top of page

על הסליחות הסליחה והמחילה

מלחמת יום כיפור הייתה יום שחור למדינת היהודים

הבחירות הקרבות הם יום שחור פנימי גדול עוד יותר לחברה בישראל

כאשר יש לעם היהודי אויב משותף, הם בין רגע הופכים להיות כמו אגרוף ברזל מונחה מטרה להכות באויב. כך עשינו בכל מלחמות ישראל למן היום בו נלחמו היהודים האמיצים בכדי להקים את המדינה ועוד הרבה לפני.

ניצחנו במלחמות רבות. 3 צבאות קמו עלינו, אך ב-6 ימים הבסנו אותם. ניצחנו במלחמת יום כיפור כאשר הסיכוי היה לרעתנו והייתה סכנה של ממש, אך כשחשנו סכנה שהאויב יכה בנו הפכנו לאגרוף ברזל שהיכה באויב באשר הוא, סוריה, מוצב החרמון, העיניים של המדינה, רמת הגולן. הצבא המצרי שגילה שקו בר לב איננו וזה סתם בלוף, ונשאר רק בר לב, אך אין באמת קו בר לב, רק אומץ ליבם ותחושת הסכנה לאבד את הבית היא היא שחיברה בין כול החיילים והעם וכאילו היינו עם אחד, מפלגה אחת, עם עוצמות אדירות ותחושת שליחות לשמור על פיסת הקרקע הקטנה שלנו.

והנה אנחנו ניצבים כיום אחרי 74 שנים של בניית המדינה ולפני מערכת בחירות, המי יודע כמה.

כולם מדושני עונג, נהנתנים, רכבים חשמליים ומכוניות פאר, וילות במיליונים, מחוברים ומתחברים אל עטיני השלטון המרכזי / המקומי, מחלקים תפקידים, מרוויחם מהצד אתנן כזה או אחר, אפילו משקיעים במיגון משפחה אחת בישראל 50 מיליון שקל?! מפוצלים ומפולגים, ימין שמאל, שונאי חיילים קיצוניים, אוהבי ארץ ישראל קיצוניים, כאלו שטוענים אנחנו הכל יכול, אנחנו בשיטת סמוך על סמוך, מרמים, משקרים, גונבים, מספרים סיפורים, שלטון מקומי מושחת, מערכות שלטון מרכזיות שאינן מושלות, בית משפט שבו הכל שפיט וכל שופט שנכנס למערכת הופך במיידית לאלוהים הכל יכול, כוחניות, יוהרה ושררה במערכות השלטון שולטים ואיש הישר בעיניו יעשה והנה העם שאין לו ארץ אחרת קרוע תלוש שונא איש את רעהו ונאבק עם עצמו בכדי להשיג מעט ביטחון שקט ומזור מתחלואות חוסר המשילות של השלטון המרכזי. השקרנים יגידו לנו זה אשמתו של זה ולהיפך.

ואני תוהה ביני לביני ושואל, רגע מה כל אחד מאתנו רוצה באמת שיהיה במדינה מבחינת הכי טוב שיש, חלום, פנטזיה. אז החלום שלי הוא קודם כל ולפני הכל ארץ ישראל היא ורק היא החשובה לי מכל לפני כל דבר אחר. חלום וסף הוא כנסת נבחרת ומאוחדת שמושלת ביד רמה ומעניקה לאזרחיה בטחון פנים, ביטחון כלכלי, ביטחון לכל איום עתידי, שינוי חוקים בסיסיים שכל הפוגע בביטחון המדינה ניתן יהיה לגרשו לאלתר, מי שלא משרת את הצבא לא יוכל להתמודד לכנסת ישראל, ח"כ שהורשע בפלילים וריצה עונש מאסר לא יוכל להתמודד שוב לכנסת, שהכנסת הבאה תעשה רפורמה ושינוי מעמיק בכל מערכות החוק, המשפט, הליך מינוי שופטים, החלת פסיקת ההתגברות, בית המשפט העליון אינו הריבון הנבחר, תפקידו רק ליישם את החוק שקבע המחוקק, חיזוק משטרת ישראל במאות שוטרים, ניידות ותקציבים, הפרדת מעמד היועץ המשפטי לממשלה לשניים. בקיצור אחרי 74 שנים חייבים לעשות התאמות מתבקשות בכל התחומים ויפה שעה אחת קודם.

ובתחום העיקרי מי ייתן ואמרתו של רבי עקיבא "ואהבת לרעך כמוך" תהיה נחלת הכלל ואירועי השנאה והשטנה ייעלמו כלא היו. לא על מה שיש היום חלמו האמיצים הקבורים בבתי העלמין הצבאים. העניקו לגיבורים והאמיצים את הכבוד הראוי. גמר חתימה טובה וזכרו כי אין הקדוש ברוך הוא מוחל על מעשים של בין לחברו.


תשמרו על מה שיש כי אין לנו ארץ אחרת. תבחרו שמאל תבחרו ימין לא משנה, העיקר שנכבד איש את רעהו. צום קל ונעים.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page