top of page

מתקרבות הבחירות לוועד העובדים בעיריית טבריה.


וועד עובדי עיריית טבריה הוא הוועד הגדול ביותר בטבריה וניתן לומר כי באזור בכלל. במשך יותר מ-25 שנה שימש, ארצי מרדכי, כיו"ר הוועד בעיריית טבריה.

ארצי, ביחד עם חבריו לוועד בכל עת, צבר במהלך השנים הישגים לא מבוטלים כגון פסק דין עובדי קבלן, ביטול החלטת ראש העיר לאחזקת רכב לעובדים, נושא פרשת אלגאלי, ועוד עשרות מאבקים פרטניים לטובת עובד/ת כזה או אחר ובאשר הם.

הישגים אלו למען העובדים במהלך השנים בתביעות שהניבו זכיה בבתי הדין לעבודה לטובת העובדים הם שהותירו את ארצי מרדכי בתפקידו, בשל העובדה שבכל עת העובד היה לנגד עיניו. העובדים ידעו תמיד ברגע האמת להוקיר תודה ולהחזיר טובה ובחרו בו פעם אחר פעם במהלך 25 שנים, וזכו!

נספר מעט על יחסי הכוחות בין שתי הקבוצות ומה הולך לקרות לקראת הבחירות. כזכור, לאחר פרישתו של, ארצי מרדכי, מעיריית טבריה, שכאמור שימש 25 שנים כיו"ר ועד העובדים, החל קרב הירושה ובו כ-600 מעובדי העירייה יצטרכו לבחור את יו"ר הוועד החדש שלהם ואת 6 הנציגים, לתפקיד חברי ועד העובדים אשר ייצגו אותם ב-3 שנים הבאות בכל ענייני יחסי העבודה העתידיים שממילא קשים לאור מצבה של העירייה.

לפני פרישתו של ארצי, ביחד עם הוועד הקיים הם גרמו לכך שמר אלגלי יהושע לא יבחר לתפקיד מנהל אגף משאבי אנוש בעיריית טבריה. מיד לאחר מכן הוכרז על סכסוך עבודה בעיריית טבריה בנושא תנאי העסקתן של הסייעות בגני הילדים, מניעת העברתן להעסקה באמצעות המתנ"ס, ביטול ההנחיה לחייבם לעבוד בגנים בחופשת מחלה, תשלום בגין יום לימודים ארוך בגנים ונושאים נוספים. כמו כן, ביטול החלטת עיריית טבריה להעסיק / להכפיף אגפים נוספים למתנ"ס פירסט.

לאור פרישתו של ארצי ומאחר והבחירות יתקיימו ביום ראשון 26 ליוני. הנושאים הבוערים שעלולים לפגוע במאות עובדי העירייה הוקפאו עד אחרי הבחירות לוועד העובדים.

נראה כי בטבריה כמו בטבריה הפוליטיקה בגרוש ממשיכה והפקיד הממונה מטעם משרד הפנים, בועז יוסף ומנכ"ל העירייה עופר אזראד הבינו שהבחירות לוועד הינן גורליות להמשך המהלכים אשר תוכננו ומתוכננים על ידם עד כדי פגיעה בעובדים ובזכויותיהם. ימים יגידו.

אין ספק שארצי מרדכי היה לא מעט פעמים חומה בצורה בהגנה על זכויות העובדים והעובדות וכיום השניים המוזכרים לעיל, ירצו מאוד שהוועד אשר יבחר יהיה מקורב אליהם והם פועלים מאחורי הקלעים למען המטרה, וועד לא דומיננטי כזה שלא יפריע להם במהלכים שהתחילו לפני מספר חודשים וכאלו שבדרך.

