top of page

כשצריך לומר מילה טובה אז אומרים

מידיי יום אני יורד מביתי שבפוריה עלית בדרך המפותלת העוברת דרך אכסניית הנוער פוריה. נוף מדהים כנרת משגעת ושפת הכנרת מזמינה עד ש... בואך טבריה.

תמונת אילסטרציה

אז לך שמעון פיניאן אם הרעיון והביצוע הם שלך אז מגיע לך כל הכבוד!

למעשה מיד אחרי חמי טבריה וחוף נמוס מתחילה המדרכה והמפרצים של לכאורה אדריכלות נוף שבינה לבין אדריכלות אין ולא היה ולא יהיה דמיון. עצים שנגזמו החלו מלבלבים, עצים שהתייבשו נשארו כמצבה דוממת הדומה למצבה של העיר ומה שאמור להיות מזמין פרחוני צבעוני פורח ומשגשג איני צריך לומר לכם עינכם הרואות שדמיינו במוחכם אם לא הכחול של הכנרת והירוק של מספר עצים מלבלבים נדמה היה כי אנו מטיילים בערבה בדרכנו לאילת שממה ושממון.


אבל... השבוע ראיתי ניצנים של יוזמה לטפח את הכניסה הדרומית לעיר. את הכניסה הצפונית מימן משרד התיירות אז יש משהו להתפאר בו. אל מי יתחזק אותו זו השאלה הגדולה. במקטע הדרומי הדברים באחריות העירייה וכידוע עירייה לא ממש יש אז אין מה לצפות.


והנה יוזמה ברוכה החלו עוקרים את העצים היבשים למרות שלא סיימו ונראה שהשאירו באמצע אבל אני בטוח שימשיכו וגם לא את כל העצים נראה שבכוונתם להוריד ואני בספק אם ינטעו חדשים וגם אם תנטעו אנא ניטעו עצי הדר, זית, תמר, שיהיה לנו צבעוני בעיניים וגם ניתן להחליף כל אימת שנרצה זה קל פשוט ולא מפלצתי.


אבל אל תשאירו רק את העצים, סדרו את המדרכות העולות ויורדות ומהוות מפגע ציבורי, נקו את אבני הארכיאולוגיה בגרניק, שיתלו פרחי עונה ססגוניים, הסדירו חניה לנכים ונגישות בצמוד לחוף העירוני עבור באי החוף בקיצור תעשו משהו ייסודי וחזק. אגב הנגשה מחודש הבא זה כבר כולל קנסות העדר הנגשה וטבריה תשלם הרבה קנסות על הנגשה. תזכרו מה אמרתי.! הסדירו את הדשא החוצה בין הנתיבים מול חוף גיא באבני שפה מוגבהים בין הנתיבים בכדי לצמצם סכנה של חצית הולכי רגל בכביש במקום במעבר החציה וגם שיתלו פרחי עונה והנה לכם ערך מוסף לאטרקציה תיירותית מובילה בעיר טבריה, חוף גיא. זה ישתלם לכולנו.


כניסה יפה לעיר משאירה זיכרון ראשוני טוב לבאים בשערי העיר, כך הבאים בשערי העיר ישכחו את מה שיש בעיר עצמה וכולנו יודעים שזה לא כבוד גדול. אפילו הסדרי חניה לתיירים אין!! אם אתה תייר ואין לך אפליקציה חייך אכלת אותה. אין בעיר או בבתי המלון אפשרות לרכישת תו חניה. מדהים נכון?! עיר תיירות שאין לתיירים איך לחנות, טבריה בעידן 2022.


אז לך שמעון פיניאן אם הרעיון והביצוע הם שלך אז מגיע לך כל הכבוד! רק עשה עבודה יסודית ומקצועית עד לפרט האחרון גנן גם את המקטע שבין הכניסה לפארק ועד לחוף העירוני, תתקן את האבנים שנפלו כמו אבן שאין לה הופכין עשה לימונדה מהלימון. בהצלחה.


אגב, בעמק הירדן המצב נכון להיום דומה בתכליתו לעיר טבריה. צידי כביש 90 צומת צמח ובכלל אינם מטופחים ואינם מגוננים בפרחי עונה. העזובה מורגשת בהם יותר. זכורים לי היטב ימיו של זאב שור, ולוולה, מי שהיה ראש המועצה האזורית בעמק הירדן, כמו גם ימיו של יוסי ורדי כאשר הגינון ופרחי העונה פרחו במלוא עוצמתם וצידי הכבישים היו מזמינים נקיים ומעניקים תחושה של ערים, אזורים, יישובים מצליחים, פורחים ומגוננים בצבעים מרהיבים, אבל לא עוד! חבל שכך יש בזה תרומה אדירה לטבריה וגם לעמק הירדן שהרי אין יותר יפה מפרח פורח!


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page