top of page

חילופי משמרות

"אתה מתחיל הכי מהר שלך, ולאט לאט אתה מגביר". ( מתוך הסרט: מבצע סבתא).

השיא הגיע שעובדי המשרד הוציאו סרטונים כנגד אותו לפיד, סרטונים שלא קיבלו חשיפה תקשורתית


באמצע יוני בשנת 2021 הוקמה ממשלת השינוי של בנט ולפיד. שנה וחצי אחרי, ב-1.1.23 מתחילה בפועל לכהן ממשלת נתניהו השישית. בדוחות השוואה בכל תחום ועניין יהיה יותר קל לתחום ולהשוות בין ממשלת נתניהו השישית, זאת שהוקמה כעת, לבין ממשלת לפיד ובנט. רושם זאת כעת כי כבר עכשיו לפתע בתקשורת הישראלית נהיו יותר ביקורתיים כלפי הממשלה החדשה.


כותרות העיתונים כבר זועקים בטירוף על יוקר המחייה, עליית תעריפי חשמל, מים וארנונה. התקשורת הישראלית שנתנה שנה וחצי של שקט תקשורתי יחסי לממשלת השינוי. לא נותנת כעת יום של חסד לממשלה החדשה. אם כן הם כבר עכשיו מגבירים את קצב הביקורת על הממשלה ותהיו בטוחים שמידי שבוע וחודש זה רק יהיה נרחב יותר וביקורתי יותר. בקרוב מאוד התקשורת תוציא מהארכיון המילים את המילים הבאות ; סערה , מחדל, זעזוע, רעידת אדמה ועוד.


מה תעשה התקשורת כדי להראות שהממשלה החדשה לא לרוחם ? תערוך סקר בחירות באותו יום שהממשלה מתחילה לעבוד. פטנט חדש נרשם בהנדסת התודעה. "כך השפיעו ההסכמים הקואליציוניים על תמונת המנדטים: גוש נתניהו יורד ל-58, מרצ עוברת את אחוז החסימה". ככה מכריזים בתקשורת. באסה להם שהבחירות יהיו רק עוד קצת יותר מ 4 שנים.


דוגמא נוספת במשרד החוץ. בתפקיד שר החוץ החזיק יאיר לפיד גם כאשר היה כארבעה חודשים ראש הממשלה. האם מישהו שמע על עיצומי עובדי משרד החוץ ? עיצומים שהגיעו לאחר שלא היה מי שיקשיב לוועד עובדי המשרד וכתוצאה מכך צמצמו פעילות ושעות עבודה חשובות. השיא הגיע שעובדי המשרד הוציאו סרטונים כנגד אותו לפיד, סרטונים שלא קיבלו חשיפה תקשורתית.


יתירה מזאת, שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן חשף השבוע שיאיר לפיד הפקיר את הזירה הבינלאומית וניתק קשר עימו. בנוסף, לא סייע בהתנגדות להצעה הפלסטינית לגנות את ישראל ולחקור את "הכיבוש". הצעה שכעת עלתה שוב השבוע באו"ם והולכת לקראת דיון בבית הדין בהאג.

נתניהו אגב כבר יומיים לאחר מינויו הרשמי כראש ממשלה. הספיק בינתיים לדבר עם נשיא אוקראינה, ולדמיר זלנסקי והביא לידי מצב שמדינתו תהיה "נמנעת" מאותה ההצבעה באו"ם. על הדרך מתברר שראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם מנהיגי מדינות נוספות בנוגע להצבעה באו"ם. בין המדינות: קרואטיה, רומניה, צ'אד, סיירה לאון, קניה, יוון וטוגו. התוצאה: בנוסף לאוקראינה שנמנעה, נמנעו גם עוד 5 מתוך 6 המדינות הללו.


בינתיים מי שגם מגביר קצב, אלה השרים החדשים שכבר נותנים עבודה. השר לביטחון לאומי, בן גביר, מקים לשכה חדשה בבאר שבע כדי לפקח מקרוב ולפתור את סוגיית המשילות בנגב. שר האוצר, סמוטריץ', כבר ביומו הראשון במשרד חתם על ביטול המס של הכלים החד פעמיים והשתייה הממותקת. שר התפוצות, שיקלי, כבר הספיק לעצור תקצוב של מיליונים לעמותות שמאל שפועלות נגד מדיניות ישראל. שר החינוך, קיש, כבר מציג משילות בכך שהורה להחליף את כל האנשים שמכהנים במשרות אמון בלשכות הבכירים במשרד החינוך. בנוסף הורה לבטל את רפורמת הבגרויות עליה נלחמה קודמתו בתפקיד יפעת שאשא - ביטון ובכך יפעל להחזרת לימודי התנ"ך לבגרות.


לסיכום, הגברת קצב תהיה בשני קווים מקבילים. בזמן שהתקשורת תזעק בכותרות מפוצצות על כל דבר ותעצים כל דבר לכאוס ומשבר. בצד השני של הממשלה נראה שהחברים בה באו לעבוד, למשול ולהנהיג את המדינה בעצימות גבוהה.


כאזרחים חשוב שמצד אחד נהיה ערניים לביקורת אבל לא לקבל כל ביקורת כדבר מוחלט. לממשלה נאחל שתתעלם מכל רעשי התקשורת ופשוט תעסוק במה שצריך וחשוב. או במילים אחרות להתחיל מהר וחזק ולהגביר עוד יותר.
פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page