top of page

מכתבים למערכת


למערכת העיתון שלום.

לפני מספר חודשים יצאה עיריית טבריה במבצע שעורר הדים רבים, לצמצום חניות הנכים בסמיכות למגוריהם של הנכים. חיש מהר הוסרו תמרורים רבים לחניות נכים בתוך השכונות ונותרו רק עמודים מיותמים.


הכל לכאורה בהתאם לחוק חניה לנכים. אממה, בתוך סעיף 4ד' לחוק, המדבר על חניה לנכה בסמוך למקום מגוריו, יש סייג בסעיף קטן ו' בו כתוב שחור על גבי לבן "הוראות סעיף זה לא יחולו אם לנכה חניה הנמצאת בשימושו הבלעדי באופן קבוע, ובכלל זה חניה הצמודה למקום מגוריו, ובלבד שהיא מותאמת לצרכיו".


הנה כי כן, בתוך השכונות נותרו מספר לא מבוטל של חניות נכים בסמוך לבתי נכים עם חניות צמודות וספק גדול אם בכלל אותם נכים זכאים לחניה בסמוך לביתם.


דוגמאות מוחשיות אפשר לראות ברחובות הנביאים, אלה, אהבת ציון ועוד...


עכשיו כל שנותר הוא לחקור מי הם אותם אח"מים שבניגוד לחוק, עיריית טבריה לא הסירה להם את תמרור חניית הנכים, ובכלל זה גם מדוע שוב העירייה מבצעת אכיפה בררנית?

גבעתי בן יוסף

גבעתי בן יוסף, סע לצפת - הדלק עליי

כן גבעתי, נסיעה של חצי שעה מטבריה יושב לו ראש עיר שעשה מהפכה מהעיר הרדומה והחרדית צפת, ואילו טבריה נמצאת בפיגור משמעותי מהעיר צפת.


אני פונה אליך לאחר שקראתי את זרי השושנים שאתה מעניק לבועז יוסף, לעופר המנכ"ל. גבעתי, הפעם באמת הגזמת בזר השושנים, בעשיה המדומה, בנתונים המופרכים. כתבת לנו שלאחרונה רוצפו 32 ק"מ של מדרכות. 5 ק"מ של מעקות ריפדו מספר ק"מ של כבישים ועוד... אני מתגוררת בטבריה ומוזר שאני ובעלי לא רואים את מה שאתה רואה.


32 ק"מ של מדרכות זה נסיעה לצומת גולני וחזרה! ובינתיים אני רואה רק מפגעים, מדרכות רעועות בשכונות (למעט שיכון א' מקום מגוריו של המנכ"ל) עוד כתבת 5 ק"מ של מעקות! אתה באמת מאמין לנתונים שכתבת? גם אם חלק מהנתונים שכתבת הם נכונים, הרי אתה חבר מליאה באחת הרשויות ואתה יודע שלוקח שנים כדי להכין תוכניות, למפות את השכונות, להגיש בקשות למשרדי ממשלה לתקצב את האומדנים ומכאן שהתהילה שייכת להנהגות הקודמות (למשל, מוני מעתוק). גבעתי, אתה מתפעל מעבודות תשתיות שהעירייה חייבת לבצע מתוקף תפקידה בכדי לתת שרות מינימלי לתושבי העיר העניה. שכחתי, כתבת גם שמגננים את הרחובות כמו יתר הערים בישראל. האומנם?


וואו, שכחתי שהתפעלת מפתיחתו של הסינמטק. באמת כל הכבוד להנהגה הקיימת" שבנתה את הסינמטק" לרווחתם של תושבי העיר.


