוג עלו מארגנטינה בשנת 1974 עם שלושה ילדים בגילאים 5,7,9. אליאס מגדיר את אשתו כאשה מאד חמה אוהבת ומכבדת וכאחת שהצטיינה בכל מה שעסקה בו. רות סילביא מעידה על בעלה כבן אדם טוב בצורה יוצאת דופן. "שנינו אוהבים לעזור לכל אחד", היא אומרת "אנחנו תמיד יוצאים לכל מקום ביחד, מחכים אחד לשני לארוחת צהריים ועושים הכל תמיד בחיוך".


אז מה הסוד לזוגיות ואהבה כזו?

"תמיד לראות את הצד החיובי אחד אצל השני. אנחנו ביחסים מאד טובים מכבדים אחד את השני, כמעט לא רבים. משתדלים להיכנס הביתה ולהשאיר את הצרות בחוץ. כל אחד מקבל את השני, כשהוא חוזר מהעבודה, עם חיוך, חיבוק ונשיקה בכניסה לבית".


לירז ביטון, מנהלת "עמל טבריה", לא מפסיקה להתפעל: "מזוגיות מופלאה שרק משתבחת עם השנים, זה אומר שהגיל הוא רק מספר".

צילום: באדיבות עמל ומעבר

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page