top of page

חֶלְם - אין מילה אחרת

כשהולכים לפירוש המילולי למעשה הטיפשי שנעשה ברחוב הגלבוע אין כל פרשנות למעשה שהמילה חֶלְם מתאימה למעשה יותר מהפירוש המילולי למילה. וכך מפרשים את המילה חֶלְם - טִפְּשׁוּת, אִוֶּלֶת מַעֲשֵׂה חֶלְם. חַכְמֵי חֶלְם.

כל שנשאר ברחוב הגלבוע זה רק הצד הימני, זה שצמוד לגן העיר

כל המילים מתאימות למעשה שיתואר כאן במילים ובתמונות. הסיפור הוא כזה. רחוב הגלבוע בטבריה, הוא הרחוב שמאחורי גן העיר. זה הרחוב המוביל את הדרך לשוק העירוני, של טבריה. ממילא רחוב צר, בימים רגילים. אלא שבימים אלו, הרחוב פשוט הפך להיות רחוב סגור להולכי רגל! הולכי רגל שחייהם חשובים להם יותר מכל דבר אחר, ראו הוזהרתם שימרו על נפשותיכם.

רחוב הגלבוע הוא רחוב חד סטרי עם שני מסלולים ומדרכות בזמנים רגילים


ראש העיר שהודח, סימן מסיבותיו הוא חניות לנכים בצידו הימני של הרחוב מהשוק בואך לבנק הפועלים, ובצידו השמאלי, נאסרה החניה בחלק גדול כי זה הפריע למאן דא הוא.


לימים, החלו בבניית בית ביטוח לאומי בצידו הימני בנין שמוקם בימים אלו. כמובן שהמדרכה נחסמה להולכי רגל, שלא כמו במדינות מתוקנות בעולם, אין מעבר מגן ומוגן שדרכו עוברים הולכי הרגל בביטחה למרות הבניה. גם דוגמת הקבלן טרבלסי ברחוב יהודה הנשיא שחסם וחוסם את המדרכות מזה שנתיים ויותר זו דוגמא טובה כי מרשים לו ברשות המקומית אז שהציבור יקפוץ לו! זה בכלל לא מעניין אותו שאין מדרכה במקום והולכי הרגל סובלים! זה גם לא מעניין איש בעיריית טבריה או בכל מוסד אחר, ונראה כמו כל דבר אחר במדינה שהפרת החוק היא הכלי הטוב ביותר לקידום עסקים, זה נראה כעובדה – חוק פרעה!


נראה, שגם הפקיד הממשלתי, בועז יוסף, וחברי המועצה הנבחרים, מצפצפים על כל הציבור והקשישים בטבריה, מה שנקרא מצפצפים עליכם.

כל שנשאר ברחוב הגלבוע זה רק הצד הימני, זה שצמוד לגן העיר, היכן שהיו חניות לנכים ומדרכה יחסית לטבריה מדרכה ראויה וטובה להליכה של זקני העיר וותיקיה בואם אל השוק ותחנות האוטובוס.


אלא מה היא? העירייה החליטה לעשות מעשה בגן העיר ולשפצו, יש קבלן זוכה, אז ברכות לאלו וגם לאלו. אבל, הציבור הוא הסובל העיקרי! כמובן הציבור טיפש והציבור ישלם ומשלם!


נראה, שגם הפקיד הממשלתי, בועז יוסף, וחברי המועצה הנבחרים, מצפצפים על כל הציבור והקשישים בטבריה, מה שנקרא מצפצפים עליכם.


ולמה? כי גם את המדרכה להולכי הרגל שנותרה, הקבלן שזכה במכרז שיפוץ גן העיר סגר בגדרות ביטחון! אז למה לעשות מעשה אִוֶּלֶת, מַעֲשֵׂה חֶלְם, נראה שרק בגלל שחַכְמֵי חֶלְם אישרו לו אז הוא עשה ואם לא אישרתם אבל כך הם פני הדברים אנא תקנו זאת ומיד ויפה שעה אחת קודם.


הנה כי כן אין מעבר להולכי רגל לשוק העירוני. מישהו מכם מקבלי ההחלטות חַכְמֵי חֶלְם ראה פעם מיהו הציבור שמגיע לשוק? ובכן אלו הם אנשי טבריה המבוגרים, קשיי היום, ותיקי טבריה שריחות וצבעי השוק הם חלק מהווי חייהם.


לא לחינם פירשו את המילה חֶלְם כמעשה – טִפְּשׁוּת! ואילו אתם עסקני השוק טיפשותכם ואשמתכם לא פחותה מאשר אנשי חֶלְם בעיריית טבריה החל מהפקיד הממשלתי וכלה בכל חברי המליאה של המועצה הנבחרת שטבריה מעניינת אותם כקליפת השום. צאו להפגנה סגרו את השוק זרקו עגבניות תעלו לחניון של העירייה ותעשו שוק שם אבל תעשו מעשה ציבורי כל שהוא כי אחרת אתם נראים כמו טיפשים כמו אלו העושים מעשה חֶלְם.


איך אפשר לאשר חסימת מעבר להולכי רגל משני צידי הכביש ברחוב הגלבוע? איך המשטרה מאשרת את זה? איפה אנשי משטרת ישראל שיתקנו את מעשה ה-חֶלְם שאישרו חכמי חֶלְם בעיריית טבריה. בושה וחרפה גם לפקידי משרד הפנים המעניקים גיבוי לפקיד מטעמם. פשוט מדינה בפשיטת רגל! האזרח הפשוט הוא הטיפש וכל השאר אנשי שררה, יוהרה, כוח וחסרי אנושיות, רגש ואמפטיה לסבלם של החלשים. אין מילים אחרות לתאר את המצב, אם למישהו מכם יש שיתאר את זה אחרת.