top of page

חיסון לקורונה - עובדה אחת, אלף דעות:נכון, אתם צודקים. אמנם הסיכוי של הצעירים למות מקורונה, הוא יחסית נמוך אבל אין זה אומר שהסיכון לא קיים והוא אף גבוה יותר ממה שחשבו בתחילת המגיפה. אבל מבחינת הסיכויים, שווה לנו להתמגן ולהתחסן. מי שזוכר, בשעתו כשהחליטו שיש חובת אכיפה על חגורת בטיחות הייתה התנגדות גדולה מאוד בציבור והרבה מאוד אנשים הפרו את החובה הזו ועשו דווקא וכתוצאה מכך המון אנשים נהרגו בתאונות דרכים. אבל המדינה לא ויתרה והמשיכה להתעקש, אכפה וחילקה דו"חות תנועה והיום יש מודעות גדולה יותר. היום אף אחד לא עולה לרכב בלי לשים חגורה. כולנו שמים חגורה למרות שבכל יום אנחנו מגיעים לבית ולא קרה כלום, וזאת רק בגלל הספק שאולי ניקלע לתאונה. אותו דבר עם הקורונה. החיסון הוא חגורת הבטיחות שלנו, כרית האוויר שלנו.


לגבי האוכלוסייה המבוגרת זה כבר עניין אחר. אצלם הסיכוי למות מקורונה הוא גבוה יותר. אל לנו לשכוח שהם אלו שגידלו אותנו, טיפלו בנו, ריפאו אותנו כשהיינו חולים, ואפילו לימדו אותנו לאכול עם כפית. מדוע אנו לא גומלים להם באותה המידה? התפקיד שלנו עכשיו זה להגן עליהם ולא רק על עצמנו. למה כשאנו קוראים בעיתון על זקנה שנשדדה והוכתה למוות זה יוצר בנו זעזוע עמוק, אבל כשאנו שומעים על אדם מבוגר שנפטר לבדו במיטת בית החולים כתוצאה מחנק, זה עובר לנו מעל הראש כאילו זה מגיע לו? הרי גם לו יש אהבה, דאגה לילדיו, רצון לשחק עם נכדיו ורצון לבלות ולטייל.


הסיבה לפחד של האזרחים מהחיסון הוא לא מובן לי. הרי החיסון נבדק על ידי רשות התרופות האירופאית וה-FDA האמריקאי, אבל מגיעים אנשים שטבוע בהם פחד, וחושבים שרוצים להרוג את כולם. כמה פעמים פיזרו בעולם חיסון שהרג את כולם? אם נפשפש בהיסטוריה נגלה שכאשר ממשלות החלו להשתמש לראשונה בעמודי חשמל, פורסמו עלונים של אותם עמודים ולידם ערימה של עצמות בני אדם ועל הסכנות הכרוכות בכך להמשך קיום האנושות. טוב שלא הקשיבו להם אז ובכל זאת פעלו להקים את אותם עמודים. דוגמה נוספת היא המהפכה התעשייתית. אנשים בכל העולם זעקו שאם המכונות יחליפו את החקלאים זה יגרום למפלה כלכלית ולהרס האנושות. אבל התחזיות הקודרות השתנו ואותם אנשים שהפכו למובטלים, התפנו לעסוק בעיסוקים אחרים ולחלקם אף היה זמן פנוי להמציא המצאות חדשות שהועילו לאנושות.


השלב השלישי בפיתוח החיסון והסיבה למה לא צריך לדאוג: אותו שלב בודק את יעילות החיסון לטווח הרחוק ולא את בטיחותו. כלומר, בשלב הזה בודקים אם החיסון יחזיק מעמד חצי שנה-שנה-שנתיים וכן הלאה. השלב הזה לוקח המון זמן, ובגלל שיש מצב חירום בעולם, אפשר לדלג על השלב הזה ובמקרה הכי גרוע יגידו שהוא יעיל ב70% ולא ב-100%. אבל החיסון ממשיך להכות בקונספירטורים. כרגע מגלים שהחיסון יעיל ב-95% ואף יעיל יותר כנגד הדבקות יותר מההערכות הראשוניות. קורה משהו במדינה ובעולם שגורם לצמרות המדיניות והרפואיות להתאגד ולקרוא לציבור להתחסן כדי להתגונן. הידע שלהם רחב יותר מהידע שלי ושל רובנו בתחומי הרפואה.


בעניין הסרטון של ביל גייטס שרוצה לדלל את האוכלוסייה וקונספירציות נוספות. לפי אותן קונספירציות, דיברו על תמותה של 15% כתוצאה מהחיסונים. אז זהו שלא. לא קרה ואף התפוצצה להם התיאוריה בפנים. אם עד היום בעולם 145 מיליון אנשים חוסנו במנת חיסון אחת, ועוד 53 מיליון באופן מלא, כלומר בשתי מנות, הרי שלפי הקונספירציה היו צריכים למות כ-30 מיליון בני אדם. האם שמעתם איפשהו בעולם על כך שעשרות מיליונים מתו כתוצאה מהחיסון, או אפילו חצי או עשירית מזה? בוודאי שלא. לגבי ביל גייטס כבר הוכיחו שהדברים הוצאו מהקשרם ונערכו מגמתית כדי לתמוך באותה קונספירציה.


הסיבה העיקרית, לדעתי, בחוסר האמון של אותם אנשים נובעת מההתנהלות התקשורתית בשנים האחרונות. אם ביבי אומר שהתקשורת והפרקליטות שקרנים וכאלה שרודפים ומטרידים, ואילו מהצד השני טוענים שביבי שקרן ורוצה לרעת האזרחים, זה יוצר מצב שבו הציבור חושב שכולם שקרנים ומנסים לרמות את כולם.

האמנם? בעניין החיסון יש דווקא תמימות דעים. גם התקשורת וגם ראש הממשלה משדרים את אותם המסרים. אם ראש הממשלה היה טועה, התקשורת הייתה הראשונה לתקוף אותו. אי אפשר להתעלם מזה שביבי הוכיח עצמו במשך עשור וחצי שהוא יודע דבר או שניים בכלכלה ושם את ישראל במקום טוב בעולם. ידוע גם שכלכלה היא המניע הבינלאומי העיקרי, אז מדוע לשתק את כל העולם בגלל משהו מומצא? ביבי רוצה שהכלכלה תחזור לשגשג, שהאזרחים יחזרו לעבוד ולא יהיו לנטל על כספי המדינה ושיגיעו לפה תיירים שיבזבזו כסף בארץ. זו הסיבה שהוא מבקש מכולם להתחסן.


כמו שתמיד היינו אור לגויים, גם היום זה המצב. מי האמין שמדינה צעירה כמו ישראל היא סטארט-אפ ניישן? מי האמין שמתוך כל הביצות שהיו קיימות כאן הקמנו אימפריה לתפארת וצמצמנו פערים עם מדינות בנות 300 שנים פלוס? כשם שהצלחנו אז בזכות אמונה חזקה והדדיות, ככה נצליח היום. לכו להתחסן, ושמרו על הקרובים שלכם, מגיע להם לחיות בדיוק כפי שמגיע לכם.#קורונה#חיסון#למותמקורונה#תרופות#קונספירציה#תקשורת

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים