top of page

מה קורה ויקרה בטבריה עכשיו כשרעידות האדמה בפתח

היערכות לרעידת אדמה בטבריה, קידום התחדשות עירונית ותמ"א 38 – משימת על!

תשתיות רעועות, מבנים ישנים שלא חוזקו והרשות שלא מוכנה ליום שבו יתרחש פה חלילה אסון.

השבוע פקדה את הארץ רעידת אדמה חזקה, שמקורה בטורקיה וגבתה חיי עשרות אלפי בני אדם ותמונות הבלהות מדירות שינה מעיני כל אחד ואחת מאיתנו.

רעידת האדמה הדליקה לנו נורת אזהרה בוהקת במיוחד בעיר טבריה הנמצאת בסיכון גבוה: תשתיות רעועות, מבנים ישנים שלא חוזקו והרשות שלא מוכנה ליום שבו יתרחש פה חלילה אסון. במקום להמתין ולהתמודד עם האסון עלינו לפעול עכשיו ולהיערך לאסון.

טבריה שוכנת על השבר הסורי אפריקאי ולפיכך נשקפת לה סכנה גדולה יותר, דווקא אצלנו מיושמת תמ"א 38 שמטרתה לחזק מבנים קיימים, הממשלה והרשות חייבות להתגייס ולפעול ומיד.

התחדשות עירונית, פינוי בינוי, חיזוק מבנים הם כבר לא בגדר פריווילגיה, הם צו השעה, כורח הנסיבות ומשימה מצילת חיים.

עם כל הכבוד לכל יזם הוא אינו מבין דבר וחצי דבר בשירות הציבורי ורווחת התושבים אינה עומדת בראש מעייניו- לכן לכשאבחר, אדאג לכך שטובת התושבים תהיה מעל כל צורך ושיקול אחר, אני קשובה לקולות מהשטח, קולות התושבים וללמידה מהם. החוכמה היא נחלת הכלל, התושבים יודעים לא פחות מה טוב בשבילם.

בשנה האחרונה הגיעו לא מעט יזמים לעיר בכדי לבחון אפשרויות לפינוי בינוי, אני שומעת אתכם התושבים ואת החששות שלכם: חששות מוצדקות, לתת אמון ביזם ולשים את עתידכם בידיו זו אינה החלטה פשוטה, אבל התחדשות עירונית היא הדבר החשוב ביותר לעיר, שכן תהליך זה נועד להחליף את בתי המגורים הנמצאים תחת איום ממשי בפני רעידת אדמה, בדירת מגורים איכותית העומדת בתקן הבניה הדרוש בפני רעידות אדמה.

זה הזמן שלכם להתאחד, לבדוק, לבחון להתייעץ עם עורך הדין המלווה אתכם, לשים את הדעות השונות בצד ולשתף פעולה מתוך הבנה, כי בפניכם מטרה משותפת והיא שיפור המגורים, שלא רק ישפרו את איכות חייכם, אלא יאפשרו לכם לישון בשקט.

יזמים מבינים את הפוטנציאל האדיר של העיר, שעוד מעט ימומש, כולם ללא יוצא מן הכלל מביעים חשש שאין ראש עיר מכהן נבחר ציבור, בעל אג'נדה חיובית לתהליך, ושבעיקר מחויב לסייע להם ולפתוח את דלתות הבירוקרטיה ולהסיר חסמים שמונעים התחדשות עירונית, ומצד שני אתם תושבים יקרים שמרגישים, שאין מנהיג שיקשיב לכם ושיסייע לקידום המשימה הלאומית הזו.


תהליכים אלה הם ארוכים ומייגעים, דרך טיפול בהם עשוי לשנות את פני העיר ולהבטיח עתיד טוב יותר, ובעיקר להציל חיים. ראש עיר חזק חייב לעשות הכל, כדי לקדם פרויקטים אלו, כשאבחר אקים מחלקה מיוחדת בעירייה, שכל מטרתה היא לסייע ליזמים להסיר חסמים, אשר שתקשר בין היזם למשרדי הממשלה והגופים השונים.


כמו כן, כשאבחר אקים מערך חירום והיערכות להתמודדות עם רעידת אדמה. אנחנו חייבים להבין שביום אסון נמצא את עצמנו לבד. הכנת ציוד ואמצעים, איתור מבנים מסוכנים, קידום חיזוק מבני ציבור, נקיטת פעולות הסברה והכנת הציבור, כמו גם הפעלת מערכת התראה שתתריע חיוניים. כיום יש מערכות התראה של חברות פרטיות המבוססת על חיישנים תת קרקעיים, שיודעים לזהות מבעוד מועד את גלי ההדף ולתת התראה של בין 30-45 שניות, פרק זמן שיאפשר לתושבים לרוץ החוצה ולהגן על עצמם. אקדם מוכנות מערכתית כוללת, כולל מי שתייה ומזון למקרה של רעידת אדמה, יעד זה אני שמה לי למטרת על לבצע ולקדם כשאבחר.


אני רצה למרחקים ארוכים, כמי שהצהירה לפני למעלה משנתיים על התמודדות לראשות העיר טבריה, בהרבה נחישות והתמדה אני ממשיכה לדבוק במטרותיי ויש לי סבלנות ודבקות במטרה, לעשות ככל שביכולתי לשפר לכם תושבים אהובים את רמת החיים.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page