top of page

משרד הפנים – תוכנית המראה או נחיתת אונס

עודכן: 5 בספט׳ 2022

האומנם משרד הפנים מעניק לטבריה המראה או נחיתת אונס? ימים יגידו! אנסה להסביר למה אני חושב שלא נמריא.

השרה איילת שקד, העניקה לטבריה רבות. לאלו שזוכרים, אני הייתי אחד ממליצי היושר לאישה המדהימה הזו. אישה בעלת יכולות אדירות, שמובטח היה לה עתיד גדול בפוליטיקה ויש שראו בה ראשת הממשלה בעתיד. אני הייתי אחד מאלו. אך מסיבה שאינה ברורה כוכב הצפון שלה דעך עד כי נראה שחמקה מבין אצבעותיה הקרמה שהייתה כצל ונר לרגליה.

משרד הפנים - תוכנית המראה או נחיתת אונס
מקור: דוברות איילת שקד, שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

איילת שקד היא החליטה על בנית בית משפט חדש בטבריה, איילת העניקה סיוע לא מבוטל נוסף במהלך כהונתה כשרת משפטים לטבריה, פעלה להשבת הטברייני מהכלא בתאילנד אל חיק אימו ובכלל הייתה אוזן קשבת ואישה פעילה.

אך הפעם כשרת הפנים, איילת שקד, לטעמי לא עושה מעשה נכון לטובת טבריה ותושביה כעיר תיירות? היא עושה דווקא מעשה טוב לחרדים ובמילים אחרות לאריה דרעי דרך נציגו בטבריה.

אני סבור שהיא טועה אבל חשוב יותר מוטעת ע"י גורמים אינטרסנטיים. לימים נדע אם טעיתי.

ברור לכל שיו"ר הוועדה הממונה, בועז יוסף, הוא נציגו של אריה דרעי. לבועז יוסף ברור שאריה דרעי בדרך אל משרד הפנים, אחרי הכל הוא צופה פני עתיד. אז אריה דרעי ביחד עם בועז יוסף שפעלו ביחד בכדי להדיח את המודח כמו גם אריה דרעי מינה את היו"ר הנוכחי בועז יוסף וסילק את מוני מעתוק המצויין.

סיור שערכתי בשכונות החרדיות מעל הביג נתן לי להבין שטבריה בדרך לאבדון טוטלי. הציבור החרדי בטבריה הוא כבר מעל ל-40% ומשכך צר לי, אך טבריה כבר בנחיתת אונס ולא בהמראה.

נחכה עד אחרי הבחירות הבאות ואז יתבררו המספרים האמתיים בספרי הנה"ח של העירייה שהשרה שקד מתפעלת מהם כאילו הם משקפים את כל האמת. בועז מכיר את הדרך והשיטות ואיך ניתן לשחק במספרים ולהציגם לשרה איך שרוצים. אחרי הכל, הזיכרון של הציבור קצר. גם במשרד הפנים שכחו שגנבו מהקופה הציבורית במועצה אזורית עמק הירדן שעליה היה מופקד בועז יוסף כגזבר כ-8 מיליון שקלים!!! למה בועז לא הרגיש בגניבה, למה בועז יוסף לא חויב בחיוב אישי? בועז גם היה זה ששילם שכר עודף לבכירי המועצה בעמק הירדן. בוועדה לחיוב אישי כתבו עליו דו"ח חמור ביותר. נו ו... אך בסוף פטרו את בועז יוסף מהחיוב האישי ע"ס 200 אלף שקלים. אחרי הכל הוא מהברנז'ה הוא כבר ממונה על המחוז וכמו שאמר הפרקליט סעדה לעמית סגל "זה צורך של המדינה" ובמשרד הפנים שומרים על בועז יוסף ומכשירים את מעלליו בשתיקה. כך גם משרד הפנים עם כל רואי החשבון שלו וכל המבקרים למיניהם כלל לא עלו על המעילה במהלך שנים, זה 8 מיליון שקלים מהקופה שהלכו לטייל בשדות הבננות שבעמק הירדן ואצל דוכני הפיס והלוטו.