העיר שלנו נראית כפי שהיא נראית בגלל שהתושבים מתפעלים משרות מינימלי ואלמנטרי שמגיע להם. אשמח לשמוע על טיפול בנוער שנאלץ לחפש עבודות מחוץ לטבריה. הנוער מסכן את עצמו מידי שבוע בנסיעות לבילויים בחיפה והסביבה. איפה המפעלים, איפה ההייטק. תרד עם משפחתך לטיילת ותבין שאנחנו חיים בעיר אפלה. בעלי לוחש לי כרגע שמוני מעתוק הכין תוכניות להחלפת כל גני המשחקים בטבריה בועז קיבל את זה" על מוכן" (כן, וגם קיבל תקציבים ממפעל הפיס). גבעתי שאמשיך? אין צורך אני מאינה ומקווה שעכשיו הבנת מה שרוב תושבי העיר הבינו בעשור האחרון.


גבעתי, באמת תיסע לצפת, ואז תבין מה זאת עשיה מה זה לעשות מהפכה - הדלק עליי!

ולסיום, גבעתי בן יוסף, מסור ד"ש ליונית בן יוסף, מנהלת אגף תיירות בעיריית טבריה.

שבת שלום ומבורך לכולנו.


ממני רויטל כ.

(אתה בטח מבין למה אני לא רושמת את כל השם המלא והטלפון)שלום רב עיתון כוכב הצפון
רעש ומהירות האופנועים בטבריה

שמי ניקולאי ואני תושב העיר טבריה: אני כותב לכם בעקבות דבר מטריד אשר מתרחש מדיי יום ביומו בעיר, רשויות החוק כאילו נעלמו מהתמונה... בטבריה יש הרבה אופנועים וקטנועים (זה לא סוד) יש כמה מבני העיר אשר נהרגו בתאונות אופנוע, אך חלק לא למדו את הלקח וממשיכים בשלהם. אני לא מדבר כבר על בוקר / צוהרי היום... אני כותב בעיקר על שעות הלילה. יש בעלי אופנוע / קטנוע בטבריה אשר מוציאים שסתום ונוסעים בשעות הערב / הלילה במהירות מטורפת וזאת בנוסף לקולו של האופנוע אשר נשמע למרחקים ומפריע לשינה של תושבי העיר טבריה.


אני שואל שאלה... יש חוק אם אינני טועה האוסר מרדף משטרתי אחרי אופנוע / קטנוע, מה לא יכולים לתפוס אותם אחרי ביצוע העבירה? העיר מרושתת במצלמות, האם אי אפשר ליישם את החוק נגד אופנועים / קטנועים? האם לא הגיע הזמן להפסיק את התופעה הזאת אחת ולמתמיד? היכן הפיקוח העירוני? היכן המשטרה? היכן המחוקק? לצד מי עומד החוק? לצד עבריינים אשר מפריעים לישון ועוברים את המהירות המותרת, או לצד האזרח הפשוט? אני כותב מרוב צער! יש בעיר משפחות אשר איבדו להם את היקר מכול בתאונות אופנוע...


אני מתגורר ליד גן רועי: בחור טברייני אשר נהרג בתאונת דרכים באילת. אולי יהיו צעירים שישנו דעתם.


בברכה, ניקולאי

אטימות הלב חוסר הרגישות חמלה – אין בעירייה

תחנת אוטובוס מס 58129 מול בית ספר "עמל נופרים", הוסרה על ידי העיריה מחודש יולי 2021, כבר 5 חודשים של טלפונים למוקד, פניות במייל לכל המחלקות הרלוונטיות, אין תשובה אין מענה ולא נעשה כלום להתקין תחנה חדשה, גשם, רוח שמש, 500 תלמידים מיידי יום ללא תחנת אוטובוס שתגן עלייהם בימים אלה של גשם וקור. לטיפולך לפרסום הידיעה חיים אודה מראש.


אברג'יל שמעון טל: 0503390995

#מכתביםלמערכת#עירייתטבריה#חנייתנכים#תמרור#מקוםמגורים#אכיפה#גבעתיבןיוסף#זרשושנים#צומתגולני#הייטק#אגףתיירות#שרותלאזרחים#תושביהעיר#מונימעתוק#תקציב#מפעלהפיס#טבריהאםרקהייתצפת#העירטבריה#מרדףמשטרתי#תאונתדרכים#אופנועקטנוע#גןרועי#תחנתאוטובוס#גשם#רוח

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page