top of page

"מוכשרים החוצה"

מה לא נאמר ונכתב על נטישת הצעירים את העיר טבריה. על כך שאין מקמות תעסוקה עם שכר הולם כבר דיברנו, על כך שאין מקומות בילוי לאותם צעירים כולם כבר מבינים. על נושא דיור מוזל אף אחד כבר לא מדבר וכבר "חפרנו" הלוך ושוב על כך.

לצערי הרב הבעיה הולכת ומחריפה ואף משנה צורה. לאחרונה מתרבים המקרים שבהם צעירים טבריינים מוכשרים מאוד מתמנים לתפקידים בכירים במגזר הציבורי במשרדי ממשלה בתוך טבריה ומרגע שהכישרון שלהם בא לידי ביטוי באותו תפקיד, מיד הם נשלפים ומשובצים לתפקיד בכיר יותר בערים אחרות.

לא אחת אני נתקל בתופעה הזאת ולא פעם פונים אליי תושבים רבים עם אותה טענה. אני מאוד מפרגן לכל טברייני שמקודם ולכל תושב שמצליח לעלות בסולם הדרגות אבל ופה האבל הגדול, מדוע לא להשאיר אותם פה בעיר ולקדם אותם כאן, שגם התושבים בטבריה יהינו מפירות הילדים שגדלים פה.

איך הפכה טבריה לקבלן ייצור כישרונות עבור ערים אחרות, מדוע לא מגיע לנו ליהנות מהמצוינים שבבנינו ובנותינו? נתקלתי בתופעה הזאת כלקוח של קופת חולים כללית בשיכון ד' ובמרפאת רקתי. כאשר קופת חולים כללית מזהה אדמיניסטרטור או רופא מתחיל אך מאוד מוכשר, מיד הנהלת הקופה "קוטפת" אותו/ה לטובת מחוזות אחרים.

הדוגמה האחרונה והבולטת שהובאה לפתחי, קצין אג"מ בתחנת המשטרה בטבריה, יחיאל גבאי. האיש מוכשר בכל קנה מידה, נעים הליכות, איש של אנשים, מקצוען בכל רמ"ח אבריו. טברייני שורשי ומוכשר אמתי. אני מאוד מפרגן לו על הקידום אבל למה בשם השם הוא צריך לעבור לתחנה בעיר אחרת, למה לא לקדם אותו פה בעיר, כאמור, אני שמח שהוא מתקדם אבל תנו לנו ליהנות מהיכולות של טברייני משלנו.

יש המון פתרונות לנושא אבל אני אציג פתרון אחד מיני רבים. חייבים לקדם החלטת ממשלה, או החלטה של משרד המדע, משרד הכלכלה או משרד ראש הממשלה על הקמת מפעל עתיר ידע עם תמרוץ לכל עובד שיגיע לעבוד יקבל לימודים בתחום על חשבון המדינה וכן מימון והגדל המשכורת עד כדי פי שניים מהשכר הממוצע בטבריה שעומד היום על כ- 9,600 ₪ ויוכפל עם התחלת העבודה. בנוסף, העירייה תסבסד דיור לכל זוג צעיר שיעמוד בקריטריונים שעליהם תחליט.

החברה שתקים פה מפעל הייטק או מה שאנחנו מגדירים כמפעל עתיר ידע, יקבל הנחות מופלגות, תמריצים ומענקי ממשלה וכך כל הצדדים ייהנו מהמהלך.

אותו רעיון ניתן ליישם עבור בעלי עסקים צעירים שיקימו עסק חדש בעיר. התכנית שלי מדברת על חבילת הטבות לכל עסק כזה, פטור מדמי שילוט, פטור מרישיון עסק לשנה הראשונה והטבות נוספות.

אני מגיע עם פתרונות אמתיים, לא סיסמאות ריקות מתוכן. בחודש האחרון הוכחתי שאם נותנים לי אפשרות לבצע, אני מיד מסתער על המשימה וההוכחות כבר בשטח.

לסיום, אני מבקש להבהיר לכל מי שפנה ושאל אותי האם הצטרפתי לוועדה הקרואה או ליו"ר הוועדה הקרואה מר בועז יוסף והאם ויתרתי על ההתמודדות אני משיב, לא לא ולא, לא הפכתי לחלק מהפרלמנט של בועז, איני נמנה עם חבריו ולא מקורביו.

אני מכבד אותו ואני מקווה שהוא אותי. הדבר היחיד שהוסדר בנינו זאת העובדה שבניגוד לכל מיני בכיינים שרק מתלוננים כמה רע וכמה מלוכלך, בניגוד לכל אלה החלטתי לקחת עליי משימה בהתנדבות ובהסכמתו של בועז ולסייע במיוחד בתחום התשתיות שבו יש לי ניסיון רב. ושוב אדגיש, אני ממשיך בקמפיין ועובד במלוא הכוח.

אני מבקש את עזרתכם להביא את התכניות הרבות שיש לי לידי מימוש והן רבות. התגייסו, סייעו, בואו נעזור אחד לשני לשנות את העיר מן הקצה אל הקצה ורק אחד משלכם יכול לעשות זאת, אל תתנו לכל מיני כאלו לעשות עליכם סיבוב נוסף.

אשמח לשמוע ממכם ולהצעיד את העיר יד ביד יחד אני ואתם.

לתגובות: ELMAKIYAS.LAWYER@GMAIL.COM, 052-8660157. "אחד משלנו למען כולנו". שבת שלום

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page