top of page

כמה עולה חיסון לקורונה בטבריה?

עודכן: 3 ביוני 2022

בעיריית טבריה כמו בעיריית טבריה עבור חיסון כנגד הקורונה גובה העירייה 500 שקלים! אתם שואלים בוודאי הכיצד? ובכן, הם פשוט רושמים דו"חות חניה לאלו שהגיעו למיתחם רקתי מאז החלו החיסונים. נשמע אבסורד נכון? אבל לצערי זה נכון וזו האמת והמספרים מדברים בעד עצמם. פשוט בושה וחרפה, אם אתם שואלים אותי.
פניות רבות ולא מבוטלות של אזרחים מבוגרים מסכנים וחסרי אונים הגיעו לאוזניי, המבוגרים הממושמעים, פשוט נענו להוראות ולקריאות להגיע ולהתחסן, וכמה שיותר מהר.


אנשים שונים פנו אליי עם הסיפור ההזוי הזה, שאותי הוציא משלוותי וזה מזכיר לי את דוחות החנייה שהמועצה האזורית בעמק הירדן רשמה לנהגים שחנו בבית החולים פוריה בעבר, וממש ללא סמכות בדין או עפ"י חוק! (למען הסר ספק מאז החשיפה הדבר מוסדר בחוק).


כאזרחים טובים וממושמעים אותם מתחסנים נענו לקריאה לבוא ולהתחסן וכ-15,000 מתושבי העיר ויותר הגיעו למיתחם "רקתי" בהיענות לקריאה הזו בכל כלי התקשורת.

אלא מה? כיוון שהגיעו אלפים בפרק זמן קצר מאוד וחניה רבה אין במתחם "רקתי" בטבריה, לא היה מקום חנייה מספיק לכל אותם אזרחים הגונים, שהגיעו להתחסן ונשמעו להוראות. בצר להם, האזרחים שמיהרו להתחסן, מצאו כל פתרון חניה אפשרי המבוסס על שיטת "חנה התחסן וסע".


אבל... כן בפרק זמן קצר של ממש דקות, פקחי רשות החניה של עיריית טבריה הזריזים מיהרו כמוצאי שלל רב ובמהירות המתבקשת מבחינתם הספיקו לרשום לנהגים דו"ח שבמרבית המקרים עמדו על 500 שקלים והנה מבחינת המתחסן, יצא הוא בשן ועין, על אף הפגנת אזרחות טובה.


גם קורונה, גם אבטלה, גם סגר, וגם דו"ח על סך 500 שקלים!! מה חושבים או עושים אנשי עיריית טבריה ומובילי ההנחיות וההוראות בעירייה? האם לא רואים עד כמה המצב קשה? האם זהו העיתוי והזמן והנסיבות לרשום דו"חות בכמויות?


העצוב מכל הוא, שיש כאלו שמאמינים ככלל שתפילה לאלוקים תעזור להם, כי האמונה מסייעת בידיהם. במקרה רישום הדוחות, ממה שנמסר לי ע"י חלק מקבלי הדו"חות, הוא שגם לאלוהים אי אפשר להתפלל בתחינה ובבקשת למחילה, כי גם אין בתי כנסת ובעירייה מנגד חושבים את עצמם אלוהים וכלל לא עונים או עונים באטימות: "עברת על החוק, תשלם"!


יושבים אנשים מבוגרים, כי הם היו הראשונים להתחסן וכותבים מכתב אל הסגנים של אלוהים, אלו שחושבים שהכוח שהעניקו להם גדול יותר מכוחו וכל בקשות המחילה והתחינה שלהם עת הם פונים לעירייה לא נענות ובמקרה הטוב מושבות ריקם במענה של אטימות, יוהרה ומעט שררה, כך לתחושת אזרחים שפנו למערכת, קיבלו דו"ח חניה וניגשו להתלונן.


ואני שואל בקול רם וגדול, מה אין לכם לב? אין בליבכם רחמים? אין בליבכם מחילה, אין בליבכם מעט שכל ישר והיגיון בריא שנפגשים מידיי פעם בראשכם בכדי לטקס עצה מה לעשות עם המחדל הזה שנוצר כאן.


אתם רוצים עיר ירוקה, אתם רוצים שהתושבים ישמרו על ריחוק ועל הסגר, אתם רוצים וקוראים לציבור להתחסן ואני קורא לכם בשם הציבור מקבל הדו"חות שהפגין אזרחות טובה והגיע להתחסן - אלוהים ישמור מעט חמלה ורחמים לא תזיק לכם! אתם שם בעיריית טבריה - המירו כאן ועכשיו את כל 133 הדוחות שנרשמו לאזרחים באזור קופת החולים רקתי בתקופת החיסונים לאזהרות או לחילופין בטלו את הדוחות שנרשמו באזור זה.


