top of page

חלפה לה עוד שנה גרועה ובפתח סכנה גדולה

אין ספק, כבני אדם אנחנו נזהרים בכל מה שאנו מכניסים לפה. אבל, אנחנו לא נזהרים במה שאנחנו מוציאים מהפה.


כמעט כולנו מסכימים שחייב להיות שוויון בנטל לכלל אזרחי המדינה ללא הבדל דת, גזע, מין או מוצא. המצחיק שכולנו מסכימים על זה, אך לא מבצעים את החובה המתבקשת

הנה מערכת בחירות מגיעה, אנחנו מוצפים בשקרים, בניבולי פה, בתעתועים תקשורתיים, בתקשורת מוטה וחד צדדית, בעיתונאים עם שנאה בעיניים, בהנדסת התודעה, בשנאה ושיסוי, בריב ומדון, במחלוקות אין סוף, בהטחת האשמות הדדיות, במחדלים ופשעים שנחשפים, בגילויים על מחדלים, באסור ובמותר במערכות החוק והמשפט המגלים טפח ומכסים טפחיים, בתחושת חוסר ביטחון ומשילות בציבור, במנהיגי מדינה אימפוטנטים ואינטרסנטיים בחלקם, עוד ריקבון ושחיתות ציבורית ותודעתית במרבית הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות, עם שלם וציבור טיפש שרב על כלום. כל מבוקשנו כעם וכבני אדם הם דברים פשוטים.

כולנו כנראה שכחנו שאין לנו ארץ אחרת!! יש לנו פיסת קרקע קטנה בכדור הארץ לעם היהודי.

הכל פשוט לטעמי, אם רק נראה זאת באור הנכון. כמעט כולנו רוצים את החלום הציוני של הרצל! כך לפחות מלמדים אותנו (עדיין) בבית הספר. כמעט כולנו רוצים את מדינת היהודים, מדינת ישראל! כמעט כולנו רוצים לשמור על הצביון היהודי במדינה, לאפשר לכולם את "איש באמונתו יחיה". כמעט כולנו מסכימים שחייב להיות שוויון בנטל לכלל אזרחי המדינה ללא הבדל דת, גזע, מין או מוצא. המצחיק שכולנו מסכימים על זה, אך לא מבצעים את החובה המתבקשת, שלאחד אסור לפסול את השני, ויהיה אשר יהיה.

את זה, היהודים לא יכולים לספק! עכשיו גם החברה הערבית לא יכולה לספק. הנה כי כן חלומו של הרצל מתנפץ אט אט, חלום הערבות ההדדית של הקיבוצים התנפץ ותאוות הבצע בקיבוצים גברה על הרעיון והערכים. החברה הערבית איבדה את הכבוד לראש המשפחה והיא בהתרופפות מוחלטת. ואת שקורה ולמה זה קורה זה כלל לא משנה מי האשם. לבטח יש לכך סיבה.

לטעמי, אלו יהיו תמיד מנהיגי ישראל לדורותיהם האשמים העיקריים. זה מה שהם הנחילו לנו. בדיוק כפי שאנו רואים את שקורה במערכת המשפט, הפרקליטות והמשטרה. זה מה הנחילו לנו מנהיגנו לדורותיהם.

למצער לגלות שאיש מכל המתמודדים בבחירות אינו מדבר אתנו על הבעיות האמתיות בחברה הישראלית. לא על הרצוי ולא על המצוי. הביטחון האישי, על צה"ל ומה שקורה כאשר פוגעים בכבודו ובמעמדו של החייל הישראלי. לאן נגיע? למצער לגלות שישנם כאלו הטומנים ראשם בחול ועוד מאמינים אחרי 74 שנים שהרע הוא טוב ושהאויב הוא שותף לעתיד טוב יותר. מבחינת האויב הם מצהירים רק השמדה העם היהודי הוא הפתרון או לזרוק אותו לים!! לקרוא לטייסי חיל האוויר רוצחים ולחיילי צה"ל נאצים זה עובר את גבול הטעם הטוב! על זה נאמר אנו לא שולטים על מה שיוצא מהפה של חלק מהעם היהודי. כולו תמימי דעים, ברצון לשלום.


והנה מועד הבחירות ממשמש ובא ומיד נגיע לבחירות הקרבות ואיש ברעהו יטיח האשמות, יטיח שנאה, שקר, מרמה ולשון הרע והכל בחסות חופש הביטוי שהפך להיות חופש השיסוי. נכון חובה לבקר, חובה לומר את הדברים אך את מרבית הדברים ניתן לומר בעשרות צורות ולהעביר את אותו מסר. אבל השנאה, השנאה לעזאזל היא שמכרסמת בנו ובאחדותנו.

אז שתהייה זו שנת בחירות מוצלחת לכל אחד ואחת מכם. לכו להצביע זה החשוב מכל. בטבריה לבטח נצפה בעוד מופעי שנאה בטבריה שהרי "היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו"?


אז כל שנותר לי הוא לאחל לכם ולכל עם ישראל, לשוטרי משטרת ישראל וכוחות הביטחון השומרים עלינו שנה טובה, בריאות טובה ואושר, שתי אלו יכולים להעניק לכם הכל!

שבת שלום

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page