top of page

על שיגעון הבחירות ברחבי טבריה, עמק הירדן, הגליל התחתון, כפר תבור, מגדל ויבנאל

מאת: חיים חליוה

שיגעון הבחירות לרשויות המקומיות, המועצות המקומיות, המועצות האזוריות לא נח לרגע. אם פעם כמעט ולא היו התמודדויות, כיום אין דבר כזה.

בית המשוגעים של טבריה מייצר איזה 9 מועמדים לרשות ובכל יום קם גיבור חדש, פשוט מדהים לגלות כמה יש אני מודה אני כבר לא יודע לזהות מי נגד מי ומי בעד מה ולמה.

הרבה מאוד אנשים בוחשים בקלחת הפוליטית. אני מודה חברים ותאמינו לי, מרביתם שחייני ביבים, אינטרסנטים למיניהם, אנשי עסקים עם אינטרסים כלכליים, ראשי מפלגות ארציות, ומי לא. והמעניין היא השאלה העולה, על מה רבים כולם?

הרי הכלה העיר טבריה הפכה למכוערת, פגומה, פגועה, פצועה, מדממת, ושקועה במצולות עם החובות הכבדים וחוסר האופק הקיים, אז למה לעזאזל רבים עליה כולם מה יש בה שאני לא רואה? מה פוטנציאל? נו ו... מה נעשה עם הפוטנציאל שהרי הפוטנציאל אינו חרדי הוא חילוני מובהק, אז מה אתם כל כך מתלהבים מהכלה?

משם נפליג אל הצפון, אל המושבה מגדל שכנתינו מצפון אשר גם בה שני מועמדים מתמודדים לרשות המועצה המקומית, האחד ראש המועצה המכהן, נתי אלפסי והשני עמרוסי בן המושבה מגדל. מגדל היא פנינה תיירותית מתפתחת, היא צומת דרכים לצפון וסמוכה לחוף הכנרת. יש בה מגוון תושבים רבים חלקם מגיעים גם מחוץ למושבה אל בתי הקייט שלהם. חיי הקהילה הם של חקלאים עובדי אדמה ילדיהם ובכלל אנשים שקטים. יש האומרים שנתי אלפסי עשה עבודה טובה ויש האומרים שלא.

במגדל זה היה תמיד ריב של חמולות של משפחות נגד משפחות אחרות. נתי אלפסי ניצח בעבר כאשר אין לו משפחות וחמולות ואילו כיום הוא נקלע למאבק על ראשות המועצה בין חמולות ומשפחות.

ממערב יש לנו את המועצה האזורית גליל תחתון שעד היום לא היה לניצן פלג מועמד להתמודד מולו, אך השבוע נכנס למרוץ לראשות המועצה בגליל התחתון מועמד חדש, שולי בן לולו, מכפר חיטים שהחליט שמגיע לתושבי הגליל התחתון שרות מהלב ולא פחות.

והנה גם בגליל התחתון שעד היום חשבנו שלא תהיה התמודדות אז כן יש מתמודד נוסף ויהיו בחירות לראשות המועצה בגליל התחתון. ניצן כראש מועצה נקלע לשנים בהם היו ממשלות מתחלפות כמו גרביים, לא היה לו קל כי חברי המליאה הם לא מיקשה אחת כמו בעמק הירדן.

על עמק הירדן, אומרים עליהם "אם יביאו הצעת החלטה במועצה בעמק הירדן שכדור הארץ הוא שטוח ההצעה תעבור פה אחד."

מה שמעיד על חברי המליאה ועל התנהלות שהיא לא בריאה ודיקטטורית. לניצן היו לא מעט חיכוכים עם סגנו. ניצן עשה כמיטב יכולתו אך גם שם הוא נתקל בלא מעט בעיות הוא ניהל מאבק ועדיין מנהל על כביש 65 והוא די הצליח במאבק. לא נשמעו כנגד ניצן פלג טענות על כוחניות או אי טיפול ביישובים ואפילו גבעת אבני הייתה יחסית שקטה במהלך כהונתו, להבדיל משכנו במזרח.

מדרום לטבריה יש לנו את המועצה האזורית עמק הירדן, שגם שם תהיה התמודדות בין עידן גרינבאום לעו"ד אביגדור שמואל, מתל קציר.

גרינבאום סבר שהוא מועמד יחיד אך לפני מספר שבועות החליט עו"ד אביגדור שמואל שהוא מתמודד לראשות המועצה בעמק הירדן.

בעמק, יש את החונטה הקיבוצית 19 קיבוצים הבוחרים בשיטה של הקיבוצניקים רק לא... אבל אנשי כנרת המושבה, רכס הפוריות, אלמגור ויישובי צפון הכנרת אלו הסובלים מהתנהלות כוחנית של מועצה הגוזלת להם את המגיע להם, מפלה אותם לרעה מהקיבוצים בעמק גוזלת את ההכנסות ומשחקת בכספים כרצונה כאשר היישובים ונציגיהם נחשבים כעניים פושטי יד הנשדדים על ידי עריצות דמוקרטית של הקיבוצניקים.