בועז יוסף, היה אז הגזבר שאישר את הגניבה ע"י העברת הכרטיס החכם שלו ללא בדיקה מעמיקה, רואי החשבונות מטעם משרד הפנים התרשלו לחלוטין כולל מערך הביקורת במועצה. אבל הכלבים נובחים והשיירה עוברת עד ש... היה איזה עיתון קטן בן חמישים שנה ועיתונאי שהיה הטריגר לחקירה כולה שהביאה לחשיפה לבדיקה לחקירה ולהרשעתו של אחד העובדים במחלקת הגזברות. על עניין השיקים שנפדו בצ'נג'ים בועז יוסף לא התלונן והעובד לא נחקר עליהם כי... וכן משרד הפנים היקר גם ראש עיריית טבריה זוהר עובד פיטר את בועז יוסף מתפקידו כגזבר העירייה בשל נסיבות מבישות וזה פורסם בהרחבה בעיתון קטן עם עיתונאי חושפני ונושך. היו כמובן לעיתון הקטן עוד חשיפות על הנעשה במועצה האזורית עמק הירדן על התנהלות כספית כזו או אחרת תשלומי שכר עודפים לעובדים בכירים ועוד... אך קצרה היריעה.

כל אלו ועוד לא הפריעו למשרד הפנים והם אפילו קידמו את בועז יוסף למנהל מחוז.

עכשיו מגיעה הידיעה ממשרד הפנים על כי טבריה, נהריה, נוף הגליל, קרית מוצקין, קרית שמונה. והמועצה המקומית חצור הגלילית וקריית מוצקין - יצאו לדרך ב-25.7.2022 בתכנית המראה שמוביל משרד הפנים ברשויות המקומיות

שרת הפנים, איילת שקד, פתחה את כנס ההשקה של המחזור השני בתוכנית ההמראה של משרד הפנים ל-25 רשויות חדשות שמצטרפות להצלחה בחיזוק הרשויות ופיתוח ארגוני כלכלי שהחל בשנת 2018 ועדיין ממשיך ב-22 רשויות מקומיות במסגרת המחזור הראשון.


טבריה, נהריה, נוף הגליל, קרית מוצקין, קרית שמונה. והמועצה המקומית חצור הגלילית וקריית מוצקין שעמדו בתנאי הסף על התחייבותם בכניסה לתכנית ההמראה אשר במסגרתה יוענקו להם סך של כ-255 מלש"ח להקמת פרויקטים כלכליים ותקציביים של הרשויות ויובילו לשיפורים משמעותיים בארגון הרשות המקומית, בהכנסותיה ובאופן התנהלותה.

שרת הפנים, איילת שקד, ברכה את הרשויות וציינה כי "תוכנית ההמראה היא אחת התכניות החשובות במשרד הפנים עבור הרשויות המקומיות שמטרתה העיקרית היא להוביל לחיזוק הרשויות לעצמאות כלכלית, זו הדרך שלכם להוביל את הרשות באמצעות התקציבים לפרויקטים מקצועיים ומניבים תוך שיתוף פעולה וליווי הדרגים המקצועיים במשרד".

משרד הפנים מוביל את תכנית ההמראה בשיתוף עם משרד האוצר ומטרתה העיקרית היא לפתח תשתיות ניהוליות וארגוניות בנות קיימא ברשות המקומית, אשר יהוו מנוף לתפקוד יעיל ואפקטיבי שלה, ויביאו לשיפור באיכות השירות לתושבים ובאיכות החיים ברשויות.

לתכנית הנוכחית היו שינויים, זאת במסגרת הפקת הלקחים, הוחלט על הוספת מרכיבים רבים ושונים ביניהם המודל התחרותי. במסגרת זו יתמודדו הרשויות ויתחרו ביניהם על תקציבים נוספים אותם יעניק משרד הפנים. הרשויות יתחרו ביניהם על סך תקציב של 64 מיליון ₪ מלבד תקציב הבסיס אותו תקבל כל רשות במסגרת תוכנית ההמראה. במסגרת התחרות, כל רשות תוכל להגיש הצעות לפרויקטים בסך כולל של עד 15 מיליון ₪. הפרויקטים יבחנו בוועדת ההשקעות שיקים משרד הפנים, והיא תדרג את הפרויקטים על פי קריטריונים שיקבעו מראש.

