top of page

משב רוח רענן על ענף האדריכלות של הצפון

אחד הפרויקטים המשמעותיים שמשותפים לרבים מאתנו, תושבי הצפון, הוא הגשמת החלום האולטימטיבי: בניית בית. לא בכל יום בונים בית, גם לא פעם בשנה. זה פרויקט של פעם בחיים.


דניאל בורדסוב אדריכלות - משב רוח רענן בצפון

אם אנחנו רוצים שיעבור הלאה לילדינו וילדיהם, לא מספיק לבצע אותו "טוב" – כדאי מאד לשאוף ל"מצוין". אז איך בכלל ניגשים לפרויקט כזה מבלי לאבד את העשתונות? פשוט מאד: בוחרים מתכנן שהוא לא רק מעולה במה שהוא עושה, אלא גם בן אדם עם יכולת הקשבה, הכלה ולב. את כל אלו, ועוד קצת, מצאתי אצל דניאל בורדסוב.


"דניאל בורדסוב, אדריכלות" הוא משרד בוטיק קטן וחם שיושב באזור תעשייה קדמת גליל, ליד טבריה. המשרד ממוקם בקומה השנייה בתוך בית המסחר לבניין "טל – גולן".

את המשרד הקים דניאל לפני שמונה שנים כשהוא בסך הכל בן 28, הגיל הממוצע שבני דורו בדרך כלל רק מתחילים לקחת צעדים מהוססים בכיוון של בחירת מקצוע וקריירה. פרטים מעניינים נוספים שגיליתי במסגרת הכרותינו, קשורים להידבקות החמורה שלו בחיידק האקדמי. למד תואר הנדסאי אדריכלות, לימודי תוכנה ולימודי 'ניהול פרויקטים בבנייה' מטעם הטכניון. במשרדו משתמשים בתוכנות החדשנית והמתקדמת ביותר כיום. הוא הוסמך על-ידי חברת התוכנה הגדולה בעולם לפיתוח תוכנות אדריכלות, אוטודסק (Autodesk). מלבד ניהול משרדו, דניאל הוא גם מרצה מן המניין במכללה שבה למד אדריכלות "מכללת כנרת". הוא מלמד את חוג הנדסאות הבניין - שרטוט ממוחשב ותלת מימד.

נפגשתי איתו כדי להכיר את פעילות המשרד קצת יותר לעומק.מהם תחומי המומחיות של "דניאל בורדסוב אדריכלות"?

המשרד מתמחה בבנייה פרטית ומוסדית, עיצוב פנים, שימור מבנים וכל סוגי השיפוצים. המשרד מטפל בכל שלבי הבנייה לרבות, תכנון אדריכלי, היתרי בניה, תוכניות עבודה ולמעשה כל מה שצריך בכדי להוציא לפועל פרויקט בנייה מבוצע למשעי.


המגזר הפרטי פונה לבתי מגורים באזורנו, ואילו המגזר העסקי והמוסדי עוסק בתכנון ועיצוב מבני תעשייה, מסעדות, ברים ומקומות בילוי שונים. תחום התמחות נוסף הוא "שימור מבנים". אזורנו רווי במבנים עתיקים הראויים לשימור. אנו עובדים בשיתוף עם מועצות אזוריות ועיריות עבור פרויקטים של שימור תכנון ושיפוץ מבנים. אנחנו יודעים לקחת מבנים אלו ולהפוך אותם לפנינות יפיפיות.מעניין מאד. תוכל לספר לי על מבנה שכזה?

"בית ורדי" בטבריה. פרויקט מעניין מאוד של שיפוץ למטרת שימור מבנה היסטורי קיים. אני מניח שכל תושב מקומי מכיר אותו, אבל למי שלא, מדובר במבנה ותיק ומיוחד במינו עם מורשת וסיפור טראגי שעומד מאחוריו. קיבלנו אותו כמבנה לשימור במצב רעוע לגמרי והפכנו אותו לפנינה מלוטשת ומיוחדת. אני מאד גאה שהייתה לי הזכות להוביל את הפרויקט הזה שהשיב עטרה ליושנה.כשביררתי לגבי המוניטין שלך באזור, הבנתי שיש לך "טביעת אצבע" ייחודית שאנשים כבר יודעים לזהות. איך היית מאפיין את הסגנון הייחודי הזה שלך?

בגדול, הסגנון שלי הוא מודרני - עכשווי. אנחנו מתכננים גם בתים כפריים, אבל זה תמיד מעין הכלאה בין הסגנון הכפרי לסגנון העכשווי. זאת בעצם החוזקה שלנו, אנחנו יודעים לייצר שילובים ייחודיים שלא פוגשים כל יום. חשוב לי לתכנן מבנים שיש להם סגנון ואמירה. זה לא סתם "עוד בית". אלו בתים שהתכנון שלהם מבוסס על המון מחשבה. בתים עם אופי, שואו וקלאס."בית ורדי" בטבריה. פרויקט מעניין מאוד של שיפוץ למטרת שימור מבנה היסטורי קיים. אני מניח שכל תושב מקומי מכיר אותו, אבל למי שלא, מדובר במבנה ותיק ומיוחד במינו עם מורשת וסיפור טראגי שעומד מאחוריו.

מה לדעתך מבדל את המשרד שלך משאר משרדי האדריכלות?

השירות האנושי והמקצועי. סגנון התכנון והעיצוב הייחודיים. המשרד שלנו הוא משרד בוטיק. הדבר שלדעתי הכי מורגש בעבודתנו הוא היחס החם ותשומת הלב המדוקדקת לפרטים הקטנים. זה מתאפשר אך ורק בזכות שיתוף הפעולה ההרמוני של הצוות.


אדר זכריה – מנהלת המשרד עוסקת בתכנון ראשי, מתפעלת את הפעילות והשותפות, תיקי הלקוחות ומטפלת בכל נושאי הרישוי. הביקורת והמגע המיוחד שלה הכרחיים להתפתחות של כל פרויקט.


נטלי רינסקי - אוחנה - היא אמונה על הפן הטכני: תכנון מערכות בניין משלב השלד ועד שלב הגמר. מתמחה בהדמיות העוזרות ללקוח להבין את הנראות הוויזואלית של הפרויקט טרם בנייתו. אני מתווה את הקו והסגנון ומחבר את כל החלקים יחדיו.


אנחנו צוות מנצח! הרבה בזכות הערכים המשותפים שלנו: דייקנות, יסודיות, זיקה לחריצות ולעבודה קשה ואהבת האדם. ואכן, הרושם הכי חזק שלי מהמפגש עם דניאל בורדסוב והמשרד הוא היחס החם ורמת המקצועיות הבלתי מתפשרת. אם אתם מחפשים את האדם הנכון להפקיד בידיו את התכנון והיצירה של חלקת האלוהים הקטנה שלכם, דניאל בורדוסב הוא האיש שלכם. ניכר כי יש באמתחתו ארגז כלים מקצועי גדוש, לצד אותה רוח צעירה רווית מוטיבציה שלא תמיד קל למצוא אצל בעלי מקצוע.


כל שנותר הוא להשיג את חלקת האלוהים הקטנה שלכם, כי את האדריכלים, המעצבים, והמתכננים כבר השגתם.


"דניאל בורדסוב, אדריכלות וניהול פרויקטים בבניה"

רח' לשם, טל-גולן, אזור תעשיה קדמת גליל, טבריה
#אדריכלות#צפון#בנייןטלגולן#מכללתכנרת#שימורמבנים#שיפוץמבנים#ניהולפרוייקטים#מעצבים#דניאלבורדסוב#קדמתהגליל

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page