הקיבוצניקים, הם הנהנים ממתנת ידו של ראש המועצה, כתנאי לתמיכה במליאת המועצה. לא מעט ישובים נכון להיום כלל לא מעמידים רשימות לוועד היישוב, כי רק המחשבה של להמשיך ולהיות פושטי יד וחסרי יכולת לנהל אורח חיים ואיכות חיים עם תנאי סביבה הולמים לא מתאפשרים להם בשל העדר תקציב הולם. משכך, בכוונתם לזרוק הכל למועצה.

עו"ד אביגדור שמואל החליט להתמודד לראשות והוא מבקש עמק שווה, הוא לבטח ימשוך אליו קולות לא מעטים גם מהקיבוצים, אך בכל זאת יהיה שם קרב קשה.

מקופחי ושונאי עידן גרינבאום גם בקיבוצים התעצמו והתרבו ויש להם לא מעט ביקורת על התנהלותו הכוחנית במהלך השנים. דבר אחד בטוח המועצה האזורית בעמק הירדן של היום היא מועצה שפועלת באופן כוחני, לא שקוף, חסרת ביקורת עצמית כלל, למרות שיש לכאורה מבקר המרוויח הון ומקבל הטבות שכר והנחות מכאן ועד להיכן שירצה בעבור שתיקתו ואי ביקורת מתחייבת בדין מצידו, ישנה התנהלות אינטרסנטית, המועצה לא משקיעה בחינוך את הנדרש, גרינבאום הגדיל את מצבת כוח האדם שלה מ-280 איש בתקופת יוסי ורדי עד למעלה מ-420 עובדים כיום!! יש לו הסברים נבובים אבל כולם בעמק יודעים שהמועצה הפכה להיות מקום תעסוקה לחברים של... כך מגדירים זאת רבים במועצה, אין ולא נראית איזה השקעה בתיירות, חשיבה על החזרת הבנים לקיבוצים, בהכשרת קרקעות לקליטת הבנים, בבניית אזורי תעשיה זמינים לסטרטאפים בהייטק, ובכלל מאז 2016 ועד היום לאן הלכה המועצה ומה היא ייצרה עבור תושביה? בכיריה הם yes man העושים כדברו של הבוס גם בניגוד למותר בלא מעט מקרים.

כחבר מליאת המועצה בחמש שנים האחרונות אני יכול להעיד, המלך הוא עירום! כאשר ילך גרינבאום לביתו בבוא היום הבור שיתגלה לתושבי העמק יהיה גדול וכשיחשפו המעשים הנוספים שנעשים, רבים יגידו וואלה? אני לא מאמין. זה כבר קרה לי בעבר! אבל תאמינו זה המצב אני שם במליאת המועצה. אבל ימים יגידו. הכל נתון לשיקול הבוחר. עו"ד אביגדור שמואל יצא לקרב לא קטן ולא קל וגרינבאום הוא ראש מועצה כוחני ומכהן שכבר מנצל מעמדו לרעה בעניין ומנחה עובדיו איך לפעול בכדי לחסום את עו"ד אביגדור שמואל.

ביבנאל עדיין אין מועמד אל מול, שניר אריש, נכון להיום וגם לא נראה מישהו באופק, ונראה שכלל לא יהיו בחירות ביבנאל.

בכפר תבור שם חברים הצטרף השבוע מועמד נוסף שהציג מועמדות אל מול הצעיר המקצועי שכבר פועל ביישוב המדהים הזה כפר תבור, עודד הלפרין שנראה שעושה עבודה נפלאה ביישוב ובמועצה שלו. היה ויש שקט תעשייתי לאורך השנים שלא כמו בתקופת יוסי דולה ז"ל האגדי ובכל זאת עודד הלפרין ינהל מסע בחירות בקרב תושבי היישוב אל מול מתמודד המתגורר ביישוב כשנה ויותר והציבור יאלץ לומר את דברו אבל בכל זאת התמודדות.

הנה כי כן שיגעון הבחירות לרשויות באזורנו החל להשתגע לגמרי יש האומרים טוב שכך ויש האומרים שחבל על הזמן מה שהיה הוא שיהיה. אבל ציבור יקר, אם לא טוב לכם אל תלכו שבי אחרי מילים והבטחות כי אלו לעולם לא מתקיימים.

החליפו אם צריך והשאירו אם הוא טוב. אבל... הפעילו שכל ישר ושיקול דעת ענייני! ותמיד תזכרו, היכן שיש ספק אין ספק אומר הפתגם. בהצלחה לכלל המועמדים.


#טבריה #עמקהירדן #גליל תחתון #מגדל #יבנאל #כפרתבור #גלילתחתון #בחירות2023 #יוסיבןדוד #יוסינבעה #שניאילוז #רוןקובי #אביביצחק #ניצןפלג #נתיאלפסי #עמרוסי #שוליבןלולו #עידןגרינבאום #עודאביגדורשמואל #עודדהלפריןאולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page