top of page

העיר טבריה על סף מדרון חלקלק

עודכן: 16 בפבר׳ 2021

אמנון משה


משה גרוסמן, מנכ"ל חדש, חליפה חדשה, בחברה הכלכלית. ראשית, איחוליי יישר כח ודרך צלחה. הצלחתך, הצלחתנו!

הרי לך רעיון תחילה של בן העיר, רעיון שהוא בגדר חלום כרגע, אולי תוכל להוציאו אל הפועל. בתמיכה וחסות החברה הממשלתית לתיירות, ומשרד התיירות. בוא נשנס מותניים, תראה קצת רצינות.


העיר טבריה

נכון שפעם מזמן (ב-2012) הבטיחו לנו בית אופרה המשייט על הכנרת במופע אור - קולי מדהים, אז הבטיחו. האמת - לא הבטיחו לקיים!

עיר בת 2000 שנות היסטוריה, ראו לאיזה תהום נפלה? יותר נכון הפילו אותה ואותנו אנשים נחשלים, ספק אם הם מסוגלים לנהל חנות מכולת?

הערב, לאחר הקידוש, הארוחה, וכוס העראק, חשבתי לעצמי בהקשר של "האופרה העירונית" שהובטחה לנו על הקרח, חשבתי חברים על "מוזיאון עירוני". כן מר גרוסמן, למה שלא נבנה כאן מוזיאון עירוני? מוזיאון פומפוזי? לא ולא, אני עדיין לא שיכור, סתם משתעשע במחשבה.


פרנסי העיר לדורותיהם מחזירים אותנו באופן קונסיסטנטי לתקופת האבן, שם אולי נמצא עוד פריטים ארכיאולוגיים למוזיאון? לבינתיים הגענו לתקופת הברונזה.


עיר בת 2000 שנות היסטוריה, ראו לאיזה תהום נפלה? יותר נכון הפילו אותה ואותנו אנשים נחשלים, ספק אם הם מסוגלים לנהל חנות מכולת?


ואנחנו עכשיו סומכים רק עליך! אולי אתה תביא לנו קצת מזור, בדל חיוך על השפתיים. אתם יודעים חברים איזה מוזיאון יכולנו להקים כאן אצלנו?. כזה שיגלם 2000 שנות היסטוריה, יהודית, דתית, ותרבותית.


תאולוגיה אוניברסאלית חיה וקיימת כאן סביבנו. הרי ישו הילך כאן על המים. רבי שמעון בר יוחאי טבל בביה"כ הגדול בעיר, גדול הרופאים, הרמב"ם, קבור בעירנו, רבי עקיבא קבור בטבריה, הסנהדרין נחתם בטבריה, יש לנו בעיר הזו אוצרות ארכיאולוגיים ותיאולוגיים למכביר, רק "הושט היד וגע בם" צריך רק לאסוף אותם, למקם אותם במוזיאון עירוני אחד גדול בוהק ונוצץ. אתר לאומי, ששמעו ייצא לכל העולם.


לא מוזיאון נשכח, אשר היה קיים בקומת המרתף של מסגד "אל בחרי" על הטיילת, שגם הוא למרבה הצער נסגר, חוסל. מה לא נסגר בעיר הזו, תגידו לי אתם?


זה יכול להיות מקום תיירות No1, יבואו אלינו מכל קצוות הארץ, העולם, יתוודעו להיסטוריית עיר בת 2000 שנה ויותר.


אבל למי אכפת? נתתי לך רק דוגמה אחת, סתם דוגמה מיני רבות, בעיר הנפלאה הזו, שאלוהים חנן אותה במשאבים של יופי וטבע פנומנלי, אתרי היסטוריה, דת, ותאולוגיה.


אומנות, ארכיאולוגיה, גאולוגיה, תרבות לאומית ואוניברסאלית, בנוסף גם צ'יפר אותה "כעיר קודש"..

איזה עוד עיר נתברכה בכל הטוב האלוהי הזה? איזה עוד עיר נתברכה בראשי עיר המהרסים אותה, כל פעם מחדש?


אני חולם על מוזיאון, כשברקע אין אפילו בית קולנוע, לצפות בו בסרט שיגאל אותנו ולו במעט ממציאות כואבת, יום יומית.


אז קדימה גרוסמן, שנס מותניים וצא לדרך, צא לבנות לנו מוזיאון חלומות רק אל תתבלבל, לא מוזיאון החלומות של פוליקר. מוזיאון טברייני מגלומני, לאומי, ובין לאומי .כמה זה יכול להוסיף לנו?! כמה זה יכול להעמיד אותנו בשורה אחת עם ערים ידועות בעולם? שהריי כל אוצרות הטבע כאן לידנו, צריך קצת יוזמה ותעוזה, על מנת שנהנה מכל הטוב הזה.


לגבי ניהול המוזיאון, היה אם יוקם? ביום מן הימים, באלף הזה שבו אנו חיים, ולא באלף הבא, במידה שכן, אני מתנדב לנהל אותו, חינם, חינם אין כסף, רק מתוך אהבה לעיר.


בעזרת השם יתברך. שבת שלום#העירטבריה#חברהכלכלית#משרדהתיירות#החברההממשלתיתלתיירות2000#שעותהסטוריה#מוזיאון

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page