למה לא פעלתם או דאגתם מבעוד מועד למקומות חניה נוספים לאלפים שיגיעו ו/או הגיעו להתחסן, הרי רק בכללית רקתי התחסנו כ-15,000 מתחסנים בתקופה הזו.


בצע הכסף והתאווה לכסף נוסף לקופת העירייה מעוור את עיניכם? השררה והכוח בשילוב היוהרה הם החטא הגדול ביותר לאדם עלי אדמות, למה למען השם?

אין לי מילים לתאר את תחושות ליבי כלפי אותם אנשים מבוגרים החיים בעיר המדשדשת מאחור מהרבה בחינות, אפילו ילדיהם אינם בסביבתם לסייע בעדם כי הם פשוט עזבו מזמן, אז לפחות אל לה לעירייה לאטום את ליבה, את עיניה ואת אוזניה, כי אם לצאת בקול גדול וללא פחד ומתוך עוצמה ותחושת "סליחה, טעינו" ולומר לאותם מקבלי הדו"חות שהגיעו להתחסן - אנו מתנצלים, הדו"חות שנרשמו באזור רקתי בין התאריכים 21.12.20 ועד 28.1.21 מבוטלים. זו מנהיגות, זו עוצמה, זו יושרה, זו דאגה אמיתית לתושבים ולא גיבובי מילים והבטחות סרק למען מתן שרות לאדונם בבחירות!


האם יהיו אנשים שייענו לקריאה? אני בספק גדול, אך עדיין מקווה שעיניהם לא ייוותרו מכוסות, אוזניהם לא יוותרו אטומות ופיהם לא ימלא במים.


פנינו לעיריית טבריה בבקשה לבטל כאמור את הדו"חות וזו הייתה התייחסותה:

"לאור מצוקת החנייה ליד סניף רקתי, ביקש יו"ר הועדה הממונה בועז יוסף מהנהלת כללית בטבריה להעביר את מתחם החיסונים למקום נגיש ורחב יותר. לשמחתנו כבר בשבוע שעבר הנהלת כללית העבירה את מתחם החיסונים לגני איילון, שם אין בעיה של חנייה או צפיפות ואנו מודים לכללית על ההיענות לבקשתו של בועז יוסף".


בנוסף ביקשנו לקבל את הנתונים המדויקים למספר הדוחות שנרשמו ברחוב החשמונאים בסמוך ל"רקתי" מיום תחילת החיסונים ב- 21.12.2020 ועד ליום המעבר למיתחם גני איילון ב-28.1.2021 כולל וכן את אותם הנתונים למספר הדוחות שנרשמו אשתקד באותו רחוב חשמונאים ובאותם תאריכים 21.12.19 ועד ליום 28.1.2020 וזו התשובה שקיבלנו לתשומת ליבכם:

"לאחר בחינת בקשתך, להלן הנתונים שהועברו ע"י רשות החניה: בתאריכים הנקובים בשנת 2019-2020 נרשמו 5 דוחות בלבד ברחוב החשמונאים. בשנת 2020-2021 נרשמו 133 דוחות ברחוב החשמונאים".

133 דוחות לעומת 5 בשנה שחלפה. תגידו, אתם לא מתביישים?! ואחר כך אתם עוד טוענים שאתם למען התושבים? אני כבר לא יודע אם לצחוק או לבכות, תחליטו אתם.


אתם קוראים כמוני את תגובת הרשות, אני לגמרי נותרתי המום, כאילו שהמשיח הגיע והזיז את המתחם לגני איילון, אז אולי, קוראים יקרים, כשתפגינו ותסכנו את בריאות הציבור בהדבקה נוספת בטבריה, ייפול האסימון? אם זה לא היה עצוב, כמו שאומרים, זה אולי היה מצחיק.


בנושא גורל הדו"חות לא הגיבו כלל מלשכת הדובר - אין קול ואין עונה ואין גם מענה.


מערכת העיתון "כוכב הצפון" מבקשת מהנהגים שנמנים על 133 הדו"חות שניתנו ושטרם פנו אל מערכת העיתון בתלונה על התנהגות הרשות, לפנות אלינו לריכוז התלונות בטלפון 053-7704445 (חיים חליוה) כדי שיחד תישקל דרך פעולה לקיומה של מחאה או התארגנות כנגד ההתנהלות המבישה וחסרת הרגישות של מקבלי ההחלטות הרלוונטיים בעירייה.


אני קורא מכאן לחברי מליאת המועצה הממונה להעלות הצעה לסדר היום בישיבת המועצה הבאה ובה דרישה להמיר את כל הדוחות באזהרות או לחילופין לבטל את כל 133 הדוחות ולאשר את הצעתכם כי אתם הרוב. אל תיתנו שזו תהיה החותמת שלכם, במשמרת שלכם!#קורונה#עירייתטבריה#חיסון#קופתחוליםרקתי#אזרחותטובה#אבטלה#עירירוקה#חיסונים#מערכתהעיתון#כוכבהצפון#ישיבתמועצה

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page