הרשימות שרצות נכון לרגע זה לתפקיד יו"ר הוועד הם אלו: המתמודדת שהלכה דרך ארוכה מעל לעשור עם ארצי מרדכי, ובמהלך הדרך צברה ניסיון רב בניהול והתמודדות במאבק על זכויות העובד/ת, הגב' אתי ברוס, מתמודדת לתפקיד יו"ר ועד העובדים. עד לפרישתו של ארצי מרדכי, שימשה אתי ברוס כסגנית יו"ר הוועד הקיים. אתי ברוס באופן ברור מאליו תמשיך לנהל את המאבק ואת סכסוך העבודה בתהליך למניעת העברת הסייעות ועובדים נוספים במחלקות נוספות בעירייה תחת ניהול המתנ"ס. אתי תמשיך להגן על הסייעות וכלל עובדי העירייה בכל ענייני עבודתם כמיטב המסורת בה פעלה במהלך עשור ויותר. בקבוצתה של אתי ברוש יש שלוש נשים, סייעות. שתי עובדות מהאגף לשירותים חברתיים, ועובד אחד מסקטורים נוספים.

ממולה מתמודד לתפקיד יו"ר הוועד, אביטן אהרון, ובקבוצתו נמצאים 6 גברים ואישה אחת בלבד. נראה שהייצוג הנשי בקבוצה של אתי ברוס משקף את הרגישות לנשים העובדות. הקבוצה של אהרון פתחו קבוצת ווטספ וכללו בתוכה את כלל עובדי העירייה.

אחת העובדות אשר הוכנסה שלא ברצונה אל קבוצת הווצאפ, מסרה שהחליטה ביחד עם עובדות ועובדים רבים נוספים לצאת מהקבוצה בגלל התוכן הבוטה בקבוצה ובה הכפשות ופגיעה בעובדי העירייה, ביקורת לא עניינית והבטחות רבות אשר בוודאי לא ניתן לממש אותן לנוכח הקשר בין הקבוצה של אביטן לבין הנהלת העיריה. ההבטחות אינן בתחום אחריותם של חברי ועד העובדים. העובדת הפורשת מסרה כך: "הקבוצה אשר נפתחה פוגעת באינטליגנציה שלנו ובה הכפשות והבטחות רבות ומגוחכות, לחייב את העירייה לשלם לנו על משקפיים שנפגעו, האחרת מבטיחה להעלות את השכר של העובדים והם שכחו שיום לאחר הבחירות הם יצטרכו לייצג את כלל העובדים ולא רק לרצות את הממונים עליהם וליישם הבטחות סרק.

אני פונה לכלל עובדי/ות העירייה לבחור את המועמדים/ות בעלי הרקע והניסיון המוכח אשר ייצגו ומייצגים את עובדי העירייה מזה שנים רבות ומכל הסקטורים. בחירה במועמדים המבטיחים הבטחות סרק, דווקא הם לטעמי אלו שיינטשו את העובדים יום אחרי הבחירות, לכן, זו תהיה טעות מיסודה!

יש בנו חשש כבד שהם יפקירו את העובדים ידאגו לאינטרסים שלהם ויאפשרו להנהלת העיריה ליישם את הפגיעה בעובדי העירייה המתוכננת ואשר מרחפת מזה זמן מעל ראשינו.

צריך לזכור, בעוד כשנה בועז יוסף מסיים את תפקידו כיו"ר הוועדה הממונה. ראש העיר שיבחר ימנה מנכ"ל חדש מטעמו לעירייה. מנכ"ל חדש לא חייב לאיש דבר וחצי דבר. מדובר במשרת אמון. אין לי ספק שרוב העובדים יבחרו כמוני, באתי ברוס לתפקיד יו"ר ועד העובדים ביחד עם כל חברי ועד העובדים בקבוצה שלה. זה ברור כשמש שהם יבחרו ברוב מוחץ והכי חשוב רק הם יוכלו לייצג אותנו עובדי העיריה בכבוד הראוי לנו".

מטבעו קרב ירושה הוא קרב קשה, עובדי העירייה חייבים להיות מאוד זהירים בבחירת שומר הראש שלהם ובמיוחד לתקופה הקרובה, בשל הנסיבות בה נמצאת העירייה. יו"ר הוועדה הממונה לא חייב לאיש דבר וחצי דבר, הוא חייב רק לאזן כלכלית את העירייה. שומר סף חזק לא יעניק ליו"ר הוועדה הממונה את ראשם של עובדי העירייה על מגש של כסף, הוא יילחם כמיטב המסורת בה פעל כעשור ויותר.

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page