top of page

להחזיר את הילדים הביתה - אז כיצד נייצר כלכלה ופרנסה בעיר?

אני פוגשת אימהות ואבות יקרים, המשפט הראשון בד"כ שאתם אומרים לי "תחזירי לנו את הילדים הביתה" אמירה כל כך כואבת ועוצמתית שחוויתי על בשרי.

חייבים להביא את העיר לצמיחה בתחומי התיירות, תרבות הייטק, חברות סטארט אפ וסייבר מגניבות שישאירו את הילדים בעיר, לחלום ולהגשים.

את העיר עזבתי בגיל 19, בעקבות החלום ללמוד לעשות קריירה ולהצליח, אך עבור ההצלחה שילמתי מחיר יקר, והוא מחיר המרחק מהמשפחה, לחוות את הרגעים המאושרים בחיים, חתונה לידת ילדים ועוד אירועים משמעותיים, לצד חיי שגרה רחוקה מהמשפחה זה דבר שאין מילים לתאר את הקושי.


אני מאמינה גדולה בכוח כלכלי כמנוף מס' 1 לצמיחה של עיר, רק ראש עיר שמאמין ביזמות ובכלכלה יכול, שמכיר את העולם העסקי ושיש לו קשרי ממשל טובים יכול לקדם את העיר ולהביא לשגשוגה, להציג כדאיות כלכלית ולפתח תשתיות עסקיות.


כדי להגיע להישגים נדרש אורח רוח, סבלנות ועבודה קשה, נדרש ראש עיר שיווקי יזם ומקושר, שידע להלהיב משקיעים, אבל לא פחות חשוב מזה, נדרש שיתוף פעולה מלא של התושבים, חשיבה מחוץ לקופסא והיענות ובעיקר חריצות ואמונה שבאמת אפשר לעשות דברים גדולים.


אני מאמינה גדולה בעבודת צוות ושיתוף תוך מעורבות בתהליכים קידומם הסרת חסמים ובירוקרטיות רק ככה יזמים יבואו להשקיע בעיר, אני מתבוננת על העיר כעסק יוקרתי שאותו יש לשווק למשקיעים ולתושבים לכן כחלק מתוכניותי אקים בעירייה "אגף לקידום עסקים" שכל מטרתו תהיה לקדם ולסייע לעסקים ולמשקיעים בכל דבר כדי לקדם השקעתם בעיר, וכך ניצור תנופה כלכלית בעיר.


חייבים להביא את העיר לצמיחה בתחומי התיירות, תרבות הייטק, חברות סטארט אפ וסייבר מגניבות שישאירו את הילדים בעיר, לחלום ולהגשים.


תעשייה עתירת ידע שתייצר מקומות תעסוקה שיתאימו גם למגזר החילוני וגם למגזר הדתי, וכדי להגיע לזה עלינו להציע לתושבים הכשרות מתאימות קצרות מועד מכוני השמת עובדים על מנת להכשירם ולשלבם בשוק התעסוקה במימון המדינה, מכונים שיעסקו באבחון תעסוקתי, מענקי לימודים ובהכשרה נדרשת לצורך שילובם של התושבים בתעסוקה המוצעת, כולל מכון השמה שיתמחה בשילובם של חרדים בתעסוקה בעיר.


תעשייה עתירת ידע שמספקת שירותים ומייצרים לגופים צבאיים ואזרחיים גדולים במדינה, ומשלבת אנשים מוכשרים משכילים, אולם גם כאלה שאין להם הכשרה, והם נדרשים לעבור הכשרות קצרות מאוד, תעשייה מזמינה ויוקרתית שתיתן לתושבים מקום עבודה יוקרתי ותנאים טובים.


לצד זה, אפנה לבעלי חברות גדולות בתחום הייטק, ושוק ההון אציע להם להקים שלוחות בטבריה, ואעמיד לרשותם את כלל אנשי המקצוע שיסייעו להם בהסרת הבירוקרטיות, כי אנשי עסקים שמאמינים בראש עיר עם חזון, שרואים את המוטיבציה והנכונות לסייע, ישקיעו בעיר.


וכך נחזיר את הילדים המוכשרים שלנו הביתה, אלה שעזבו אחרי צבא, למדו ורכשו השכלה ופיתחו קריירה אך לא נמצאים לצידנו כי אין מקומות תעסוקה בעיר, כאשר יהיו כאן יותר עובדי הייטק, יותר בעלי השכלה גבוהה נדרשים יותר שירותים, יותר תרבות ופנאי וכך נביא לצמיחה של העיר.


טבריה היא עיר תיירות, אל לנו לשכוח זאת, וככזאת עלינו למתג אותה כעיר יוקרתית, כיום אנחנו תקועים בשנות השמונים, אנחנו חייבים להתחדש ולעבור מתיחת פנים רצינית, בכוונתי לפנות לבעלי המלונות בטבריה על מנת שאלו ישקיעו בשיפוץ בתי המלון, הגדלת מספר חדרי המלון ומיתוגם יחד עם העיריה, צוות מקצועי שיקדם יחד עם משרדי הממשלה והגופים התיירותיים הרלוונטיים חידוש של כל תחום התיירות, כולל הטיילת והנגשת המים, חידושה ושיפוצה אך בעיקר פתיחת רשתות בתי קפה, מסעדות וחנויות ממש כמו באילת. טבריה כעיר תיירות לא יכולה להסתמך רק על תיירות בחודשי הקיץ, ממש כמו באילת כאשר יש מלונות ברמה גבוהה העיר תספק פרנסה כל השנה, על ידי פסטיבלים, כנסים גדולים ומרתונים, אך את כל זה לא ניתן לעשות ללא התחדשות ומתיחת פנים של כל התחום.


אדם שיבוא לנפוש בטבריה חייב לקבל היצע של תרבות, קולינריה וחיי לילה ולא כמו היום כשהוא פוגש בעיר חשוכה.

אעשה הכל כדי שהילדים יישארו בבית, בעיר שתספק להם השכלה גבוהה, ביטחון כלכלי קריירה משגשגת והכל ליד המשפחה.פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page