אליהו כהן, בכיר בעיריית עכו ומנהל אגף הנכסים בעירייה, סיפר על ההצלחה של העירייה שלקחה חלק במחזור הראשון בתוכנית ההמראה של משרד הפנים.

מה ששרת הפנים לא לקחה בחשבון זה שהפקיד הממשלתי יו"ר הוועדה בכדי להראות לה מספרים טובים בספרים פעל כנגד תושבי טבריה ואורחיה. הוא שילש את כמות דוחות החניה הנרשמים בטבריה אפילו בימי שישי שבת ואפילו בשעות לילה ועוד בשכונות העיר מה שמעולם לא היה. אלו מספרים שמתבטאים בספרי העירייה שמראה היו"ר למשרד הפנים. תוסיפו לכך את הגדלת אגרות השילוט בכמעט פי שלוש והנה עוד מספרים וכספים שנשדדים מציבור בעלי העסקים הטברייני אבל בספרים מובילים להמראה, אם לא די בכך אז המדידות המפורסמות בעיר שמוני מעתוק עשה סדר וחוק בעניין ואז בועז שינה הכל והמדידות קפצו בטירוף ויש הוכחות לכך שבתים קפצו במאה מטרים בכפול בכלל בלי בדיקה מעמיקה והכל בכדי שבספרים יראו במשרד הפנים כספים שאמורים להגיע מחיובי ארנונה למרות שבפועל כמעט כל המדידות שגויות וזה נתון היום באופן בדוק לבחינה מחודשת דרת ואופן המדידות.

כן שאני מבין הנה עוד מספרים לכספים שכאילו הכנסות המורידות מהגירעון... בשים לב כל המעשים האלו של יו"ר הוועדה הממונה בועז יוסף הם מעשים של גזל ושוד כספים מכיסו של הציבור שממילא קורס.

ובמשרד הפנים שמחים שהציבור הטיפש בטבריה משלם יותר דוחות חניה כך גם האורחים שכלל אין להם אפשרות אפילו לרכוש כרטיס חניה וניתן לחנות רק באמצעות פנגו, אבל אנשי משרד הפנים מרבית האורחים חרדים עם טלפון טיפש אז איך בדיוק יחנו בעיר התיירות? איך יחנו תיירים מחו"ל. אם 6 מנדטים בחרו במודח אז אין ספק שהציבור טיפש הציבור משלם וישלם. אבל אתם במשרד הפנים אמורים לשמור על הציבור, על יוקר המחיה, וזה לטעמי לא נראה כך.

מוני מעתוק קרדיט צילום משרד הפנים
מוני מעתוק קרדיט צילום משרד הפנים

אין בליבי ספק שבטבריה, אריה דרעי, שר הפנים הבא, יהיה ביחד עם אנשי ש"ס המרוויח הגדול. אבל, יו"ר הוועדה הממונה, בועז יוסף, הנחשב נציגו של אריה דרעי בטבריה אחרי שמינה אותו ופיטר את מוני מעתוק בכדי לסייע לאנשי ש"ס.

גם אריה דרעי וגם בועז יוסף וחבריו עושים הכל מבלי לשים לב בכדי שראש העיר המודח ינצח גם בבחירות הבאות, גם אם לא יעשה כלום וממש ישתוק. ומשרד הפנים כהרגלו מזה סיים יגאל ביבי את כהונתו כראש עיר פגע ופוגע בעיר טבריה ומותיר אותה כמאכל לזאבים.

עשו טיול בשכונה החרדית מעל ביג. מומלץ ללכת לראות איך העירייה מתרפסת אל מול האלימות הפיזית של החרדים במקום. הם שרפו מגרשי כדורסל באופן מוחלט. לאחר מכן הציבו המקום מכולות כך שאין יותר מגרש כדורסל. הם מציבים מבנים ארעיים על ימין ועל שמאל מוסיפים שטחי בניה ללא היתר והכל אחרי שהושקעו סכומי עתק מכספי משלם המיסים בבניית המגרשים והמתקנים. הלכלוך ההרס של החדש בכל פינה.

את כוחו של המגזר החרדי נראה היטב היטב בבחירות הבאות. לצערי שרת הפנים איילת שקד טבריה עם בועז יוסף לא תמריא כי אם תנחת נחיתת אונס ותתרסק. מי ייתן ואתבדה.

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page